שמעון רבינוביץ'

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
(הופנה מהדף שמעון רבינוביץ)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
רבינוביץ במשרדי ועד כפר חב"ד

ר' שמעון רבינוביץ' (יליד שנת תש"ל, 1970) הוא רישמית יו"ר ארגון הפנסאים, יו"ר ועד כפר חב"ד בשנים תשע"ה - תשע"ח, ויו"ר הוועד המקומי הנוכחי בכפר חב"ד

תולדות חיים[עריכה]

נולד בירושלים בכ"ג תמוז תש"ל כבנו הצעיר של הרב הלל רבינוביץ, מותיקי שיכון חב"ד.

למד בצעירותו בתורת אמת, ושהה תקופה ממושכת אצל הרבי בבית חיינו - 770.

לאחר נישואיו עם בתו הצעירה של ר' חיים עוזר מרינובסקי, התיישב בכפר חב"ד והחל לפעול בעסקנות הכלל, כמו כן בניהול רשת "עלה" לבעלי מוגבלויות.

הפנסאים[עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – ארגון הפנסאים

בשנת תשס"ח נענה לבקשת הבחורים מהישיבה בכפר חב”ד להיות יושב ראש ארגון הפנסאים. בראשית דרכו פעל הארגון עם ילדי כפר חב"ד וארגן חברותות שבועיות בין תלמידי ישיבת תומכי תמימים כפר חב"ד לילדים, ובהמשך התפתח לארגון ארצי. הארגון מפעיל פעילות לימודית בכל רחבי הארץ ולילדי השלוחים.

בועד כפר חב"ד[עריכה]

בחודש תמוז תשע"ה מונה בצעד מפתיע על ידי ר' בנימין ליפשיץ לכהן כיו"ר וועד כפר חב"ד על אף שהתמודד מולו בבחירות לראשות הועד, ונחשב לנציג המחנה הנגדי.

בחודש שבט תשע"ו נערכו בכפר חב"ד בחירות לחברי הוועד של הכפר. הרב רבינוביץ קיבל את מספר הקולות הגבוה ביותר, ובאסיפה שנערכה בערב י' שבט עם תום ספירת הקולות בנוכחותו של יושב ראש המועצה דוד יפרח נבחר הרב רבינוביץ על ידי כל חברי הוועד לשמש כיושב ראש וועד הכפר. בנאום שנשא לאחר מכן התחייב לשמור על צביונו הגשמי והרוחני של כפר חב"ד לנחת רוח הרבי.

בכ"ח אדר תשע"ח נערכו הבחירות לועד כפר חב"ד שבו זכה ר' נחמן רייכמן במקום הראשון, ורבינוביץ הגיע למקום השמיני, ונותר בחוץ משום שהועד הוא לשבעה חברים בלבד.

ולאחר כחצי שנה בחודש חשוון תשע"ט נערכו בחירות לוועד המקומי בכפר בהם נבחר ליו"ר הועד המקומי.

כמו כן עוד לפני שהתמנה ליו"ר הועד עזר הרב רבינוביץ' למשכנים החדשים בשכונת לוי יצחק בכפר חב"ד.

קישורים חיצוניים[עריכה]

הקודם:
בנימין ליפשיץ
יושב ראש ועד כפר חב"ד
תשע"ה - תשע"ח
הבא:
נחמן רייכמן
הקודם:
-
יושב ראש הועד המקומי כפר חב"ד
תשע"ט - כעת
הבא:

הערות שוליים