שיחה:עמוד ראשי/ארכיון 1

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

אפשר[עריכה]

אפשר כולם לכתוב פה ?

את כל התשובות לשאלות אלו ואחרות תקבל בדפי העזרה. אם גם שם לא תמצא, אשמח לעזור לך בשיחת המשתמש שלי. הצלחה - --chabadnik - שיחה 17:59, 10 יוני 2007 (EDT)

מדור הידעת[עריכה]

במדור 'הידעת' נכתב אודות בקשת הרב אברהם סנדר נמצוב מהרבי שיאמר חסידות בי"א שבט תשי"א, ובהמשך לזה נכתב: בקשה שלאחריה החל הרבי באמירת המאמר באתי לגני תש"י. וצ"ל "באתי לגני תשי"א" (אולי הכוונה שהרבי התחיל את מאמרו עם חזרה על דברים ממאמר באתי לגני תש"י, אבל אין זה מובן מהתוכן שם. לבד מעצם הענין, שעיקר הדברים לא היו "אמירת המאמר באתי לגני תש"י", אלא מאמר חדש, המבוסס על "באתי לגני תש"י".

העניין טופל. תודה רבה --chabadnik - שיחה 21:58, 10 יוני 2007 (EDT)ערך מומלץ אדמו"ר הזקן - ביום ההולדת שלו, ערך הבעש"ט סעודה ובמהלכה ברך את ר' ברוך ואמר לו: "למועד הזה ממש אתם חובקים בן". שנה לאחר מכן, ביום הרביעי ח"י אלול קה"ת ירדה לעולם נשמה חדשה – רבי שניאור זלמן, אשר האיר את העולם בשתי אורות של תורה; תורת הנגלה ותורת החסידות.

השבוע בימי חב"ד ביום י"ב אלול תרפ"ט, הגיעה אדמו"ר הריי"צ בספינה לארה"ב.

??????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!

מענדי פ. 01:03, 28 אוגוסט 2007 (EDT)

אדמ"ר הריי"ץ הגיע לביקור בתאריך הנ"ל, ראה בערך המקורי. בכ"א סודר גם במדור. --חיים נהר (שיחה) 05:42, 28 אוגוסט 2007 (EDT)


- מענין כי אחד משבעת (!?) המושגים בקטגוריה "מושגים בחסידות" הוא דגל משיח... הייתי מציע להכניסו לכל היותר בענייני הפרסום. מוכרחים סידר בליובאוויטש. כל טוב! - מיבין

אולם דיונים[עריכה]

איך כותבים שם? תודה מראש!

אתה צריך להירשם. הוראות מפורטות אתה יכול לראות בדף הזה. הצלחה --chabadnik - שיחה 16:18, 13 ינואר 2008 (EST)

מה התועלת בהרשמה?[עריכה]

תודה

אתה לא צריך להודיע בכל מקום שאתה לא רשום. בכל אופן, תראה כאן. חסיד חב"ד* אידישעפדיה

לגבי תמונתם של אדמו"ר הזקן והרבי בעמוד הראשי[עריכה]

חושבני שהבנתי מה הצורך בזה - אם בשל י"ט כסלו או בשל ענין הפצת החסידות שמתחיל באדמוה"ז ושייך במיוחד למושא החבדפדיה. לענ"ד יש לצרף קישור מתחת כל תמונה עם השם (אדמו"ר הזקן, הרבי מלך המשיח שליט"א), בעיקר בשביל אלו שאינם בקיאים ויודעים. במיוחד שמתחת שתי התמונות מופיע הכרזת הקודש. איציק 770

כדאי להכניס עתה התמונה של הרבי והחנוכייה, כפי שראיתי בהיסטוריית הדף שהי' גם בחנוכה שעבר. א סאך הצלחה. חסיד חב"ד* חב"דפדיה - באו נעשה את זה* אידישעפדיה* קדימה לכתוב ערכים!.

כשלוחצים על התמונה, מגיעים לתמןנה עצמה במקום לאדמו"ר שליט"א. --M&n 13:58, 24 דצמבר 2008 (EST)

ערך החנוכיה הגדולה בעולם[עריכה]

נערך מעט על ידי, וכדאי להכניס אותו על תיקוניו (ותיקונים נוספים אם צריך) בעמוד הראשי. וד"ל. איציק 770

אם יש לך עוד מה להוסיף, אתה מוזמן בשמחה. --chabadnik - שיחה 14:21, 22 דצמבר 2008 (EST)

ערך מומלץ כנס הקהל תשס"ט[עריכה]

כדאי לשנות כפי שישנו בערך במקומו. בהצלחה.

מדוע אין מעדכנים את ימי חב"ד?[עריכה]

מדוע אין מעדכנים את הימי חב"ד? עכשיו חול המועד ויש כמה וכמה תאריכים (וכפי שפורסם בחדשות של אינפו), מדוע לא שמים אם כן בעמוד הראשי את התאריכים העכשוויים? איציק 770 * "הקהל את העם האנשים, הנשים והטף"

עוד מעט מסתיים שבוע פרשת בלק, ועדיין לא טרחו להחליף את 'השבוע בימי חב"ד' לתאריכים העדכניים. חבל. זה גורם לאנשים לחשוב שיש כאן חוסר רצינות, למרות שזה ממש ממש לא נכון. זוננשיין - שיחה 03:38, 5 ביולי 2012 (IDT)

שיוך העמוד הראשי לקטגוריה[עריכה]

אין צורך לשייך את העמוד הראשי לקטגוריה. זה הגיוני, וכך זה גם בויקיפדיה העולמית. --chabadnik - שיחה 11:06, 21 אפריל 2009 (EDT)

אוקיי, לא חשבתי ע"ז הרבה, זה היה חלק ממהלך שנועד לשים קץ לדפים חסרי הקטגוריה.

באותו עניין, מה הנך אומר על ריבוי הקטג' החדשות שעשיתי (שלילה? חיוב?) כמו ברכת החמה, אדמו"ר האמצעי, רשימות ועוד. חסיד חב"ד* בעוד שלושה ימים מגיע הרגע - רוצו להשלים את הפורטל!* אידישעפדיה*

יפה מאד! ומוצלח מאד! באופן כללי, כדאי לפתוח קטגוריה נפרדת מארבעה ערכים. הצלחה. --chabadnik - שיחה 12:00, 21 אפריל 2009 (EDT)

חב"דפדיה במצב הנוכחי[עריכה]

כקורא ומשתמש ותיק בויקיפדיה, מצחיק אותי מאוד להיכנס לאתר הזה, על כל המידע שבו. המראה החיצוני עלוב ולא משכנע, סליחה על הבוטות אבל אם רוצים להעביר את המסרים שיש כאן בצורה נכונה יש לעשות זאת בצורה נכונה, דהיינו עריכה וכללים ברורים של הכתיבה (הרבה הרבה ערכים לוקים כאן בחסר!!!), ומראה חיצוני נורמלי של העמוד הראשי, כמו בויקיפדיה - הוספת "הידעת?" עם תמונות, ערך מומלץ מורחב יותר, ימי חב"ד מורחבים יותר. התרחבות של הפורטלים, וכו' וכו' אופציות נוספות של עיצוב, תבניות, תמונות - זה ממש לא מספק מה שקורה כאן (כמו גם מספר החב"דפדים שכותבים ממש מתחת לכל ביקורת!) ומאוד מאוד מצחיק. תקוותי שהינכם חושבים על כל זה, ומצפים להתפתחות. נרשמתי לפני תקופה קצרה ואני מאוכזב מההתנהלות התת-רמה כאן בחב"דפדיה. בתקווה שזה ישתפר כמה שיותר מהר. בהצלחה יואל

"מכם ובכם הדבר תלוי". חסיד חב"ד* בעוד שלושה ימים מגיע הרגע - רוצו להשלים את הפורטל!* אידישעפדיה*.
תודה על "מחמאת" הכתיבה. חסיד חב"ד* בעוד שלושה ימים מגיע הרגע - רוצו להשלים את הפורטל!* אידישעפדיה*.
ר' יואל - בבקשה, אתה רוצה שחב"דפדיה תשתפר - אז אולי אתה כמשתמש דיי ותיק בויקי תהיה לעזר? חסיד חב"ד* בעוד שלושה ימים מגיע הרגע - רוצו להשלים את הפורטל!* אידישעפדיה*.
אותי מצחיק ההערות שלך. אם רוצים שיהיה כאן אתר מלא ומושקע, צריך כותבים בשביל זה. אם כל אחד יבוא כמוך - יתן את ההערות שלו וילך - האתר לא יגיע לרמה שאתה אומר שהוא צריך להגיע. אני מאוכזב מאחד כמוך, שמשתמש ותיק בויקיפדיה, ורואה את המצב כאן, ובמקום 'להרים את הכפפה' ולדאוג למקום, מעדיף ללכת למקום אחר בגלל מראה שנראה טוב יותר. --chabadnik - שיחה 09:11, 26 אפריל 2009 (EDT)

תיקון הערך כבמקור[עריכה]

בערך של שבת במדבר כפי שהוא מופיע עכשיו בעמוד הראשי, ה"התוועדות שבת אחים גם יחד" אינו מודגש, כפי שכבר תיקנתי בערך במקומו, אלא נטוי. יש להדגישו על מנת שיהא נעים לעין. לתשומת ליבכם, מפעילי מערכת יקרים. יואל

קיבלתי. יישר כוחך. חסיד חב"ד* אידישעפדיה

עיצוב[עריכה]

עיצוב הדף - נלקח מהעמוד הראשי של ויקיפדיה בתשס"ז. מאז ועד היום, החליפה ויקי שלוש עיצובים. אולי כהנ"ל גם כאן? חסיד חב"ד* אידישעפדיה

אדרבה. תעצב בארגז חול משלך עיצוב חדש, ואם יהיה הסכמה כללית מצד המשתמשים הפעילים - נחליף ובשמחה. --chabadnik - שיחה 06:18, 16 ספטמבר 2009 (IDT)

ערך מומלץ[עריכה]

כל כמה זמן מחליפים ערך מומלץ? יואל * משנה חב"דפדית על רגל אחת

אודה, כי למרות חביבותי לערכים כגון המדליה של הרבי וכהאי גוונא, לא הצלחתי להבין מדוע הכנסת דווקא ערך זה כמומלץ. וכי לא כדאי דווקא עכשיו לפרסם בעמוד הראשי ערכים שהם "צו השעה" בענייני חסידות או גאולה ומשיח? הרי אנו בעיצומה של מערכה לשיפור תחום ערכים אלו! לשיקולך. יואל * משנה חב"דפדית על רגל אחת

תמונה יומית[עריכה]

בויקיפדי' התדיינו על הנושא והחליטו כי תמונה יומית בעמוד הראשי בהחלט משפרת את מראהו. מה איתנו? חסיד חב"ד - דברו איתי - וקדשתם את שנת החמישים...

זה נשמע כמו רעיון טוב, ולדעתי כדאי לנסות אותו. רק צריך שזה יהיה רציני, ומישהו יקח את זה על עצמו להשקיע בזה. בברכה, סומכוס 01:58, 16 ספטמבר 2009 (IDT)

מסכים במאה עם סומכוס. --chabadnik - שיחה 06:16, 16 ספטמבר 2009 (IDT)

נראה לי שתמונה שבועית עם הסבר קצר (כפי שיש כעת בדף שלך) זה רעיון מבורך וגם מציאותי שניתן לעמוד בו.--צופה מהצד 13:39, 21 ספטמבר 2009 (IDT)
ידידנו בעל נהרות הידע כותב לי שלדעתו ב' תמונות שמתחלפות זה מוגזם מידי, וכדאי להשקיע בתמונתו הק' של הוד כבוד אדמו"ר שליט"א מלך המשיח. דעתכם? חסיד חב"ד - דברו איתי - וקדשתם את שנת החמישים...
ב"תמונה השבועית" הייתה אפשרות - לדוגמא - להכניס כינוס השלוחים. לא כן כשמדובר במדור תמונת משיח...חסיד חב"ד (שיחה)
חשבתי על זה. אולי כדאי באמת שהערך המומלץ יהיה כינוס השלוחים ובתמונה השבועית להביא תמונה של הרבי מכינוס השלוחים האחרון. --בהצלחה. חיים נהר (שיחה) 21:21, 16 נובמבר 2009 (IST)

דיון[עריכה]

כרגע ישנם ג' גרסאות לתמונה - איך שהיא בעמוד הראשי, איך שהיא במשתמש:חסיד/עמוד ראשי, ועוד גרסא = ללא התמונה היומית.

גרסאות אלו עומדות כרגע, לדיון - ואני מכריז ברגע זה על פתיחתו...

גרסא א' - תמונתו של הרבי היא ה"יומית"[עריכה]

גרסא ב' - תמונתו של הרבי + תמונה יומית[עריכה]

גרסא ג' - ללא תמונה יומית כלל[עריכה]

בהצלחה!

כיוון שאין מענה...נבחר בנתיים שילוב של גרסאות א'-ב'. חסיד חב"ד - דברו איתי - וקדשתם את שנת החמישים...

היום יום[עריכה]

חשבתי שכדאי לשים בעמוד הראשי את היום יום. יש לזה יתרונות רבים, קודם כל אנשים שלא קראו את היום יום יוכלו לקרוא אותו כאן, גם אנשים שקראו אותו יוכלו להרחיב ולעיין בו. והוא גם מתאים כי הוא קצר, משתנה כל יום, ומפנה לערכים יסודים בחסידות. כך למשל היום יום של היום (שלישי):

סדר הכשר בשר לאכילה להוציא ממנו דם האסור הוא: שריה, מליחה, הדחה. ענינם בעבודה: שריה - להשרות עצמו בדברי הרב, מליחה - יחידות, הדחה - ניגון.
ושל מחר:
מדברי קודש רבינו הזקן: "ישראל גוי אחד בארץ" - עם ישראל, גם כשהוא בארציות העולם, קשור הוא עם ה' אחד. השם יתברך עושה מהרוחניות גשמיות, ועם ישראל עושים מהגשמיות רוחניות.
אז אני מצרף את הצעה זו לדיון.. בברכה, סומכוס 01:58, 16 ספטמבר 2009 (IDT)
רעיון טוב. כדאי שלפחות עוד משתמש אחד (כחיים נהר, צופה מהצד, פיני, יואל, או מישהו כזה) יתמוך בעניין, ונוכל להתחיל. כדאי שיהיו שניים שימונו להחליף א"ז כל יום. חסיד חב"ד - דברו איתי - וקדשתם את שנת החמישים...
מצטרף ובחום גם להצעה זו. נשמעת כהצעה מצוינת שיכולה לתרום המון. רק כמו שחסיד אמר - חייבים מישהו רציני שיקח על זה אחריות. --chabadnik - שיחה 06:17, 16 ספטמבר 2009 (IDT)
היום יום, חת"ת וכדו', לא קשור לעמוד ראשי. הצעות לשיפוץ עמוד ראשי:
 • תמונת הרבי, להחליף מידי שבוע בתמונה איכותית. לחיצה על התמונה תפנה לערך על הרבי.
 • ערך מומלץ. רק ערכים איכותיים, מסוגננים ומושלמים.
 • בתחתית העמוד, בגופן מזערי, קישורים לבית משיח, יחי המלך וכדו'. כמו גם לארגוני חב"ד חשובים.
 • השבוע בימי חב"ד - פחות ערכים, אבל כל ערך לכתוב שתי שורות, ולהניח יותר רווח בין ערך לערך. כך יהיה יותר קריא ומושך.
 • מדור חדשות ואקטאוליה חב"דית - אין לי רעיון מוגמר, אבל אפשר לעיין בנושא בדף הראשי של ויקיפדיה.
 • כל משבצת תקבל מסגרת/כותרת בצבע שונה.
 • פורטל השבוע, תמונת השבוע, וכדו'. כדאי להוסיף.

בהצלחה פיני 14:13, 16 ספטמבר 2009 (IDT)

דעתי בנידון:
הצעה נכונה ומועילה, כפי שסומכוס פירט המעלות שבזה וביניהם - הרחבה ועיון. ובאשר לזאת, צריך שאכן יהיו ערכים לעיון. לצורך הדוגמא שהובאה, חצי מהערכים שאנחנו רוצים שאנשים יעיינו בהם לא קיימים (עבודה ועם ישראל). לכן, כפי שכבר הקדימוני, ראוי שמשהו יקח את זה על עצמו באופן רציני ויעבור (באופן שטחי על כל פנים) על הערכים הנצרכים ויראה שהם כהוגן ואולי ערכים שלא קיימים או לא ערוכים באופן בסיסי, שלא יציין אותם כקישור לערך.
פיני: לא דובר על "היום יום, חת"ת וכדו'". דובר על פתגם חסידי קצר שיתחלף מידי יום, יוסיף תחושת רעננות ואגב כך גם יפנה לערכים בחסידות. אז סומכוס הציע, שבמקום שנתחיל עכשיו לחפש פתגמים יפים, ניקח את העבודה שהרבי כבר עשה לנו. בכל-אופן, לא הסברת את עמדתך השוללת. שאר ההצעות שלך - במקום ובהחלט נראה שכדאי לאמץ אותם ולכל לראש הקלים לביצוע. תודה רבה! --חיים נהר (שיחה) 16:33, 16 ספטמבר 2009 (IDT)

בניית העמוד[עריכה]

תודות לכל המגיבים והיועצים. במשך היום אתחיל לבנות את הגרסא החדשה במשתמש:חסיד/ארגז חול. עקרונית אני נגד עבודה לבד - ומי שיתרופם לבניית השער-בלאט בארגזי - יבורך. חסיד חב"ד - דברו איתי - וקדשתם את שנת החמישים...

איזה אתרים[עריכה]

בהמשך להערת חיים נהר, אני מתכבד לשאול את הקהילה הנכבדת אילו אתרים צריכים להופיע בעמוד הראשי.

לענ"ד:

 • חב"ד אינפו - מוכרח.
 • בי"מ (ב' אתרים) - כדאי ורצוי.
 • צא"ח - כדאי, על מנת להפנות את המקורבים למידע בסיסי בענייני יהדות.
 • ספריית חב"ד, אוצרו של משיח - כדאי ורצוי.

האתרים שיש עליהם שאלה הם "מאור החסידות", וכו'. חסיד חב"ד - דברו איתי - וקדשתם את שנת החמישים...

לדעתי צריך לחלק את הקישורים לשתי קטגוריות; חדשות, מידע משתנה וכיוצ"ב לעומת אתרים תורניים חב"דים. הדבר צריך בדיקה יסודית. אעשה זאת בימים הקרובים ואגיש רשימה. תודה! --חיים נהר (שיחה) 00:51, 24 ספטמבר 2009 (IDT)
נו...חסיד חב"ד (שיחה)

רשימת אתרים מומלצים בעמוד הראשי של חב"דפדיה[עריכה]

רשימה ראשונית. כל המוסיף ישובח. לציין שאין זה רשימת מידע על האתרים החב"דיים, זה ניתן למצוא באתרי אינטרנט, אלא אתרים מומלצים שיוצגו בתיבה מיוחדת. --חיים נהר (שיחה) 21:44, 29 אוקטובר 2009 (IST)

חדשות[עריכה]

 • חב"ד אינפו - חדשות בעברית
 • חב" דאינפו - חדשות באנגלית

ספרי חב"ד[עריכה]

 • אוצר 770 - מאגר חלקי.
 • ספריית חב"ד - מאגר טקסט חלקי.
 • חב"ד לייבורי - מאגר גדול.

אתרי יהדות[עריכה]

 • אתר צעירי חב"ד - מידע יהודי וחסידי
 • אתר 'בית חב"ד' - מידע יהודי שבועי
 • בית חב"ד הוירטואלי - מידע יהודי וגאולתי.

מידע כללי[עריכה]

מאי דעתכם[עריכה]

במטותא מנייכו, כל החברייא קדישא שחב"דפיה, מהיא דעתכם על הוספת מספר מילים על מטרתה של חב"דפדיה (הפצת המעיינות) וכו' כדבנוסח הקודם. חסיד חב"ד (שיחה)

נשמע לי רצוי, השאלה היא למה הנוסח הקודם הוסר? --חיים נהר (שיחה) 09:50, 28 אוקטובר 2009 (IST)
זה צריך לשאול את המסיר, ה"ה Roto היקר. חסיד חב"ד (שיחה)
כמוכח בדפי ההיסטוריה, חב"דניק הוא זה שהסיר את זה ולכן כדאי להיוועץ עמו, מפני מה עשה כך? --חיים נהר (שיחה) 20:17, 29 אוקטובר 2009 (IST)
פה נראה אחרת. חסיד חב"ד (שיחה)
כאן מוכח כדכוותי. דוק שחב"דניק שיחזר העריכה של עצמו לשל רווט. --חיים נהר (שיחה) 20:56, 29 אוקטובר 2009 (IST)
זוכר אני אותו זמן. רווט כתב, לאחר כשבוע חב"דניק הגיע, שינה ומיד אח"כ שיחזר. הרי שהאחראי על השינוי הי' רווט. חסיד חב"ד (שיחה)

שטח ריק[עריכה]

השטח הריק שבעמוד הראשי אינו מתאים ואינו מכובד. צריך למצוא רעיון כיצד למלאות אותו. חסיד חב"ד (שיחה)

אמנם רווט אחראי על השינוי, אבל ניכר משיחזורו של חב"דניק את עצמו, שדעתו נוחה משינוי זה. בנוגע לשטח הריק, זה תלוי ברוחב המסך ואין זה שייך ל"מילוי". --חיים נהר (שיחה) 21:33, 29 אוקטובר 2009 (IST)

תמונה לקטגוריה הפצת המעיינות[עריכה]

ובצוק העיתים זה, אשר רבים חושבים ששליח ללא מחשב נייד (ומצלמה) אינו שליח, היה ראוי לשנות את התמונה.--Shalom 22:13, 21 בדצמבר 2009 (UTC)

צודק מאוד! זה נוצר, כזכור לך, כשבמקור היה זה קטגוריה:מדיה חב"ד והוחלפה על פי בקשת החב"דפדים ל"הפצת המעיינות". האייקון (עם כל שאר האייקונים) אצל הגרפיקאי, לקראת עיצובם מחדש. נקווה שבקרוב נוכל לברך על המוגמר. --בהצלחה! חיים נהר (שיחה) 10:03, 22 בדצמבר 2009 (UTC)

הידעת[עריכה]

ר' חיים שי', נראה ששגגה עלתה בידי אך אשמח לדעת היכן ומתי 'סוכם' ומי סיכם עם מי. א גרויסע דאנק. --בהצלחה רבה ומופלגה בשליחות היחידה, חסיד חב"ד - שוחחו עימי!

לא מדובר על הסכם עם חוזה או כיוצ"ב. כשהתקבל הרעיון על "הידעת?" ונתדברנו (כאן) - אני ומשתמש SHALOM על הפעלת המדור החדש, כך סוכם. כמובן הכל ניתן לשינוי, אין כאן עניין עקרוני. באם אכן ימולא מאגר הידעת נוכל לעדכן בתדירות יותר. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שוחח עימי) 19:06, 4 בינואר 2010 (UTC)
כמובן - כוונתי הייתה האם הדבר סוכם עם שלום והיכן. זה הכל. א יישר כח. --בהצלחה רבה ומופלגה בשליחות היחידה, חסיד חב"ד - שוחחו עימי!
הגיע הזמן להחלפה?
שישים שנה.jpg
--בהצלחה, חסיד חב"ד - שוחחו עימי!
אני עושה זאת במוצאי שבת, יחד עם עדכון ימי חב"ד, החלפת תמונה והכנסת ידיעה לחב"ד אינפו על ימי חב"ד (התחיל משבוע שעבר). --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שוחח עימי) 13:59, 8 בינואר 2010 (UTC)
מדוע זה זמן כה רב לא עדכנו את התבנית: הידעת??

שישים שנה[עריכה]

מה עם שנת השישים, לא ראוי' לאיזכור?
שישים שנה.jpg
--בהצלחה, חסיד חב"ד - שוחחו עימי!

דרך אגב, לכאורה הביטוי אמור להיות שישים שנה, ולא שנת השישים. כידוע לי"ח. בהצלחה.--Shalom 15:49, 8 בינואר 2010 (UTC)

איני יודע-ח"ן, לצערי, וע"F אבק ביאור והסבר. והשאלה עדיין בעינה עומדת.
שישים שנה.jpg
--בהצלחה, חסיד חב"ד - שוחחו עימי!
זוהי לא ח"ן, אלא פשוט פשט. "שישים שנה" משמעו סיום שישים שנים שלמות. "שנת השישים" משמעו, סיום חמישים ותשע שנים שלמות והימצאות בשנה השישים. ממילא השנה היא "שנת השישים" ושנה הבאה (מיו"ד שבט תשע"א) תהיה "שישים שנה". וק"ל. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שוחח עימי) 18:00, 9 בינואר 2010 (UTC)
לא ממש הבנתי. ע"פ דבריכם, מתי קיבל הרבי את הנשיאות, תש"י או תשי"א? שישים שנה.jpg --בהצלחה, חסיד חב"ד - שוחחו עימי!
כמובן שהנשיאות מתחילה מ"ובא השמש", שהרי לא יכול להיות רגע אחד ללא נשיא. ובכל זאת מונים מזמן קבלת הנשיאות בגלוי. כך הוגה ע"י הרבי שליט"א בקונטרסים שיצאו לאור בשנת תש"נ - שנת הארבעים. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שוחח עימי) 20:07, 9 בינואר 2010 (UTC)
זהו חידוש בשב ילי - כך הוגה?, אבל הנה, רווח נקי מחב"דפדיה.... עכ"פ יישר כח. שישים שנה.jpg --בהצלחה, חסיד חב"ד - שוחחו עימי!

היום יום - חודש אדר[עריכה]

יש להכין אפשרות טכנית לפתגמי היום יום בחודש האדר הלא מעובר שלפנינו, כדי שלא ניתקע ע"ז מאוחר מדי. שישים שנה.jpg --בהצלחה, חסיד חב"ד - שוחחו עימי!

העניין דוחק. שישים שנה.jpg --בהצלחה, חסיד חב"ד - שוחחו עימי! - ההתוועדות מתחילה! המשפיעים מוזמנים...

הידעת חסר...[עריכה]

היגעת דהיום (ב, כ"ב אדר ה'תש"ע) מדובר אודות הרב ווינגרטן, חסר הפנייה לס' "שיחות קודש - מלפני הנשיאות" המבוסס (הרבה) על רשימותיו.--אדג. עושים כבוד לליובאויטש. חבדפדיה. צו השעה 03:51, 9 במרץ 2010 (UTC)

עידכנתי. תודה. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 18:01, 9 במרץ 2010 (UTC)