ברוך וילהלם

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הרב ברוך וילהלם

הרב ברוך וילהלם (יליד שנת תשכ"ה, 1965) הוא רב ומשפיע קהילת חב"ד ומשלוחי הרבי בנהריה, ומרצה מבוקש בעל שפה רהוטה, בעיקר בנושאי חינוך.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בה' סיון תשכ"ה בירושלים לאביו ר' משה אהרן וילהלם ולאמו מרת חיה שרה.

בהיותו בגיל 8, בחודש כסלו תשל"ד, זכה להיכנס עם אביו ליחידות אצל הרבי ובמהלך היחידות בחן אותו הרבי על לימודיו ובסיום הבחינה העניק לו מטבע ואמר לו שהוא נותן לו דולר היות ו'עייף' אותו עם שאלות, והורה לו לספר על היחידות ראשית למורו הרב ישעיהו וובר ואחר כך לחבריו[1]. גם בכ"ז תשרי ה'תש"מ זכה להכנס שוב ליחידות פרטית

בשנת תשל"ט נכנס ללמוד בישיבת תורת אמת בירושלים, והמשיך ללמוד גם בישיבה גדולה של תומכי תמימים בכפר חב"ד. לאחר שיחתו הידועה של הרבי בשנת תשד"מ בנושא לוחות הברית שהיו מרובעות בדווקא, הסתובב בין רבנים ואדמו"רים כדי לשאול את דעתם בנושא מראה לוחות הברית[2].

בשנת תשמ"ה נסע ללמוד בישיבת תומכי תמימים המרכזית ב-770, במסגרת שנת ה'קבוצה', ובזמן שהותו בחצר הרבי, עבד במערכת אוצר החסידים והיה שותף בהכנה לדפוס של ספרי רבותינו נשיאינו, ובעיקר את ספריהם של אדמו"ר הרש"ב ואדמו"ר הריי"צ[3]. כמו כן עזר בשנים מאוחרות יותר בעריכת והגהת ספרים נוספים[4].

לאחר נישואיו עם רעייתו ציפורה בתו של ר' שמעון דיסקין מבני ברק, נשלח על ידי הרבי לנהריה ובי"ב אלול תשמ"ז קבע שם את מגוריו, והתמנה כרב בית הכנסת החב"די בעיר.

ידוע כבעל שפה רהוטה, ומשמש כמרצה מבוקש בבתי ומוסדות חב"ד.

לאחר פטירתו של השליח הראשי בעיר, בו' אדר ה'תשע"ד הרב ישראל ברוך בוטמן, החליף אותו בתפקיד.

הערות שוליים

  1. תיאור היחידות במילואה נדפס בספר 'היכל מנחם - תשנ"ו' עמודים רמז-רמט.
  2. הדו"ח ששלח לרבי נדפס בגליון התקשרות רמג, פרשת ויקרא תשנ"ט.
  3. בין הספרים שערך: ספר המאמרים תר"ס-תרס"ד, תר"פ-תרפ"ה.
  4. כינויו בכל הספרים הוא "ברוך (ברמ"א) וילהלם".