סמל חבדפדיה.png

הידעת? אנשי חינוך, עיתונאים וסופרים נעזרים במידע שבחב"דפדיה ומעבירים אותו לרבבות
לחצו כאן לתרומה ועזרו לנו להפיץ את מעיינות החסידות בצורה הטובה ביותר

יצחק קוגן

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב יצחק קוגן

הרב יצחק (איזייה) קוגן (מכונה הצדיק מלנינגרד; יליד שנת תש"ו) הוא הרב ומנהל בית הכנסת בלשייא ברונייא במוסקבה הפועלת תחת אגודת חסידי חב"ד בחבר העמים, שהרב קוגן הינו חבר בה. וכן מחברי קהילת יוצאי רוסיה שמי"ר רמות ד'

תולדות חיים[עריכה]

הרב קוגן יליד שנת תש"ו הינו נצר למשפחה חב"דית, חזר בתשובה בלנינגרד, והתקרב על ידי ר' אברהם מדליה. היה מראשי פעילי חב"ד במקום משנות הלמ"דים המאוחרות.

לאחר עלייתו ארצה, פעל במסגרת ארגון שמי"ר, ילדי צ'רנוביל, ואגודת חסידי חב"ד בחבר העמים. מספר שנים לאחר שעלה לארץ, שב לרוסיה והתמנה לתפקידו הנוכחי.

הרב קוגן היה חבר במשלחת המיוחדת להצלת ספרי רבותינו נשיאנו מספרית לנין ברוסיה, במסגרת תפקידו זה היה חבר בוועד המייסד של אגודת חסידי חב"ד בחבר העמים. בשנת תשנ"ט נתמנה לסגן יו"ר האגודה.

במלחמת לבנון השניה נרתם לשמח את יהודי הצפון ואת אלפי החיילים על הגבול[1]. ביוזמתו הוכנסו שלושה ספרי תורה לבסיסי הצבא בצפון[2]. משפחתו: בתו סימונה מישולובין נשואה לר' מיכאל שלוחים במוסקבה בבית הכנסת בולשוי ברונייה בתו אסתר פרידמן נשואה לר' שגב ראש ישיבת מכון ר"ן בברונייה בנו יוסף יצחק קוגן גר באץ הקודש

הסרט 'בלתי נכנע'[עריכה]

עטיפת דיסק הסרט "בלתי נכנע"

בשנת תשס"ו הפיק הרב קוגן את הסרט 'בלתי נכנע' בשפה הרוסית, על מאסרו של הרבי הריי"צ. לצורך הפקת הסרט השיג הרב קוגן אישורים לצלם בתוך בית הכלא 'שפולרקה' בו היה אסור הרבי הריי"צ[3].

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים