נחמן רייכמן

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ר' נחמן רייכמן

ר' נחמן יהושע הכהן רייכמן (יליד שנת תש"כ, 1960) הוא יו"ר ועד כפר חב"ד הנוכחי ומגבאי בית הכנסת המרכזי בכפר חב"ד החל משנת תשע"א. שימש בעבר כאחראי ביטחון בכפר מטעם משטרת ישראל

תולדות חיים[עריכה]

נולד בי' אלול תש"כ לר' יעקב יצחק רייכמן, שהיה בנו של המשפיע הרב משה יהודה רייכמן. למד בישיבות תומכי תמימים לוד וב770. לאחר נישואיו התיישב בכפר חב"ד בהוראת הרבי.

בין השנים תשד"מ - תש"ע כיהן כרב"ש (אחראי בטחון) בכפר חב"ד מטעם משטרת ישראל. בשנת תשע"א התמנה לגבאי בבית כנסת המרכזי בכפר חב"ד.

בועד כפר חב"ד[עריכה]

בבחירות לוועד כפר חב"ד שהתקיימו בחודש שבט תשע"ו התמודד ר' נחמן כנציג עצמאי ונבחר במקום השלישי לחבר הוועד וכיהן בתפקיד במשך השנתיים הבאות שבמהלכן פעל רבות לטובת הכפר.

כראש הוועד[עריכה]

לקראת הבחירות הבאות לוועד הכפר נערכה אסיפה בכ' אדר תשע"ח לתושבי הכפר בה דיבר המרא דאתרא הרב מאיר אשכנזי על כך שחלק מחברי הוועד הנוכחי אינם פועלים בשיתוף פעולה עם הרב, אך ישנם חלק מחברי הוועד וביניהם ר' נחמן רייכמן שכן משתפים פעולה עם הרב, כמו כן קרא לתושבי הכפר שרוצים לפעול ולתרום מכוחם למען הכפר של הרבי להגיש את מועמדותם לחברות בוועד. קהילות חב"ד בארץ ובעולם עקבו אחרי מערכת הבחירות שהתקיימה בכ"ח אדר תשע"ח, ובסופו של דבר קיבל ר' נחמן רייכמן את מספר הקולות הגבוה ביותר. באסיפה הראשונה שנערכה במוצ"ש א' ניסן במשרדי וועד כפר חב"ד בנוכחותם של המד"א הרב אשכנזי ויושב ראש המועצה האיזורית שדות דן מר דוד יפרח, נבחר רייכמן על ידי כל חברי הוועד לשמש כיושב ראש וועד הכפר. בנאום שנשא לאחר מכן התחייב לשמור על צביונו הגשמי והרוחני של כפר חב"ד לנחת רוח הרבי, מתוך שיתוף פעולה מלא עם הרב המרא דאתרא.

קישורים חיצוניים[עריכה]

מי אתה יו"ר הוועד החדש של כפר חב"ד? • ראיון ראשון בתפקיד - באתר קישור col ד' ניסן תשע"ח

הקודם:
שמעון רבינוביץ
יושב ראש ועד כפר חב"ד
החל מאדר תשע"ח
הבא:
שמעון רבינוביץ