שלמה הלפרן

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב שלמה הלפרן (תשפ"ב)
הרב הלפרן בכנס המנהלים החמישי של אגודת חסידי חב"ד בארה"ק בשנת תש"ע.

הרב שלמה הלפרן (כ"ד אדר ב' תשל"ג, 1973) הינו רב קהילת חב"ד בתל אביב ומרבני מכון הלכה חב"ד, בעבר כיהן כמגיד שיעור ונו"נ בישיבה גדולה חח"ל בצפת.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בכ"ד אדר ב' תשל"ג, להוריו חיים ואסתר הלפרן.

בצעירותו למד בישיבות מקור חיים, אחי תמימים וחסידי חב"ד ליובאוויטש צפת, ובשנת תשנ"ד נסע ללמוד בישיבת תומכי תמימים המרכזית בחצר הרבי ב-770 במסגרת שנת ה'קבוצה'.

בשנת הקבוצה החל לעסוק בתחום הספרותי וערך את הספר והוא יגאלנו, ושימש כחבר צוות המייסדים של שבועון בית משיח ואף שימש בו עורך ראשי (יחד עם הרב שניאור זלמן הרצל), וכתב במשך מספר שנים את דבר המערכת[1].

בשנת תשנ"ה נשא את לאה, בת הרב חיים אשכנזי וקבע את מגוריו בבית שאן בשליחות תחת הרב יעקב שמולביץ ולאחר מספר שנים בשנת תשנ"ח עבר להתגורר בקריית שמואל, עם מינויו למנהל רוחני בישיבת חב"ד בקריית שמואל, ולאחר שנתיים עזב את הישיבה. ובשנת תשס"א מונה לר"מ בישיבת חסידי חב"ד ליובאוויטש צפת.

הרב הלפרן עוסק גם בהדרכת חתנים ומוסר סדנאות בכל הארץ.

בשנת תש"ע לאחר פטירת חמיו הרב חיים אשכנזי רבה של קהילת חב"ד בתל אביב, מונה על ידי הקהילה והדוד הרב מרדכי אשכנזי, לממלא מקום חמיו כרבה של קהילת חב"ד בתל אביב ובית הכנסת המרכזי שברחוב נחלת בנימין, ובעקבות כך עזב את מגוריו בקריית שמואל ועבר להתגורר בתל אביב.

בנוסף לכך הוא משמש כמרכז פורום הרבנים של אגודת חסידי חב"ד בארה"ק ורב אתר חב"ד בישראל.

בשנת תשע"ו היה מיוזמי ומקימי 'מכון הלכה - חב"ד'.

משפחתו[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים

  1. עד לסיום הופעת מדור זה בשבעון.