דוד אבא זלמנוב

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב זלמנוב

הרב דוד אבא זלמנוב, הוא חבר אגו"ח. משפיע בישיבת תומכי תמימים באור יהודה ומלפנים בישיבת אחי תמימים בראשון לציון, תומכי תמימים לוד ובתומכי תמימים כפר חב"ד.

תולדות חיים[עריכה]

נולד לאביו הרב זאב וולף זלמנוב ואמו מרת מוסיא (בתו הצעירה של ר' ישראל נעוולער) בכפר חב"ד. למד בתומכי תמימים לוד, ובאהלי תורה בין השנים תשל"ג - תשל"ד ונשאר ב770 עד תשמ"א.

במוצאי ראש השנה תש"מ, חילק הרבי כוס של ברכה, במהלך החלוקה הרבי הורה לחזן ר' משה טלישבסקי להתאים את מילות הפסוק "וּבְיוֹם שִׂמְחַתְכֶם" לניגון, לאחר כמה נסיונות שלא צלחו עקב בלבולים בשירה אצל הקהל החל ר' דוד אבא לנגן את הפסוק וביום שמחתכם על ניגון (ניגון קכ"ט בספר הניגונים), מאז ועד היום הניגון התפשט ומושר רבות בין החסידים, לעיתים מנגנים את הניגון בברכת שים שלום בתפילת שמונה עשרה בחזרת הש"ץ בשבתות ובמועדים[1].

בו' אדר שני תשמ"א נשא את מרת חיה, בתו של בן דודו ר' שלום פלדמן, לאחר שהכניס לרבי את ההצעות שהציעו לו והרבי הורה לו להשתדך עם קרובת משפחתו.

לאחר החתונה נתמנה לר"מ ומנהל רוחני בישיבת אחי תמימים ראשון לציון. עם סגירת הישיבה בראשון לציון עבר להיות משפיע בישיבת תומכי תמימים לוד, ובערך בשנת תנש"א עבר לישיבת תומכי תמימים כפר חב"ד.

גם אחרי ג' תמוז המשיך בפירסום האמונה הטהורה בנצחיות חייו של הרבי מלך המשיח שליט"א והתגשמות נבואת הגאולה, ואף השתתף בכינוסי גאולה ומשיח שהתקיימו בשנת תשנ"ה על ידי הרב זמרוני ציק.

בשנת תשס"ח פוטר מהישיבה בכפר חב"ד ועבר לתפקיד משפיע ראשי בישיבה גדולה בתומכי תמימים אור יהודה.

הרב זלמנוב מתוועד יחד עם הרב משה הלל בתומכי תמימים אור יהודה (אלול תשפ"ג)

הרב זלמנוב כיהן כמשפיע בבית הכנסת נחלת דוד-מנין זושא (בקומת המרתף של בית הכנסת בית מנחם) ע"ש ר' זושא ריבקין ע"ה בכפר חב"ד. וכיום מכהן כמשפיע בית הכנסת לטאר-שול הממוקם בבניין 770 בכפר חב"ד בקומה השלישית. החל משנת תש"פ.

בשנת תשמ"ט מונה לחבר הנהלת איגוד המשפיעים.

בשנת תנש"א מונה על ידי הרב שלמה מיידנצ'יק לחבר הנהלת אגודת חסידי חב"ד בארץ הקודש.

בשנת תשנ"ב מונה על ידי הרב מרדכי שמואל אשכנזי לחבר בועד לבנית הארמון לרבי מלך המשיח[2].

הרב זלמנוב הוא יו"ר איגוד צאצאי ר' שמואל זלמנוב והוציא לאור את הספר 'זכרון שמואל'.

בכל יום חול מתקיים שיעור חסידות קבוע לפני התפילה ב770 בכפר חב"ד אותו מוסר הרב זלמנוב.

משפחתו[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים

  1. ע"פ זכרונתיו של ר' ישראל נח וואגעל - התפרסמו בשבועון בית משיח מתאריך ערב ר"ה תשפ"ד.
  2. קונטרס ארמון על משפטו ישב, תשע"ח.