סמל חבדפדיה.png

הידעת? אנשי חינוך, עיתונאים וסופרים נעזרים במידע שבחב"דפדיה ומעבירים אותו לרבבות
לחצו כאן לתרומה ועזרו לנו להפיץ את מעיינות החסידות בצורה הטובה ביותר

עופר מיודובניק

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב עופר מיודובניק
הרב מידובניק אצל הרבי בחנוכה תשנ"ב (שלישי משמאל)

הרב עופר מיודובניק (יליד שנת תשי"ח, 1958) משמש כמשפיע בישיבת חסידי חב"ד ליובאוויטש צפת, רב בסמינר בית חנה צפת ויו"ר הנהלת ארגון התאחדות החסידים לקבלת פני משיח[1].

תולדות חיים[עריכה]

בשיחה עם תלמיד

נולד להוריו שמעון וחיה מיודובניק בט' תמוז תשי"ח במשפחה שלא הקפידה על שמירת המצוות, כאחיינו של ראש ממשלת ישראל לשעבר אריאל שרון.

בהיותו בחור פקד רבות את ביתו של ר' משה וובר, מגדולי המחזירים בתשובה. התקרב לחסידות חב"ד והחל ללמוד בישיבת תומכי תמימים כפר חב"ד.

בחודש תשרי תשל"ט שהה בחצרות קדשנו ובסיום החודש, בל' תשרי, נכנס ליחידות ובמהלכה הרבי אמר לו שיכנס למזכירות ויקבל תניא עבורו וסדור לאביו ולאימו ולדודו אריק שרון. כמו כן אמר לו הרבי שימסור דרישת שלום לאריק שרון. ביחידות הרבי אף שאל אותו איך הוא מסתדר בלימודים ועם החברותא ושאל אם הולך למבצעים. כמו כן התעניין הרבי איך מסתדר עם הוריו ודודו ושאלו אם כתב לו מכתב מהתרשמותו מחודש תשרי ובירכו שיהיה לו בהצלחה רבה ושיסתדר עם הוריו ושיצליח בלימוד[2].

לאחר מכן למד בישיבת תומכי תמימים מגדל העמק, ועם סיום שנת השליחות, בשלהי שנת תש"מ, נסע ללמוד בישיבת תומכי תמימים המרכזית ב-770, בחצרו של הרבי, שם למד במשך כחצי שנה. לאחר מכן חזר לארץ. הרבי עצמו היה מעורב בכך שישחררו אותו מהצבא והוא יוכל ללמוד בישיבה[3].

בתקופת בחרותו הושפע מחמיו לעתיד, אצלו התארח רבות בבחרותו ר' שלמה מיידנצ'יק וגם מר' מענדל פוטרפס. כמו כן היה בן בית בביתו של הרב משה יהודה לייב לנדא (שהיה הר"מ שלו בשיעור ג' בישיבת תומכי תמימים כפר חב"ד[4]) גם בעקבות חבירותו הקרובה לרב חיים יצחק אייזיק לנדא[5].

נשא את מרת חיה דבורה בתו של הרב שלמה מיידנצ'יק, וקבע את מגוריו בצפת.

בשנות בחרותו חמיו לעתיד הרב שלמה מיידנצ'יק קיבל מהרבי מכתבי הדרכה אודותיו.

פעילות חינוכית[עריכה]

עם הקמתה של ישיבת תומכי תמימים צפת בשנת תשמ"ט על ידי הרב אריה לייב קפלן, התבקש לעמוד בראשות הישיבה כשידידו הרב אייזיק לנדא ישמש כמשפיע, בהוראת הרבי הוחלפו התפקידים והוא מונה כמשפיע.

לאחר סגירתה של הישיבה קטנה, התבקש לעבור לישיבה גדולה בעיר, והוא החל לכהן כמשפיע לתלמידי שיעור א'.

במשך תקופה שימש כר"מ לתלמידי ש"ג.

שיטתו החינוכית הייחודית המתמקדת במתן יחס חם לתלמידים, גרמה לפרסום שמו בכל רחבי הארץ, ורבים מתלמידיו ממשיכים לשמור עמו על קשר קרוב גם לאחר שעוזבים את הישיבה, ומתייעצים עמו. רבים מחסידי חב"ד נוהרים להשתתף בהתוועדויותיו שנודעו בסגנון הייחודי שלהם ובפרט בניגונים המנוגנים בהם ברוב רגש חסידי.

בנוסף לתפקידו כמשפיע בישיבה הרב מיודבניק מוסר שיעורים בחסידות לתלמידות הסמינר בית חנה בעיר צפת.

משפחתו[עריכה]

בניו
חתניו

קישורים חיצוניים[עריכה]

לקיראה נוספת[עריכה]

הספר 'מיידנצ'יק הקטר של חב"ד' ע' 248 - 254.

הערות שוליים

  1. אתר התאחדות החסידים
  2. יומנו של בנימין וואלף,יומן חדשות פנימיות
  3. מפי הרב חיים יצק אייזיק לנדא - בראיון לעלון כי קרוב גל' 28 ע' 6
  4. ימי תמימים ח"ז ע' 281
  5. עלון כי קרוב, שם