משה יהודה קוטלרסקי

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
(הופנה מהדף משה קוטלרסקי)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הרב קוטלרסקי

הרב משה יהודה קוטלרסקי הוא סיו"ר המרכז לענייני חינוך, הגוף האחראי על כ-4,000 בתי חב"ד ברחבי העולם, בנוסף הוא מנהל את המיזם העולמי חב"ד בקמפוס, את מכון רוהר ללימודי יהדות (JLI). מאז שנת ה'תשמ"ה הוא מארגן את כינוס השלוחים העולמי בניו יורק.

תולדות חיים[עריכה]

משה קוטלרסקי, הינו בנו של הרב צבי יוסף (הרשל) קוטלרסקי, חבר הנהלת ישיבת תומכי תמימים המרכזית בקראון הייטס.

את מסלול לימודיו עשה במוסדות החינוך בשכונת קראון הייטס בה נולד, נשא את רעייתו רבקה (בתו של הרב שניאור זלמן קייזן, מראשוני השלוחים של אדמו"ר הריי"צ, ורב קהילת 'צמח צדק' בקליבלנד אוהיו).

לאחר נישואיו עם רעייתו מרת רבקה, התיישב בקראון הייטס והחל לעבוד במשרדי המרכז לעניני חינוך ולסייע בפעילות השוטפת. במשך השנים התמנה לנהל את משרד השלוחים, וסייע רבות למאות משלוחי הרבי בתחילת דרכם, ומלווה שלוחים רבים בייעוץ והכוונה.

בעקבות בקשת הרבי 'לחקות' את כינוס שלוחי הרבי לארץ הקודש, נמנה על מארגני כינוס השלוחים העולמי הראשון בשנת תשמ"ה, אותו ממשיך לארגן עד היום.

בעזרת קשריו הקרובים עם הפילנתרופ היהודי מר שמואל (סם) רוהר, יזם שורת פרוייקטים להפצת יהדות, ויוזמות וקרנות סיוע לשלוחי הרבי, בראשם המיזם העולמי חב"ד בקמפוס, ומכון רוהר ללימודי יהדות (JLI).

מסייע רבות לשלוחי הרבי בחבר העמים ובארצות הברית.

משפחתו[עריכה]

  • בנו, הרב מנחם מענדל קוטלרסקי - מנהל תוכנית הלימודים הטלפונית של המל"ח (JNet), ומארגן שירותים טכנולוגיים נוספים המיועדים לשלוחי הרבי.
  • בנו, ר' דוד קוטלרסקי
  • בנו, ר' לוי יצחק קוטלרסקי

קישורים חיצוניים[עריכה]