בנימין ליפקין

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
בנימין ליפקין בעבודתו
הרב בנימין ליפקין בהנחיית אירוע בר ובת מצווה לבני ובנות מצווה יתומים בארגון כולל חב"ד

בנימין מנשה ליפקין (יליד תשל"ד - 1974) הוא סופר חב"די ויועץ אסטרטגי. בעברו שימש כעיתונאי. היה העורך הראשי של עיתון המבשר ולפני כן של שבועון בקהילה.

תולדות חיים

נולד בכ"ז באדר תשל"ד לאביו הרב יעקב משה ליפקין, מחסידי חב"ד בירושלים - ונכדו של המשפיע הרב יהושע מרדכי ליפקין.

בצעירותו התחנך בתלמוד תורה תורת אמת בירושלים, בישיבת תומכי תמימים לוד ובישיבה הגבוהה תומכי תמימים קריית גת עד שנת תשנ"ד אז נסע ללמוד בישיבת תומכי תמימים המרכזית ב-770 במסגרת שנת ה'קבוצה'.

בשנת תשנ"ו נשא את רעייתו נחמה דינה בתם של הרב שלמה יהודה ומרת ציפורה ויגלר - וקבע את מקום מגוריו בשיכון חב"ד בלוד. למשך תקופה קצרה נמנה על צוות המשגיחים בישיבת תומכי תמימים בלוד ולאחר זמן החל לממש את כישוריו בכתיבה.

בשנת תשנ"ז חיבר ביחד עם יוסף יצחק אליטוב את "שלמות הארץ (ספר)" הסוקרת קווים למשנתו המדינית של הרבי, כתמך לפעילותו של הר' יוסף יצחק גוטניק בשליחות הרבי נגד מדיניות הוויתורים והנסיגות שמאפיינת את המנהיגות הפוליטית בישראל. כמו כן חיבר את הספר "על הכוונת", הסוקר את שרשרת האירועים בקראון הייטס ששיאם הפיגוע שהתרחש בשנת תשנ"ד כאשר מחבל פלסטיני ירה על רכב שהיה על גשר ברוקלין והסיע תלמידים מישיבת חב"ד. בפיגוע נרצח הת' ארי הלברשטם, ונפצע קשה הת' נחומי ששונקין שהחלים באורח נס.

בשנת תשנ"ח היה העורך של ידיעון איגוד הקהילות היהודיות בחבר העמים שנקרא בשם "חדשות של אור" ויצא תחת מוסדות קרן אור אבנר.

בעבר שימש כתב יחד עם יוסי אליטוב תחת שם העט מאניס לביא בשבועון כפר חב"ד[1]. מאז הוא משמש ככתב בשבועון, אך לא על בסיס קבוע.

במשך תקופה ערך את ביטאונה של ש"ס יום ליום בהיותו יומון, וכן את המגזין "משפחה טובה". מאז שנת תשס"א ועד שנת תשע"ג כיהן כעורך ראשי של שבועון 'בקהילה'.

בחודש טבת תשע"א ביקר ברמאללה שם נפגש עם רב המרצחים ויו"ר הרשות הפלסטינאית אבו מאזן - ממנהיגי ארגוני הטרור פת"ח, אש"ף ו'ספטמבר השחור'. המעשה גונה בחריפות על ידי חסידי חב"ד[2].

בשנת תשע"ב החל להגיש את המהדורה המרכזית ברדיו קול חי, עד לפרישתו בחודש תמוז תשע"ג.

בחודש כסלו תשע"ג עזב את שבועון 'בקהילה' לטובת משרת העורך הראשי ביומון החרדי 'המבשר' היוצא לאור על ידי הרב מאיר פרוש ומיועד לכלל הציבור החרדי[3].

החל מחודש מנחם אב תשע"ג החל לפרסם טור שבועי באתר חב"ד און ליין תחת השם 'לבנימין אמר'[4], עד לשנת תשע"ח.

בבחירות שהתקיימו בשנת תשע"ג לתפקיד הגבאי בבית כנסת חב"ד בלוד מונה מטעם המרא דאתרא הרב ברוך בועז יורקוביץ' לפקח על הבחירות.

בשנת תשע"ט החל לערוך את עיתון כי קרוב עם הקמתו.

בשנת תשפ"ג פרש מ'המבשר' ומעולם העיתונות והחל לעבוד כיועץ אסטרטגי במשרדו של רונן צור[5].

ספריו

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

  1. תקופה מסוימת השתמש בשם העט "ליפקין שחק"
  2. זעזוע: עיתונאי חב"די נפגש עם רב המרצחים - באתר אינפו.jpg,  י"ד בטבת ה'תשע"א, איך העזת ללחוץ יד מגואלת בדם? ● תגובה - באתר אינפו.jpg,  י"ז בטבת ה'תשע"א, העיקר שהאוכל היה מהדרין ● טורו של א. ארצי - באתר אינפו.jpg,  י"ז בטבת ה'תשע"א
  3. הסלוגן של העיתון הוא: "העיתון של היהדות הנאמנה", והוא מזוהה בעיקר עם סיעת שלומי אמוני ישראל במפלגת 'אגודת ישראל', ששמה לעצמה מטרה לאחד תחתיה את החסידויות הקטנות.
  4. החל מהשבוע - בנימין ליפקין בטור חדש ב-col.
  5. סמוך לגיל ה-50: ר' בנימין ליפקין פורש מעולם העיתונות סי או אל סמליל.jpg
  6. במכתב של מזכירות בית דין רבני חב"ד נמתחה ביקורת על תכני הספר