שיחת משתמש:Mdafula

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

בבקשה לשנות את הדף ש"ע נהורין שיפנה לכאן כתר#ש"ע נהורין - לא הצלחתי. גם לעשות דף נוסף 370 אורות וכו' שיפנה לכאן. תודה Mdafula - שיחה 23:34, 29 בנובמבר 2018 (UTC)

ברוכים הבאים[עריכה]

ההודעה האחרונה בדף השיחה של Mdafula התקבלה מהמשתמש/ת חלוקת קונטרסים בתאריך כ"ג בשבט ה'תש"ף.

ברוך בואך לחב"דפדיה!

שלום Mdafula, וברוך בואך לחב"דפדיה - האנציקלופדיה החב"דית ברשת האינטרנט

חב"דפדיה הינה אנציקלופדיה פתוחה, שכולם יכולים לקרוא ולהיעזר בה, ואף לשפר ולערוך אותה.

  • בראש ובראשונה, מטרת האנציקלופדיה הינה הפצת תורת חסידות חב"ד, כידוע מענה מלך המשיח להבעל שם טוב כי התגלותו תהיה על ידי הפצת מעיינות החסידות חוצה. בנוסף לזאת, באנציקלופדיה מידע על כל נושא ומושג הקשור לחסידות וחסידים.
  • לתשומת לבך: אין להכניס חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. הדבר תקף גם לגבי תוכן כתוב וגם לגבי תמונות - אין להעלות תמונות שמצאת סתם כך בגלישה באינטרנט, אלא יש לברר האם ניתן להשתמש בהן בהתאם לחוקי זכויות היוצרים.
  • תקוותנו כי החומר הרב בחב"דפדיה יהיה לך לתועלת, ותרומותיך יהיו השתתפות בזכות להגדיל ולהרחיב את האנציקלופדיה לנחת כ"ק אדמו"ר שליט"א מלך המשיח.
  • בחב"דפדיה נהוג לחתום בדפי השיחה בסיום כל תגובה. החתימה נעשית באמצעות הוספת ארבע טילדות (~~~~), או באופן אוטומטי בלחיצה על האייקון חתימהמעודכן.png (מופיע מעל חלונית העריכה). את חתימתך ניתן לעצב בדף ההעדפות האישיות.
  • בכל שאלה אפשר לפנות כאן, או בכתובת הדואר האלקטרוני: chabadpedia.a@gmail.com
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד

ספר השיחות תרצ"ז[עריכה]

בערך "שנה מעוברת" מופיעה הפניה לספר השיחות תרצ"ז. למה הכוונה? עד כמה שידוע לי לא קיים ספר כזה, ובספר המאמרים תרצ"ז עמוד 157 הנושא לא מופיע כלל.

מו"ר שליט"א... קריצה.jpg , היה עדיף לשאול את השאלה בדף השיחה של הערך המדובר, בדרך כלל אנשים לא מגיבים לדף שיחה שאדם כותב לעצמו. בכל ערך יש לשונית בחלק העליון של העמוד של 'שיחה', בה ניתן להוסיף פסקה חדשה. בנוסף, בדפי שיחה, כדי שיהיה קל לעקוב אחרי הדיון מי שאל ומי ענה ומתי, חותמים בסוף השאלה עם ארבע טילדות (בכפתור שמשמאל לקלידי המספרים שמעל האותיות), וכן - במידה וזו תגובה - להזיח את המענה באמצעות נקודותיים בתחילת השורה.
לגופו של ענין, יש ספר כזה. קצת מצחיק הצורה שבה כתבו אותו, אבל הוא אכן קיים בתוך סדרת ספרים שנדפסו בתוך כריכה אחת: "הכרך השלישי (תרצ"ו - חורף ה'ש"ת) יצא לאור בשנת תשמ"ט". לא פתחתי את הספר, אבל לכאורה שם זה כן יופיע. להתראות - שיחה, 06:47, כ"ו בתשרי, ה'תש"ף 06:47, 25 באוקטובר 2019 (UTC)
תודה, לא לגמרי הבנתי איך משתמשים בשיחות האלו, אשמח להדרכה - מה שכתבת לא בדיוק הבנתי. עכ"פ, בסדרה הכחולה אצלי בבית יש שלושה כרכים של ספר השיחות ולא מצאתי שיחות מתרצ"ז כלל. זה לא אמור להיות שם? תשמ"ט לא היה בשנה שעברה...
מידע אודות דף השיחה תמצא כאן. המדובר הוא על ספר השיחות באידיש המכיל 10 כרכים מתר"פ עד תש"ט ואתה כנראה מדבר על ספר השיחות שמתורגם ללשון הקודש המכיל 3 כרכים מת"ש עד תש"ה, להסבר מורחב ראה כאן. תשמ"ט היה לפני 31 שנה. ● חלוקת קונטרסים - שיחה - יחי המלך המשיח שליט"א 19:08, 29 באוקטובר 2019 (UTC)
אין בבית את כל הסדרה. לא יודע למה דובער לא מכר את הכל, למרות שקנית ממנו בשנה שעברה וכבר היה את הכל בדפוס. להתראות - שיחה, 07:10, א' בחשוון, ה'תש"ף 07:10, 30 באוקטובר 2019 (UTC)

תניא[עריכה]

ישר כח על כל ההשקעה על סיכום והקדמה לספר התניא, דבר מאוד חשוב למיזם כחב"דפדיה!

אם אפשר לתת לך הערה קטנה אז נא למעט בהדגשות יתר על המידה (זה בולט בעיקר בפרק ה'). אלו הערכים עם הכי הרבה הדגשות... ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • י"ז בשבט ה'תש"ף • 19:55, 12 בפברואר 2020 (UTC)

ישר כח על הביצוע. דבר מאוד חשוב הוא לתת גם קישורים פנימיים. כך שאם אתה יודע על מושג שמופיע בערך בפני עצמו (רוב המושגים התניא) תוכל סמן אותו [[כך]], מאחר ואתה מוחק את הסיכומים הקודמים וכותב מחדש לכן אין בכלל קישורים ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • כ"ב בשבט ה'תש"ף • 21:47, 17 בפברואר 2020 (UTC)
הסיכום לכתחילה היה חלוקת עבודה, כשאני זה שעושה את הקישורים הפנימיים. אני בתקופה קצת עמוסה, אך אעשה זאת בהמשך. להתראות - שיחה, 09:49, כ"ג בשבט, ה'תש"ף 09:49, 18 בפברואר 2020 (UTC)
ישר כח! ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • כ"ג בשבט ה'תש"ף • 21:23, 18 בפברואר 2020 (UTC)