שיחת משתמש:חי גאולה

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
חי גאולה ענה על ההודעה האחרונה בדף שיחתו בתאריך כ' באב ה'תשע"ו.

ברוך בואך לחב"דפדיה!

שלום חי גאולה, וברוך בואך לחב"דפדיה - האנציקלופדיה החב"דית ברשת האינטרנט

חב"דפדיה הינה אנציקלופדיה פתוחה, שכולם יכולים לקרוא ולהיעזר בה, ואף לשפר ולערוך אותה.

  • בראש ובראשונה, מטרת האנציקלופדיה הינה הפצת תורת חסידות חב"ד, כידוע מענה מלך המשיח להבעל שם טוב כי התגלותו תהיה על ידי הפצת מעיינות החסידות חוצה. בנוסף לזאת, באנציקלופדיה מידע על כל נושא ומושג הקשור לחסידות וחסידים.
  • לתשומת לבך: אין להכניס חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. הדבר תקף גם לגבי תוכן כתוב וגם לגבי תמונות - אין להעלות תמונות שמצאת סתם כך בגלישה באינטרנט, אלא יש לברר האם ניתן להשתמש בהן בהתאם לחוקי זכויות היוצרים.
  • תקוותנו כי החומר הרב בחב"דפדיה יהיה לך לתועלת, ותרומותיך יהיו השתתפות בזכות להגדיל ולהרחיב את האנציקלופדיה לנחת כ"ק אדמו"ר שליט"א מלך המשיח.
  • בחב"דפדיה נהוג לחתום בדפי השיחה בסיום כל תגובה. החתימה נעשית באמצעות הוספת ארבע טילדות (~~~~), או באופן אוטומטי בלחיצה על האייקון חתימהמעודכן.png (מופיע מעל חלונית העריכה). את חתימתך ניתן לעצב בדף ההעדפות האישיות.
  • בכל שאלה אפשר לפנות כאן, או בכתובת הדואר האלקטרוני: chabadpedia.a@gmail.com
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד

אשמח לעזור בכל המצטרך--אהבת ישראל - מיר ווילן משיח יעצט - משתמש:שלמה חיים לשעבר - הצטרפו למיזם של חב"דפדיה: א חסידישע פארבריינגען 14:06, 6 ביולי 2016 (UTC)===כדאי שתקח בתור פרוייקט ( לניצול כשרונותיך המבורכים) פתיחת ערכים של שלוחים בארץ ובעולם רק לדוגמא בעלמא הרב אליעזר שיחי' טורין. ( שליח כ"ק אדמו"ר מלך המשיח שליט"א בשיקאגו)

כתבתי בחב"דפדיה: א חסידישע פארבריינגען מוזמנים להצטרף להתוועדות (ההתוועדות לא נגמרת לעולם).--חי גאולה - שיחה 01:50, 12 ביולי 2016 (UTC)

ראו גם[עריכה]

הנני להודות לך מקרב לב על עבודתך המעמיקה והיפה בחב"דפדיה. בקשר לעבודתך האחרונה בה צירפת את כל רשימת הערכים הקשורים לספירת החכמה ב"ראו גם" הנני להעיר הערה כפולה: 1. ראו גם אינה שורה אחת, אלא כותרת ומתחתיה רשימת הערכים הקשורים כל אחד בשורה נפרדת. 2. כאשר יש יותר משלשה ערכים הקשורים, כמו בנידון דידן, כדאי ליצור קטגוריה:ספירת החכמה ולקשר אליה את כל הערכים הקשורים. --שָׁלוֹם - חַסִידִִים מְשׂוֹחֲחִים ל' בסיוון ה'תשע"ו, למניינם 23:20, 6 ביולי 2016 (UTC)

תודה על ההערה, אני פשוט משתמש חדש ואיני בקי בכל הכללים..

בנוגע לקטגורית ספירת החכמה, אתה צודק במאה אחוז, וכבר העיר על כך בארוכה (יחסית..) קריזי אבאוט משיח, במאמרו הקדוש והטהור:"פיל בחנות חרסינה (בדף המשתמש שלו), ואכן אם יהיה לי זמן ואצליח לעשות זאת - אעשה זאת בל"נ, אך בנתיים עשיתי השתדלות.. בכל אופן תודה על המחמאות (זה גם אחד מהכללים של חב"ד פדיה נכון?!..)--חי גאולה - שיחה 23:27, 6 ביולי 2016 (UTC)

תודה על העבודה. אודה לך אם תמשיך כך למצוא ערכים נוספים הקשורים ולשתפם בקטגוריה: כל שעליך לעשות כדי לשתף ערכים בקטגוריה הוא להוסיף את הטקסט הבא למשל (בנידון דידן) [[קטגוריה:ספירת החכמה]] לסוף הערך, ואח"כ ליצור דף חדש בשם [[קטגוריה:ספירת החכמה]]. (המחמאות הם ענין של מידות טובות חסידיות). --שָׁלוֹם - חַסִידִִים מְשׂוֹחֲחִים ל' בסיוון ה'תשע"ו, למניינם 23:33, 6 ביולי 2016 (UTC)

האם אפשר בתוך קטגורית ספירות לעשות תבנית או קטגורית משנה - ספירת החכמה?! אם כן, כיצד?! בתודה מראש.--חי גאולה - שיחה 00:25, 7 ביולי 2016 (UTC)

כשפותחים קטגוריה חדשה משייכים אותה לקטגוריה האב שלה. וכמו שעשיתי בנידון דידן, ולכן הקטגוריות של ספירות החכמה והבינה והמלכות מופיעות בצורה נפרדת בתוך הקטגוריה הכללית קטגוריה:ספירות. אגב ראה מה שעניתי לך בדף השיחה של ספירת החכמה שָׁלוֹם - חַסִידִִים מְשׂוֹחֲחִים א' בתמוז ה'תשע"ו, למניינם 00:34, 7 ביולי 2016 (UTC)

ברוך הבא[עריכה]

אני רואה שאימצת את הדף פיל בחנות חרסינה לתוכנית עבודה... אל תקח אותו ברצינות, הוא לא כזה קדוש. אבל בהחלט יש הרבה עבודה.

מצטרף להמלצתו של שלום שתבדוק בערכים קודמים איך עבדו העורכים, ולפי זה תפעל בכל פעולה שתרצה לעשות. בהצלחה. • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 06:44, א' בתמוז, הקהל ה'תשע"ו

א. ניסתי את המלצתו של שלום, בדברים מסוימים היא עזרה לי, אבל כשניסתי לעשות קטעים משיחת קודש של כ"ק אדמו"ר מה"מ שליט"א, אודות הענין של לחיות גאומ"ש, ניסתי להעתיק ממך (התוכן אחר כמוב)ן ובכל זאת זה לא עבד, אתה יודע אולי למה?! ליתר פרטים נתקשר - מקסימום באופן אחר.. --חי גאולה - שיחה 07:51, 7 ביולי 2016 (UTC)

העלאת קבצים[עריכה]

מישהו יכול להסביר לי איך אני מעלה קבצים מהמחשב (כגון תמונות)?--חי גאולה - שיחה 16:37, 10 באוגוסט 2016 (UTC)

אם יש לך הרשאה, ההלאה נעשית ע"י לחיצה על לחצן 'כלים' הנמצא בימין המסך, אחרי פתיחת המגוון אפשרויות יש ללחוץ על 'העלאת קובץ לשרת', אמנם יתכן שאין הרשאה (איני יודע את הכללים) ואז עליך לבקש זאת.--הנחה - שיחה 16:47, 10 באוגוסט 2016 (UTC)
אין לי הרשאה. ממי אני מבקש (ממנהלי מערכת?)? האם יש תנאים? (מספר עריכות וכו).

תודה רבה.-- - --חי גאולה - שיחה 18:59, 10 באוגוסט 2016 (UTC) 17:16, 10 באוגוסט 2016 (UTC)

כנ"ל בנוגע להוספת קישורים מאתרים חבדי"ם)--חי גאולה - שיחה 19:32, 10 באוגוסט 2016 (UTC)
תמונות - יש לבקש ממפעיל מערכת. הוספת קישור - אתה מעתיק את הקישור שנמצא בראש הדף שאליו אתה רוצה לקשר, ומוסיף לו סוגריים מרובעות. אחרי הטקסט באנגלית של הקישור אתה מוסיף רווח, ואז אתה כותב (בעברית) את הטקסט של הדף. לדוגמא: [http://chabad.info/ האתר החב"די חב"ד אינפו] תביא לתוצאה האתר החב"די חב"ד אינפו. • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 18:49, ז' באב, הקהל ה'תשע"ו
לאחר הברכות על קבלת האישור להעלות תמונות, יש להעיר מהתיבה המוצבת בראש הדף כאן - שמותר להעלות רק תמונות בלי זכויות יוצרים/שצילמת בעצמך/מאינפו/מויקיפדיה. בכל מקרה, כאשר מעלים תמונה, יש לציין בתיבה את המקור שממנה היא נלקחה (כתובת דף האינטרנט/ציון המקור). להתראות - שיחה 19:38, 23 באוגוסט 2016 (UTC)
יש"כ עצום על כל העזרה. --חי גאולה - שיחה 15:20, 24 באוגוסט 2016 (UTC)

נ.ב קיבלתי הרשאה להעלות תמונות.

תפילין של ימות המשיח[עריכה]

אם הספר נמצא תחת ידך, מהראוי שתכתוב אם תוכל - ערך מלא ומפורט על ארבעה זוגות תפילין. • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 18:50, ז' באב, הקהל ה'תשע"ו

זה בדיוק מה שרציתי לעשות, אני מקווה שאספיקלעשות זאת בזמן הקרוב.--חי גאולה - שיחה 19:06, 11 באוגוסט 2016 (UTC)

טעות[עריכה]

חתמת בטעות בערך הגאולה (אתר)--אהבת ישראל - מיר ווילן משיח יעצט - משתמש:שלמה חיים לשעבר - חסידישעפדיה! - Mashiach.jpg ז' באב ה'תשע"ו 19:15, 11 באוגוסט 2016 (UTC)

ראה כאן--אהבת ישראל - מיר ווילן משיח יעצט - משתמש:שלמה חיים לשעבר - חסידישעפדיה! - Mashiach.jpg ז' באב ה'תשע"ו 19:17, 11 באוגוסט 2016 (UTC)

עשיתי את זה בטעות ומחקתי מיד.--חי גאולה - שיחה 08:54, 14 באוגוסט 2016 (UTC)