עזרה:למה ליצור חשבון

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
גרסה מ־00:35, 27 באוקטובר 2016 מאת שיע בוט (שיחה | תרומות) (החלפת טקסט – "קטגוריה:חב"דפדיה עזרה" ב־"קטגוריה:חב"דפדיה - עזרה")
(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
משתמש חדש
שונות

אין צורך ליצור חשבון כדי לקרוא ולערוך מאמרים בחב"דפדיה. אך למרות זאת, הרשמה היא תהליך מהיר, חופשי ובלתי-פוגעני, ויש סיבות רבות לבצעה.

הערה: כדי להירשם כבר עכשיו, היכנסו לדף ההרשמה / כניסה לחשבון.

רשומים לחב"דפדיה מקבלים שם משתמש שלזכותו נזקף קרדיט על העריכות שהמשתמש מבצע. זאת אומרת שכרשומים תזכו לקרדיט מלא על עבודתכם בדף הגרסאות הקודמות (כאשר אינכם פועלים באופן רשום, כל העריכות משוייכות לכתובת ה-IP שלכם). יש באפשרותכם גם לצפות בכל תרומותיכם על־ידי לחיצה על הקישור "תרומות" שממוקם לצד שם המשתמש שלכם, המופיע רק כאשר אתם מחוברים.

יהיה לכם גם דף משתמש משל עצמכם, שבו תוכלו לכתוב קצת על עצמכם - התאריך בו נרשמתם, מהציפיות שלכם מ'חב"דפדיה' - האנציקלופדיה החב"דית, לאחסן במקום אחד מידע חיוני אחר על חב"דפדיה (קישורים שימושיים, רשימות וכדומה).

בנוסף, יהיה לכם גם דף שיחת משתמש, בו יוכלו משתמשים אחרים ליצור עמכם קשר. בכל פעם שמישהו יכתוב לכם הודעה בדף השיחה, תקבלו על כך הודעה מיוחדת. אי קיומו של דף כזה עבור משתמשים אנונימיים עלול לגרום למחיקת עבודתכם בשל בעיות של חוסר בהירות שאין אפשרות ללבן אותן איתכם.

אם תרצו להזין למערכת כתובת דואר אלקטרוני, משתמשים אחרים יוכלו לשלוח לכם הודעות דואר אלקטרוני בלי לצפות בכתובתכם באופן ישיר.

מאפיין נוסף שמשתמשים רשומים צפויים להשתמש בו באופן נרחב הוא רשימת המעקב. בכל דף תופיע לשונית נוספת, "מעקב", ותיבת סימון בתחתית דף העריכה, שלחיצה על אחת מהן תוביל להוספת הדף לרשימת המעקב. רשימת המעקב היא גרסה מקוצרת של רשימת השינויים האחרונים שמראה רק את השינויים האחרונים שבוצעו בדפים שהוספתם לרשימה. בנוסף, מאמרים שעליהם הופעל מעקב מופיעים בכתב מודגש בדף השינויים האחרונים. בצורה זו, אתם יכולים לעקוב אחר כל המאמרים החשובים לכם בלי לבדוק כל אחד מהשינויים שבוצעו בהם.

שינויי תצוגה[עריכה]

משתמשים רשומים יכולים לשנות מאפיינים רבים של הדרך בה חב"דפדיה מוצגת: כל משתמש רשום יכול לבחור מבין סקינים שונים, לשנות את תצוגת הנוסחאות המתמטיות, לקבוע את יישור הפסקאות, את רוחב תיבת העריכה ועוד.

הצבעות ודיונים[עריכה]

בדיונים העוסקים בערכים, במחיקה ומדיניות כל המשתמשים רשאים להביע את דעתם, אך דעתו של משתמש רשום תחשב יותר, משום שמשתמש שכזה מראה על רצון אמיתי יותר לתרום לחב"דפדיה, וגם משום שהאנונימיות שבכתובות ה-IP מאפשרת יצירת "בובות קש".

בהצבעות, אין למשתמשים אנונימיים אפשרות להצביע כלל.

בכל שאלה ניתן לפנות כאן, או בכתובת הדואר-אלקטרוני: ‫shia.wik@gmail.com