לתשומת לבכם, אתר חב"דפדיה צפוי לעבור פעולות תחזוקה ושדרוג היום יום רביעי י"ד אייר (22/05/24).
החל מהשעה שמונה בערב לפי שעון ישראל, למשך כשלוש שעות. בזמן זה לא תתאפשר עריכה ובחלק מהזמן האתר לא יהיה זמין, נא היערכו בהתאם

חב"דפדיה:הצטרפו למיזם

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
משתמש חדש
שונות

ברוכים הבאים!

מטרת חב"דפדיה היא לקבץ את כל הידע החסידי הקיים, ולהופכו לנגיש, זמין, ונוח לשימוש, לצורך הפצת המעיינות[1] והפצת בשורת הגאולה[2].

נכון להיום חב"דפדיה מכילה אלפי ערכים מלאי תוכן הנצפים ע"י מבקרים רבים, כך שערך הקיים בחב"דפדיה מופיע במקומות הראשונים בפני המחפש תוכן דומה באתרי החיפוש באינטרנט[3]. ואכן השימוש במידע שבערכי חב"דפדיה הוא רחב היקף בקנה מידה גדול[4]. נוסף לזאת, רבים המבקשים מידע, מקורות או סיוע בכל נושא השייך לחסידות חב"ד. יכנסו לכתחילה לאתר חב"דפדיה כדי לקבל מענה.

ולכן, כל פיסת מידע הנוספת בחב"דפדיה, או כל כתיבה משובחת יותר של ערך קיים, משפיעים באופן ישיר על רבים שיבקשו מידע בנושא זה.

פעמים רבות אנו מוצאים מיזמים של ליקוט ואיסוף תוכן הנערכים בהשקעה לצורך הפצת המעיינות, חב"דפדיה היא הבימה הכי בולטת לפרסום כל תוכן על מנת להנגישו לקהל נרחב[5].

בידנו לגרום שעוד מושג חסידי, עוד מבט בהשקפה של הרבי, עוד נושא בגאולה ומשיח, ייחשף לקהל רחב של צופים. בידנו לגרום שכשהמבקר יגיע לערך בחב"דפדיה, הוא ימצא בו תוכן בהיר, עשיר, ומדויק.

הכתיבה בחב"דפדיה - זו שליחות!


מה ניתן לעשות?
 • משובים בדף השיחה: באם אתם מרגישים שעדיין אין לכם את היכולת לערוך בחב"דפדיה, אפשר לכתוב הערות בדפי שיחה. תפקיד דף השיחה הוא לדון, להעיר על חסרונות בערך או לתת רעיונות לשיפור. הכתיבה בדף השיחה אינה מוגבלת לתנאי כתיבה כל שהם, וכל אחד יכול להעיר את הערותיו בלשונו. דף השיחה נמצא בפינה הימנית עליונה של כל דף.
בתמונה צילום מסך המציג את הכפתור עליו יש ללחוץ לשם העלאת קבצים, הכפתור מוקף בתמונה בעיגול אדום. לפעמים התפריט סגור ויש ללחוץ על החץ האפור על מנת לפותחו, החץ מוקף בתמונה בעיגול כתום
 • העלאת מדיה: ערך בחב"דפדיה צריך להיות מגוון ולכל הפחות להכיל תמונה או תרשים אחד. ניתן למצוא רשימת תמונות דרושות בהמשך הדף, או לחפש בערכי חב"דפדיה ולהעלות תמונות ותרשימים לערכים. לתמונות מבוקשות ראו כאן. לבקשות גרפיקה ראו כאן. מדריך להעלאת קובץ תמונה והטמעתו בדף נמצא ב'העלאת קובץ' שבסרגל המשימות בצד ימין (ראה תמונה).
 • תיקונים טכניים: חב"דפדיה נערכת כל הזמן, ולכן עלולים להיווצר אי תיאומים בין ערכים. באם יש לכם זמן לכך, תוכלו לטפל בבעיות הטכניות כגון: להוסיף קטגוריות לדפים חסרי קטגוריה (ראה: עזרה:קטגוריה), ליצור קישורים בתוך דפים, ועוד תיקונים ועריכות בדפים שכאן. אפשר גם להציב בתחילת הערך מודעת תבנית עם הבעיה הספיציפית שמצאתם בערך, בשביל שהעורך הבא ישים לב מיד לבעיה. (הוספת תבנית היא על ידי הוספת שני סוגריים מסולסלים בתחילת הערך כך: {{התבנית הרצויה}}). רשימת תבניות נמצאת כאן. כמובן שאפשרי להתנסות בהם בארגז החול.
 • פרסום: אם אכן חשוב לכם שחב"דפדיה תגדל, אך חסר לכם הזמן, הכלים והיכולת לכך, תוכלו לפרסם את חב"דפדיה לאחרים. אתם יכולים לצטט ממנה תוך ציון המקור, ליצור קישורים אליה מהאתר שלכם, לפרסם אותה בעלון שלכם, או בכל דרך אחרת שנראית לכם מתאימה. אם אתם תלמידי (ישיבה, בית ספר, חדר, תיכון או סמינר), תוכלו להעלות את חב"דפדיה לנושא שיחה במוסד שלכם ולהמליץ לאחרים לקרוא, או להצטרף לעורכיה.

באם הגעתם עד כאן, הדבר מראה שאתם אכן רוצים לסייע לפעולות הפצת המעיינות של חב"דפדיה. מומלץ ביותר לבצע עריכות תחת חשבון, הדבר שומר על פרטיותכם ומסייע לשאר החב"דפדים לשוחח עמכם. ראו למה ליצור חשבון. לפתיחת חשבון לחצו כאן.

לשאלות ועזרה בכל שלב, ניתן ללחוץ על "עזרה" בסרגל הימני של האתר.

בהצלחה רבה! והעיקר שכל זה יביא להתגלות הרבי מלך המשיח בגאולה האמיתית והשלימה נאו ממש!

עריכת ערכים[עריכה]

תורת החסידות[עריכה]

תורת הנגלה[עריכה]

באם אתם כותבים על ספרים, עיינו לפני כן כאן.

 • אם אתם בעלי ידע בתנ"ך תוכלו למצוא ערכי תנ"ך חסרים כאן.
 • ערכים חסרים בנושא מצוות תמצאו כאן.
 • ערכים חסרים בנושא חגים תמצאו כאן.
 • ערכים חסרים בנושא תפילה תמצאו כאן.
 • ערכים בענייני הלכה תמצאו במפתח עניינים של שולחן ערוך אדמו"ר הזקן שכאן.

גאולה ומשיח[עריכה]

 • ערכים חסרים תמצאו כאן.
 • ערכים שכרגע הם בגדר קצרמר ויש להרחיבם, תמצאו כאן.

אישים, מוסדות וארגונים[עריכה]

לפרטים חשובים בנושא כתיבת ערכים על אישים, ראו: חב"דפדיה:עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכי אישים.

שונות[עריכה]

 • ערכים נוספים חסרים בתחומים שונים תמצאו כאן.

תמונות[עריכה]

 • רשימת ערכים חסרי תמונות תמצאו כאן.
 • רשימת בקשות גרפיקה תמצאו כאן.

עוד[עריכה]

ניסוח[עריכה]

פורטלים[עריכה]

תחזוקה[עריכה]

 • שאר ענייני תחזוקה תמצאו כאן.
בכל שאלה ניתן לפנות כאן, או בכתובת הדואר-אלקטרוני: ‫shia.wik@gmail.com

הערות שוליים

 1. שכדברי מלך המשיח להבעל שם טוב (כתר שם טוב בתחילתו), במענה לשאלתו 'אימתי קאתי מר' [-מתי יבוא אדוני]: 'לכשיפוצו מעיינותיך חוצה'. לפירוט המלא עיין בפורטל הפצת המעיינות.
 2. כהוראת הרבי מלך המשיח בשיחת שבת פרשת שופטים תנש"א: "צריכים לפרסם לכל אנשי הדור.. הנבואה העיקרית .. "הנה זה (משיח) בא". לעיון נרחב בנושא כנס לפורטל גאולה ומשיח.
 3. כדוגמא - אדם שישב בהתוועדות וישמע לראשונה מושג חסידי, כמו ניגון ארבע בבות, יחפש את שם הניגון באינטרנט כדי לקבל עליו מידע נוסף, ויגיע לערך בחב"דפדיה. כמו כן, אדם שיתחיל ללמוד את תורת החסידות ויתקשה באיזה מושג, יבקש מידע אודותיו באינטרנט ויגיע לחב"דפדיה. ועוד ועוד.
 4. ראה חב"דפדיה:ציטוטים מחב"דפדיה.
 5. על ידי הזנת התוכן בגוף הערך, או הוספת קישור אליו בסופו (תחת הכותרת "קישורים חיצוניים").