עידו יצחק ארליך-וובר

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
עובר לפני הרבי במעמד חלוקת דולרים שהתקיימה לאחר הנחת אבן הפינה להרחבת 770, לצידו של מורו ורבו הרב משה וובר

הרב עידו יצחק ארליך - וובר[1] (יליד שנת תשכ"ג), הוא רב חב"די, יועץ אישי, מרצה בתחומי היהדות ומיסטיקה יהודית. הוא מכהן גם כרב ומשפיע בקהילת חב"ד בירושלים בביהכנ"ס 'אהל יצחק' ומשמש גם כראש כולל למצוינים הנקרא בשם כולל ירים משה.

תולדות חיים[עריכה]

הרב עידו ארליך נולד בשנת תשכ"ג למשפחה דתית. בהיותו נער הוא התקרב לרב משה וובר שנהפך לרבו המובהק, והיה משמשו רבות, לאחר פטירתו של הרב משה וובר, שינה ר' עידו את שם משפחתו לוובר ע"ש רבו שהיה חסוך ילדים.

הרב וובר נודע כמרצה וכותב מפורסם. רוב עיסוקו הוא הפצת דיברותיו של הרבי. מידי יום הרב וובר מוסר שיעורים והרצאות בכל חלקי הארץ, ובנוסף שיעורים קצרים בערוצי המדיה המופצים בארץ ובחו"ל בשפות: עברית, אנגלית, ואידיש.

כמו כן במשך הוא מוציא לאור את העלון הפופולרי "שמעו ותחי נפשכם" משנת תשנ"ב. בעלון זה מופיע מדי שבוע דברי תורה משיחותיו של הרבי ומתורתו של הרב משה וובר, וכן מעשיות חסידיים. העלון נוסד כבר בחייו של הרב וובר, ולאחר פטירתו של הרב וובר נוספה בו תמונתו.

הרב וובר הוא דובר רהוט, המסביר סוגיות סבוכות באופן בהיר ביותר הן בכתיבה והן בדיבור. הרב וובר ממשיך את פעולותיו של רבו הרב וובר באופנים שונים, בין השאר מופיע לעיתים במדיה הכללית. ביניהם מבאר ומסביר את מלחמתו של הרב משה וובר בעלייה להר הבית, במטרה לבלום את התופעה, שבה ראה חילול הקודש. בהתבסס על פסקי הלכה הרואים בעליה להר הבית בזמן הזה איסור כרת. בהמשך לפעולותיו של אביו הרב וובר שאף הציב שלט המזהיר על איסור העליה להר, ושומרים שיפקחו על כך. מסביר הרב עידו ארליך - וובר באופן בהיר את עמדת היהדות החרדית כנגד העליה להר הבית, מול הרפורמים ואנשי הימין הקיצוני.

כמו כן הוא מוסר שיעורים ברדיו, ושיעורים אודות פרשת השבוע והדף היומי. הרב וובר היה כותב סיפור לשבת שבועי בעיתון כפר חב"ד. עד שנת תש"פ.

משפחתו[עריכה]

  • בנו, ר' אריה ארליך, עורך מגזין עיתון "משפחה.
  • בנו, ר' מנחם מענדל וובר.
  • בנו, ר' שניאור זלמן וובר.
  • חתנו, ר' אברהם פרנקל.
  • חתנו, ר' שמעון בר-ששת.

הערות שוליים

  1. מוכר בעיקר כהרב עידו וובר