שמעון ויינר

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב שמעון ויינר מציג את האתר בו ייבנה בית חב"ד יהוד (תשפ"א)

הרב שמעון אוריאל ויינר (ידוע גם כ"הרב שמעון") (יליד תשל"א) הוא מנהל בית חב"ד ושליח הרבי לעיר יהוד. מכהן כרב בית הכנסת הספרדי 'אור אבנר' בעיר.

תולדות חיים[עריכה | עריכת קוד מקור]

נולד נולד בא' בחשוון תשל"א בעיר רחובות לאביו הרב נתן שמואל ומרת חיה ליבא וינר (ביתו של הרב יצחק גליצנשטיין). בשנת תש"מ עברה משפחתו להתגורר בשיכון חב"ד לוד.

בבחרותו למד בישיבות תומכי תמימים לוד, בית הר"מ ותומכי תמימים כפר חב"ד, בה ניהל את מערכת הערות התמימים ואנ"ש. לקראת שנת הלימודים תנש"א נסע ללמוד בישיבת תומכי תמימים המרכזית ב-770 במסגרת שנת ה'קבוצה'. בשנת תשנ"ד שהה כבחור בשליחות בעיר פטרבורג.

בט' בסיוון תשנ"ה נשא את רעייתו, בתו של ר' משה זלמן שניאורסון מכפר חב"ד. ובתחילת חורף תשנ"ז יצאו לשליחות בעיר יהוד. במהלך השנים הפך לאחת הדמויות המוכרות והאהובות בעיר כאשר הוא זוכה להערצה והוקרה בכל שכבות האוכלוסייה[1].

בין היתר, יוצא מידי שבוע למבצע תפילין ו'מסיבות שבת' בעצמו ברחובות העיר. במסגרת פעילותו שליח הראשי בעיר, הביא תחתיו עוד שבעה משפחות של שלוחים.

בשנת תשפ"ג קיבל אות יקיר העיר כהוקרה על פעילותו[2].

משפחתו[עריכה | עריכת קוד מקור]

  • בנו, הרב מנחם מענדל ויינר - משגיח בישיבת תות"ל מגדל העמק ומצוות ישיבת אור אבנר סיטרין.
  • חתנו, הרב יוסף יצחק וויצהנדלר - ר"מ בישיבת ישיבה קטנה ראשון לציון.
  • בנו, הרב יוסף ישראל ויינר.

הערות שוליים

  1. ראה בטורו של שניאור חביב: "'אתה יודע איפה התהלוכה'? שאלה אותי רעייתי כשהתחלנו להתקרב ליהוד, 'לא', עניתי לה. 'אבל בעיר בה כשאתה אומר 'רבי שמעון' מושכל ראשון של כל ילד הוא שמדובר ברב שמעון ויינר, בטוח נמצא'."
  2. דיווח באתר COL.