יוסף הכט

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הרב הכט אצל הרבי בחלוקת דולרים
העכט.jpg

הרב יוסף הכט (יליד שנת תשי"א, 1951) הינו שליח הרבי שנמנה על קבוצת השלוחים לארץ הקודש, רבה הראשי של אילת, וחבר בית דין רבני חב"ד בארץ הקודש.

תולדות חיים

נולד בארצות הברית בי"ד שבט תשי"א לאביו הרב משה יצחק הכט ולאימו, בת ר' שמעיה קרינסקי, ונקרא על-שם אדמו"ר הריי"צ. בצעירותו למד בתומכי תמימים 770 והיה אחד משבעה קנים (כינוי לתלמידים מצוינים שהיו מוסרים שיעורים שונים בנגלה ובחסידות) נמנה עם קבוצת החוזרים של הרבי והיה מחברי ועד הנחות התמימים. המזכיר הראשי הרב חודקוב היה מטיל עליו משימות רבות. כך היה נשלח בראש קבוצת תלמידים לכבד את דרשתו של הרב שמחה עלברג בכל מועד, להעביר את תוכנה לרב חודקוב, ועוד.

לאחר נישואיו עם רעייתו טילה הניה בתו של ר' שלום בער פופאק, נבחר בשנת תשל"ז כאחד מקבוצת השלוחים לארץ הקודש על ידי הרבי יחד עם עוד שישה שלוחים לעיר צפת שם למד בכולל "צמח צדק" בעיר העתיקה. .

הרב הכט (קיצוני משמאל) מקבל אות 'יקיר העיר' אילת (אדר ב' תשע"א)

בחודש אלול תשל"ט נבחר לרבה הראשי של אילת ולחבר בבית דין רבני חב"ד. בשנת תש"נ עמד בקשר עם רציף עם מזכירות אדמו"ר שליט"א והיה ממונה מטעם הרבי על החלפת הנהלת אגודת חסידי חב"ד בארץ הקודש וסגירת ארגון הגג.

כיו"ר מוסדות חב"ד באילת הקים הרב הכט מוסדות רבים בעיר: מוסדות חינוך לגיל הרך, בית ספר יסודי, שלשה בתי חב"ד מפוארים, ובית תבשיל המחלק ארוחות חמות מדי יום. כן דואג להקמת מקוואות מהודרים.

בחודש אדר תשע"א קיבל ממאיר יצחק-הלוי ראש העיר את התואר 'יקיר העיר', על עבודתו המסורה בעיר.

במשך כמה שנים השתתף הרב הכט בסיום רמב"ם במצרים, עם משלחת רבנים חב"דיים.

משפחתו

בניו
חתניו
  • הרב יוסף יצחק בורגן - שליח הרבי ורב ישוב ניר צבי.
  • הרב יהודה טייכטל - מנהל מוסדות חב"ד אילת.
  • הרב משה סילמן - מנהל ישיבת אהלי תורה קראון הייטס.
  • הרב דובער פרידמן - מנהל פעילות חב"ד באזור התיירות באילת.
  • הרב מנחם מענדל סלונים - ניו יורק

קישורים חיצונים