שיחת משתמש:יואל

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ההודעה האחרונה בדף השיחה של יואל התקבלה מהמשתמש/ת ביטול לרבי! בתאריך ז' בטבת ה'תשפ"א.

ברוך בואך לחב"דפדיה!

שלום יואל, וברוך בואך לחב"דפדיה - האנציקלופדיה החב"דית ברשת האינטרנט

חב"דפדיה הינה אנציקלופדיה פתוחה, שכולם יכולים לקרוא ולהיעזר בה, ואף לשפר ולערוך אותה.

  • בראש ובראשונה, מטרת האנציקלופדיה הינה הפצת תורת חסידות חב"ד, כידוע מענה מלך המשיח להבעל שם טוב כי התגלותו תהיה על ידי הפצת מעיינות החסידות חוצה. בנוסף לזאת, באנציקלופדיה מידע על כל נושא ומושג הקשור לחסידות וחסידים.
  • לתשומת לבך: אין להכניס חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. הדבר תקף גם לגבי תוכן כתוב וגם לגבי תמונות - אין להעלות תמונות שמצאת סתם כך בגלישה באינטרנט, אלא יש לברר האם ניתן להשתמש בהן בהתאם לחוקי זכויות היוצרים.
  • תקוותנו כי החומר הרב בחב"דפדיה יהיה לך לתועלת, ותרומותיך יהיו השתתפות בזכות להגדיל ולהרחיב את האנציקלופדיה לנחת כ"ק אדמו"ר שליט"א מלך המשיח.
  • בחב"דפדיה נהוג לחתום בדפי השיחה בסיום כל תגובה. החתימה נעשית באמצעות הוספת ארבע טילדות (~~~~), או באופן אוטומטי בלחיצה על האייקון חתימהמעודכן.png (מופיע מעל חלונית העריכה). את חתימתך ניתן לעצב בדף ההעדפות האישיות.
  • בכל שאלה אפשר לפנות כאן, או בכתובת הדואר האלקטרוני: chabadpedia.a@gmail.com
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד

. חסיד חב"ד* בעוד שלושה ימים מגיע הרגע - רוצו להשלים את הפורטל!* אידישעפדיה*

כל הכבוד![עריכה]

מעולם לא ראיתי משתמש חדש (יחסית) שנכנס לעבודה בכזאת רצינות! יישר כח! חסיד חב"ד* אידישעפדיה

כמשתמש ותיק בויקיפדיה מצחיקה אותי מאוד ההתנהלות כאן, והחלטתי שאני אנסה לעזור. בנתיים יש כאן חוסר רצינות משווע ואפשרויות מאוד מוגבלות. ערכים לא מתוקנים, כתובים בעיוות ובשגיאות רבות ואינם ראויים לתקן אנציקלופדיה. תקוותי שתהיה התקדמות בנושא. יואל
נו, אז אתה מתחיל לעזור. חסיד חב"ד* אידישעפדיה
מה כוונתך אפשריות מוגבלות? חסיד חב"ד* אידישעפדיה
לדוגמא: אני רוצה לעשות ערך מורחב בנושא סיומי הרמב"ם ב-770, שיפנה מתוך הערך הרגיל על סיומי הרמב"ם ואין אפשרות. וזו רק דוגמא קונקרטית יואל
בקר לדוגמא הזו - ראה חיקוי (אומנם חלקי) למה שיש בויקיפדיה בערך משקה המפנה לגזירת המשקה. (אומנם חסר שם הזכוכית מגדלת). חסיד חב"ד* אידישעפדיה

מצטרף לכל הכבוד של חסיד. לא הבנתי למה אין לעשות ערך מורחב על סיומי הרמב"ם שיפנה מהערך על סיומי הרמב"ם. --chabadnik - שיחה 09:07, 5 מאי 2009 (EDT)

יישר כח. כוונתי היתה אכן לעשות ערך מורחב לסיומי הרמב"ם ב-770 מתוך הערך על סיומי הרמב"ם הכלליים. ומשם, אפשרי לפתח ולעשות גם ערכים מורחבים על סיום הרמב"ם בניו יורק ובאה"ק. יואל
ולמה זה לא אפשרי? --chabadnik - שיחה 09:21, 6 מאי 2009 (EDT)

תל אביב[עריכה]

כיוון שלא יהיה לי זמן לטפל בזה בזמן הקרוב, אני קורא אותך אל הדגל...חסיד חב"ד* אידישעפדיה

ברוך שובך[עריכה]

היית חסר לנו.

ולשאלתך - ה"קרעמנצ'וג" מפנה ל"קרמנצ'וג". חסיד חב"ד* אידישעפדיה

בהחלט היית חסר, ברוך שובך. חסיד חב"ד* אידישעפדיה

תמונות[עריכה]

מדוע לא תקבל הרשאה להכניס תמונות בעצמך? נראה לי שחב"דניק ישמח בזה.

באמת כדאי. חב"דניק - לתשומת ליבך...חסיד חב"ד* אידישעפדיה
עדיין לא ראיתי את הדף הזה, אלא את הבקשות החוזרות שלך לתמונות וקיבלת את ההרשאות.. בירכותי. הצלחה רבה בהמשך! --chabadnik - שיחה 09:34, 10 יוני 2009 (EDT)
יישר כח. יואל

שיפור ערכים[עריכה]

יואל, אני מבקש להודות: אני לא כ"כ חזק בקטע של שיפור ושכתוב ערכים. זו האמת. אלא מאי? אני בהחלט מוכן לנסות לטפל בערכים מסוימים.

בקשתי: רשימת ערכים הזקוקים לטיפול-שכתוב, ואנסה ככל יכולתי.

אבל, חב"דפדיה זו לא "ספר ערכים" עם מערכת. הרעיון שלה זה שכולם יכולים להשתתף. אז אנא, ר' יואל. עזור לנו, ושכתב ערכים (ואתה דווקא טוב בזה).

תודה רבה וחודש טוב. חסיד חב"ד* אידישעפדיה* פותחים אלף רביעי!

משנה חב"דפדית[עריכה]

רעיון מאד יפה, והמשנה בהחלט יפה. ייתכן שבמשך הזמן היא אפי' תהפוך לרשמית. ישכ"ח. חסיד חב"ד* אידישעפדיה* פותחים אלף רביעי!

יפה מאוד! משנה סדורה זו צריכה להוות (גם) מדריך לכל העורכים בנוגע לצורת העריכה, והתמקדות בערכים החשובים הנגזרים ממשנה זו.מתמיד 04:00, 24 יולי 2009 (IDT)

המתקפה[עריכה]

אענה לך עוד כג' שעות. כרגע אני קצת לחוץ, וחבל שאענה בפזיזות. חסיד חב"ד* אידישעפדיה* המהפכה החדשה

בשמחה, מחכה לקרוא את דעתך החשובה מאוד. ובאמת, אנא ממך, קרא היטב את שכתבתי, וחשוב על דרכים כיצד ניתן שכל מי שמשתתף כאן יראה את עצמו שייך לעריכת הערכים הקיימים והוספה עליהם.
אחזור שוב ושוב על עיקרי הדברים: הצעתי כעת באה לאחר שבמשך תקופה מאוד ארוכה אני עוקב אחרי המתרחש בדפי החב"דפדיה ורואה לדאבוני שהכח הרב והעוצמתי שיש בידי המשתמשים לא מופנה למקומות הנכונים.
שוב: באם נאחד כוחות, ובמשך תקופה לא נעלה ערכים חדשים (אלא אם כן מישהו שלא יודע על מתקפת עריכת הערכים ירצה להכניס ערך חדש, וזאת לא נוכל למנוע ממנו), אלא רק נערוך ונשפר את הקיימים (ראה לדוגמא מה שעשיתי בערך הבעל שם טוב ועקוב אחרי השינויים וההוספות) - אני בטוח שעד חנוכה ה'תש"ע נוכל להתגאות בערכים שקיימים בחב"דפדיה, ולא רק להודיע על קיומם. מקווה שהבנת, ותחשוב בהתאם. ממתין לקרוא את דעתך. יואל * משנה חב"דפדית על רגל אחת

מבצעי המצוות[עריכה]

האם סיימת? חסיד חב"ד* אידישעפדיה* המהפכה החדשה

משנה חב"דפדית[עריכה]

  • לבקשתך, הערה. כתבת שיש צורך למחוק תאריכים לועזיים, ולעומת זאת ציינת שחב"דפדיה מיועדת לכלל הציבור. לענ"ד יש צורך "לתרגם" מלועזי לעברי, ולהשאיר את העברי. לא שאני מתחייב בכל מקום לכתוב גם לועזי, אבל אם מישהו כתב בודאי שיש להשאירו. פיני 01:28, 7 אוגוסט 2009 (IDT)
יש צדק בדבריך, יישר כח. יואל * משנה חב"דפדית על רגל אחת

ראה תגובתי באולם הדיונים[עריכה]

אמנם הארכתי, אך הנקודה פשוטה: עלינו לגרום למקצוענים אמיתיים להתעניין באתר, וממילא להרים את איכותו, ולא הפוך, והדרך כפי שכתבתי באריכות. אם אני טועה ותמים מידי, לא נורא. ראה עכ"פ את סיום דברי, כתוב לי את הערכים שאתה רוצה שאקח את חסותי עליהם, ואשתדל לטפל. גוט מארגען--אדג. עושים כבוד לליובאויטש. חבדפדיה. צו השעה 10:14, 9 אוגוסט 2009 (IDT)

בקשה[עריכה]

יואל, לא אהיה כאן הרבה בימים הקרובים, וכשאהיה אקדיש את זמני לטיפול במיזם העריכה. אם תוכל ללטפל גם ב"ברוכים הבאים" וקישור לקטג' של ערכי חדשים, סדר ומיון וכו' - תבורך. חסיד חב"ד* אידישעפדיה* המהפכה החדשה

כל עוד אוכל - בשמחה ובלי נדר. יואל * משנה חב"דפדית על רגל אחת
תודה רבה. ב"ה אנו זוכים שאתה נראה כאן הרבה, וזה מביא לחב"דפדיה רק טוב...חסיד חב"ד* אידישעפדיה* המהפכה החדשה

תבנית אוצר מנהגי חב"ד[עריכה]

יואל שלום, לא הצלחתי למצוא מי הכין את התבנית של "החומר נלקח מאוצר מנהגי חב"ד", אך אם הכנת את זה (וגם אם לא אבל אתה יודע איך לשנות זאת) אנא לתקן זאת ל"מתוך אוצר מנהגי חב"ד", וזה שינוי גדול, וגם נשמע יותר טוב.

עדיין איני יודע כיצד עושים זאת (דומני שחסיד עומד מאחורי פעולה זו). בהצלחה בהמשך! יואל * משנה חב"דפדית על רגל אחת

בקשה[עריכה]

לא אוכל להקדיש זמןורב לחב"דפיה בשעות\ימים הקרובים. אז אשמח שאתה (וצופה מהצד) תקשרואת ערכי סומכוס לקטגוריות. חסיד חב"ד* אידישעפדיה* המהפכה החדשה

הייתי ממלא בשמחה את בקשתך, אולם - כפי שכבר כתבתי בעבר - אני לא מבין בקישורים הללו וכדומה, תקוותי שזה לא ימנע מאף אחד להמשיך הלאה ולכתוב עוד ועוד. יואל * משנה חב"דפדית על רגל אחת
שמתי לב שאני שוכח לקשר, להבא אשתדל לתקן זאת. בברכה, סומכוס

דעתך בנוגע לעמוד הראשי[עריכה]

אשמח שתחווה דעתך בקשר להצעות שהעלנו סומכוס ואני בנוגע לעמוד הראשי בשיחה:עמוד ראשי. חסיד חב"ד - דברו איתי - וקדשתם את שנת החמישים...

איה מקום כבודו?[עריכה]

"...זקוקים לך, כמה יוכלו לסבול חסרונך?"

(אוי רבי, תשנ"ה).
חסיד חב"ד (שיחה)
מצטרף לדברי החסיד ובהוספת מה שכתוב כאן. --חיים נהר (שיחה) 19:17, 12 אוקטובר 2009 (IST)

פני' נרגשת לחברי חב"דפדיה[עריכה]

פני' נרגשת לחברי חב"דפדיה: 'עשו כל אשר ביכלתכם', מתהילים ועד טילים דסקאד על מנת שנזכה זעהן זיך מיטן משתמש:יואל שליט"א דא למטה שאין למטה ממנו, היינו אינטרנט, ובנקודת האור והאלוקות שבו - חב"דפדיה.

כל מי שיודע מיהו, שיש לו קשר עמו וכו' - אנא, קראו לו לפה, אנו זקוקים לו. Mashiach.jpg --בהצלחה, חסיד חב"ד - שוחחו עימי!

איכה??[עריכה]

האם אתה עדיים קיים בחב"דפדיה (אולי תחת שם אחר?) חסיד של הרבי - שיחה, 22:39, ט"ז בסיוון, ה'תש"ף 22:39, 8 ביוני 2020 (IST)

איכה ב'[עריכה]

העם דורש שתחזור אלינו! יחי המלך המשיח.png  •  פארבריינגען חסידי  •  חב"ד על הזמן שלנו! 17:43, 24 באוקטובר 2020 (UTC)

מה אם כבוד הרב? מדוע אינו חוזר אלינו? מחכים לך!--ביטול לרבי! - שיחה, 16:00, ז' בטבת, ה'תשפ"א 16:00, 22 בדצמבר 2020 (UTC)