חב"דפדיה:פארבריינגען

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
(הופנה מהדף חסידישעפדיה)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
שלום וברוכים הבאים לאולם המרכזי של הפארבריינגען - ההתוועדות-חסידית הוירטואלית של חב"דפדיה.
המקום מיועד לאיוורור-שוקק של; סיפורים, פתגמים, רעיונות, שיעורי תורה ובמילה אחת - התוועדות חסידית!

לחיים.. לחיים.. (ולא לשכוח על תקנת המשקה...)

אם יש לך בקשות מיוחדות הקשורות למיזם זה, תוכל לעשות זאת כאן.

לחצו עליי כדי להגיע לסוף הדף!

תיבת ארכיון

כיתוב תמונה
היי, הגעתי לפה בדפדוף באינטרנט - למה אתם חושבים שהרבי משיח? הוא מעולם לא אישר את זה. סתם שאלה סקרנית. אשמח לשמוע תשובה סתם שאלה - שיחה, 10:06, א' בשבט, ה'תשפ"ג 10:06, 23 בינואר 2023 (UTC)

בשמחה. ראה ערך הרבי מליובאוויטש כמלך המשיח, אם יש לך שאלה נוספת, תכתוב כאן. ♦ נכתב על ידי חב"דפדי פעיל (שיחה) • יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד • 15:03, א' בשבט, ה'תשפ"ג (23 בינו' למניינם), ימות המשיח

התוועדות[עריכה]

אולי מישהו שנמצא אצל הרבי, יואיל להתוועד עמנו הדוויים והסחופים, ולכתוב קצת איך הלך השנה.. אליהו ב. - שיחה, 07:11, כ"ד בתשרי, ה'תשפ"א 07:11, 12 באוקטובר 2020 (UTC)

וכי סלקא דעתך, שמי שנמצא אצל הרבי יש לו זמן להיות באינטרנט? רח"ל!קריצה.jpg וממילא שאם כן יהיה למישהו זמן להיות פה, זה אומר שה'התקשרות' שלו לא משהו, וממילא שהוא לא יוכל להתוועד עמנו הדווים והסחופים, ולא יוכל לרוממנו! תבנית לחיים.pngלחיים! ווילדקייט ~ לכתחילה באופן המתקבל 08:46, 12 באוקטובר 2020 (UTC)

למה החלטת שההתקשרות שלו לא משהו?! בגלל שהמשפיע שלך בישיבה חינך אותך לפוזות האלה או שזה בא ממך? (שזה עוד יותר גרוע) וגם אם כן למה דווקא מי שנמצא בסווענטי לא יכול להיות במחשב ואתה כן? מאיפה ההיתר הזה? (לדבריך). חבל שכשאתה נמצא בסווענטי אתה נמצא שם כי אמרו לך להיות שם ולא כי יש לך רצון להיות שם.יוסי כהן - שיחה, 14:28, כ"ט באב, ה'תשפ"ב 14:28, 26 באוגוסט 2022 (UTC)

חסידים! אוי מה היה לנו?![עריכה]

בשנים 'ההם', כשבת המשתמש חסיד על כסא מפעילו אשר בחב"דפדיה, עשו משתה ומלאו ארכיוני שיחה פה, בא חסידשע פבריינגן, מדי שנה בשנה, ואף פחות מזה. ועתה, 3 שנים לקחו לנו למלאות ארכיון! מאיפה הגיע ה'יובש' אלינו? חב"ד(פדיה) לא מתוועדת? הלא רץ בקורונה אנחנו צריכים למלאות לפחות 2-3! ראטיוועט! תתעוררו! ווילדקייט ~ לכתחילה באופן המתקבל 12:04, 12 באוקטובר 2020 (UTC)

אולי בגלל שחב"דפדיה אינה מקום למשועממים וחסרי מעש? א חסידישע פארבריינגען הוקם בכדי לתת חיזוק של התקשרות מדי פעם למשתמשים. לא בכדי למלאות את זמנכם הפנוי ולשבת חסרי מעש. כאן זה לא המקום לכך, ואם יאמרו שכן אוי מה היה לנו, וחבדפדיה התדרדרה רבות רח"ל.| חסיד ליובאוויטש | שיחה 13:20, 12 באוקטובר 2020 (UTC)
חסיד יקר, אם לא הבנת כתבתי את זה בצחוק. אם לא הבנת... ווילדקייט ~ לכתחילה באופן המתקבל 14:25, 12 באוקטובר 2020 (UTC)
ומלבד זאת שתוכל לראות שכתבתי את דבריי ל"תפארת המליצה", ומזה אפשר להבין שזה בצחוק! ווילדקייט ~ לכתחילה באופן המתקבל 14:49, 12 באוקטובר 2020 (UTC)
מדוע חשוב לך להבהיר רבות שזה היה בצחוק? הבנו,(או שמא אתה בעצמך לא מאמין בדבריך ובד"א מנסה לשכנע את עצמך) לא צריך לעשות מזה עניין.| חסיד ליובאוויטש | שיחה 15:10, 12 באוקטובר 2020 (UTC)
אם "הבנת", מה אתה עושה מזה סיפור? ווילדקייט ~ לכתחילה באופן המתקבל 15:27, 12 באוקטובר 2020 (UTC)
ווילדקייט, נראה שאתה במצב רוח טוב. אמנם אתה חדש כאן אבל נקווה שכך אתה תמיד ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 00:50 • כ"ה בתשרי ה'תשפ"א

כ"ז שנה![עריכה]

היום, לפני כ"ז שנה, נסגר הוילון ומאז לא נפתח. חסידי חב"ד שבכל אתר ואתר, ומשתמשי חב"דפדיה שבאתר, נדרשים לחשוב, לטכס עצה, על מה שעשינו ועל מה שלא עשינו, בכדי להביא להתגלות כ"ק אדמו"ר מה"מ שליט"א. אביא כעת יומן שהתפרסם באינפו.jpg על הפעם האחרונה שזכינו לצפות הרבי בעיני בשר ודם:

כל חסיד אשר זכה להיות בתקופה בה זכינו לראות את כ"ק אד"ש מלך המשיח מעודד את שירת 'יחי' בעוז, זוכר את הרגעים בהם הוא עמד יחד אחיו החסידים וחיכה לרגע בו יפתח הוילון ויזכה לראות את הרבי, 'מלך ביופיו' בעידוד השירה.

היום, י"ד במר-חשוון, לפני 27 שנה בדיוק, זכינו לראות את הרבי מלך המשיח בפעם האחרונה בעיניים הגשמיות – לעת עתה…

לרגל היום המיוחד, אנו מגישים לקהל הגולשים חלק מיומנו של ר' אלי וולף שהיה נוכח במעמד ב-770:

יום שישי, יד "מר" חשוון, השעה 17:39. עוד רגע קט השבת פורסת כנפיה, ואנחנו עומדים מייחלים, מצפים, מביטים כלפי למעלה – האם נזכה היום?

מאז יום ראשון האחרון, אחרי תפלת ערבית – לא זכינו לראות את תואר פניו הק' של הרבי. כבר חמשה ימים שהרבי לא יצא לתפלות בציבור. הגעגועים עזים.

לפני כ-20 דקות, בשעה 17:20, התקבלה לפתע בביפרים ההודעה המשמחת: "מנחה נאו". והרבי נכנס לתפלת מנחה עם הציבור.

התפלה הסתיימה לפני כ-4 דקות, התריסים בחדרון הורדו, ואנחנו עומדים, מביטים אל מרפסת הווילון – הנזכה?! האם נזכה לראות את הרבי?!

רבי, מתגעגעים לראותך. כל דקה נדמית כנצח. עברה דקה, ועוד דקה, ועוד דקה, ועוד דקה – הנזכה?!

ב-17:40 זכינו! הוילון הוסט, והנה אנו רואים שוב את הרבי. מביטים ומביטים…

אוי ג-אט אין הימעל, שלא ייגמר הרגע הזה. אנחנו עומדים ושרים, עומדים וזועקים, עומדים ומתפללים, מתפללים מכל הלב, מתחננים אל הקב"ה, אוי רבש"ע: "יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד"!

חמש דקות תמימות ישב הרבי על המרפסת, עודד את השירה, חמש דקות שזכינו לראות את הרבי –

ואז פנה הרבי לשמאלו, כאות לסגירת הוילון. והוילון נסגר…

נסגר הוילון, אוי אלוקים. הוילון נסגר, ולא ראינו עוד את הרבי.

הוילון נסגר על המרפסת, והוילון נסגר עלינו. חשך עולמינו.

הוילון נסגר, ומאז – ועד היום, לא ראינו שוב את זיו פניו…

מאז אותו רגע, מאז שנסגר מולנו הוילון, מאז אותו י"ד חשון תשנ"ד, מאז השעה 17:45 – לא ראינו עוד את הרבי…

אוי רבי!

מתי, מתי נחזה שוב בזיו פניך, מלך ביופיו תחזינה ענינו?

ריבונו של עולם – מתי ייקרע המסך הזה?!

• • •

וגם עכשיו, עומדים בנסיון ולא נשברים…

חזקים ביחד… בבטחון מוחלט ברבינו הקדוש, וזועקים ומתחננים – ריבונו של עולם! עד מתי?!

אנא ה' – שתהיה עכשיו ממש ההתגלות של הרבי מלך המשיח, נאו! מיד!..

"רצוננו לראות את מלכנו"

יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד!!!

והנה הוא בא….

לחיים! נאור חיים חדר ועידה י"ח באייר ה'תשפ"ד, מביאים את המשיח. 06:28, 1 בנובמבר 2020 (UTC)

הוילון....png
לחיים ולברכה! אוסיף על דברי הנאור ואדיר, שכ"ז שנה זה בעצם ז"ך שנה! ואם כן, הרי שכבר סבלנו מספיק כתיתות, וללא ספק עומדים זכים ומזוככים להתגלות היום! --חב"דפדים חדוריםיוסימ. • 13:53, י"ד בחשוון, ה'תשפ"א
אכן כן, וזה הזמן להתחיל לתכנן מיזמים לקראת כ"ח ניסן - 30 שנה. נאור חיים חדר ועידה י"ח באייר ה'תשפ"ד, מביאים את המשיח. 13:59, 1 בנובמבר 2020 (UTC)

לחיים[עריכה]

הנני רואה שהמיזם האדיר הזה כמעט לא פעיל לצערינו, אז זה הזמן לחזק אותו:

ב"ה, אחרי זמן ארוך, זכיתי לשוב לאתר ולהפיץ את המעיינות. עם סיום חודש חשוון ובהקשר לעבודתנו החשובה באתר, הנני מביא את הדברים הבאים: כידוע בהזדמנויות רבות התייחס כ"ק אדמו"ר מלך המשיח שליט"א לעזיבת בית חיינו עם סיום חודש החגים , חודש תשרי, וביאר אותו באריכות רבה מנקודות מבט שונות תוך כדי שמסביר את הרגשתו של כל יהודי בסיום חודש תשרי (ראו בשיחה מדר"ח מרחשון תשמ"ט):

"כאשר מדובר אודות יהודים אשר מרצונם הטוב עזבו את מקומם ו"בחרו בחלק היפה", גלו למקום תורה ומקום תפילה, ביהכנ"ס וביהמ"ד, ד' אמות של תורה עבודה וצדקה, דנשיא דורנו כ"ק מו"ח אדמו"ר, והסתופפו יחד ("פארבראכט צוזאמען") משך חודש תמים, חודש תשרי המרובה במועדות . . הרי בודאי בימים אלו הם רחוקים מעניני החול, ומעמדם ומצבם הוא בדוגמת ה"תיבה" וא"כ, הם טוענים, למה לנו לצאת מה"תיבה", לשוב "איש תחת גפנו ותחת תאנתו" למקומות כאלו שבהם מתעסקים בעניני החול"?

בהמשך הדברים מביא כ"ק אדמו"ר מלך המשיח שליט"א את המענה לזה:

"הקב"ה פונה אל כל אחד ואחת ואומר לו: "עת לכל חפץ", לכל דבר יש את הזמן שלו, יש זמנים שבהם האדם צריך להיות סגור בתיבה "בא אל התיבה", אולם כעת זה זמן של "צא מן התיבה", לעשות לו ית' דירה בתחתונים, עד לתחתון שאין תחתון למטה הימנו. . . ועד"ז בנוגע לאלו שהיו ב"ד' אמותיו של נשיא דורנו", שהשהיה היא נתינת כח שצריכה להשפיע על כל השנה כולה, שגם כאשר יחזרו לביתם ויהיו "איש תחת גפנו ותחת תאנתו", ינצלו את ההשפעה שהם קבלו ממקום זה, כדי להשפיע שם".

המסר הוא ברור, ובמיוחד למשתמשי חב"דפדיה שיחיו: יש לך זמן? יש לך מה לתרום? עשה זאת באתר חב"דפדיה. אל תשאר בתיבה שלך, הפץ זאת לאחרים, כידוע מדברי התורה הקדושה. ויה"ר, שנזכה להמשיך בעבדותנו הקדושה כאן באתר, ושעבודתנו ח"ו לא תהיה לריק ובעז"ה עוד היום יתגלה אבינו מלכינו מה"מ תיכף ומיד ממש, אמן! לחיים חסידים!

הנאמר לעיל מוקדש לניצחונו המוחלט של חסיד אומות העולם מר דולנד ג'ון בן פרד טראמפ, שיזכה להנהיג את ארה"ב וימשיך לתמוך ביהדות ובארץ ישראל וישמור על שלושת השלמויות כפי שנאבק הרבי שליט"א.

תבנית לחיים.pngלחייםשליח ציבורשיחה ▪ 15:18, ט"ז בחשוון, ה'תשפ"א 15:18, 3 בנובמבר 2020 (UTC)

תבנית לחיים.pngלחיים פולע - שיחה, 18:59, ט"ז בחשוון, ה'תשפ"א 18:59, 3 בנובמבר 2020 (UTC)
לאיפה נעלמו כל המשתמשים? צריך להתוועד קצת לזכותו של דולנד טראמפ..פולע - שיחה, 19:00, ט"ז בחשוון, ה'תשפ"א
לכל מקרה שלא יהיה כבר הכנתי פסקה על ג'ו ביידן בערך נשיאי ארצות הברית קריצה.jpg תבנית לחיים.pngלחיים  שמואל חיים (שיחה) 19:06, 3 בנובמבר 2020 (UTC)
לאיפה נעלמה האמונה שלך? טראמפ הוא משוגע, אבל לפחות בכיוון הטוב.. (כמו להבדיל קריזיי אבאוט משיח.. קריצה.jpg )!פולע - שיחה, 19:09, ט"ז בחשוון, ה'תשפ"א
טוב, אני מקווה שאתם פשוט אוספים כוחות להתוועדות כ' חשוון הבעל"ט, נו שוין. פולע - שיחה, 19:23, ט"ז בחשוון, ה'תשפ"א
והנה יש לך חומר להכניס בערך 'תיבת נח' הנמצא במיזם בערכים שזקוקים לעריכה... ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 06:48 • י"ז בחשוון ה'תשפ"א
אתה רואה מה זה..פולע - שיחה, 07:39, י"ז בחשוון, ה'תשפ"א 07:39, 4 בנובמבר 2020 (UTC)
חב"ד לא מתערבת בפוליטיקה. במקום להתפלל שאיש כזה או אחר יהיה פרזידנט (בתקווה שבאמת יעמוד בדיבורו - ויעשה דברים טובים) עדיף להתפלל שהפרזידנט (יהיה מי שיהיה) יפעל רק טוב - לנחת רוב כ"ק אדמו"ר מלך המשיח שיל"ו. וכמאמר נעים זמירות ישראל "אל תבטחו בנדיבים בבן אדם שאין לו תשועה . . אשרי שא-ל יעקב בעזרו שברו על ה' אלוקינו" (תהילים קמ"ו, ג'-ה'). בברכת הגאולה השלמה -- חלוקת דולרים מאחדת את העם * פינת החי * 04:29, י"ח בחשוון, ה'תשפ"א (5 בנוב' למניינם), ימות המשיח

התוועדות כ' מרחשוון המרכזית[עריכה]

ידוע בקשתו של הרבי (סה"ש תשמ"ט ח"א ע' 55 - 56), שבכ' מרחשון יכנס כל א' וא', לישיבת תת"ל, לשעה קלה וללמוד בה מתורתיו של כ"ק אדמו"ר מוהרש"ב, ולעשות פעוות טובות בכל ג' הקוין דתורה תפלה וגמ"ח. גם בזמן שלא כולם יכולים להיכנס לתומכי תמימים, הרי צו השעה להקים תומכי תמימים בד' אמות שלך, ולהאיר ולהשפיע על סביבתך, יה"ר שנזכה לקיים את תורת רבותינו נשיאינו בשלימות, וע"י זה יתגלה כ"ק אדמו"ר מה"מ שליט"א. לחיים! פולע - שיחה, 16:44, כ' בחשוון, ה'תשפ"א

כינוס השלוחים העולמי[עריכה]

זו ההזדמנות לברך את כל המשתמשים השלוחים שבאתרינו, לכבוד כינוס השלוחים העולמי, ובכלל, שהרי כל יהודי הוא שליח, ועל אחת כמה וכמה החסידים אשר תורמים ופועלים למען הפצת המעיינות שעל ידי האנציקלופדיה החב"דית השיתופית העולמית אתר חב"דפדיה. ושנזכה שעל ידי פעילותינו יתגלה הרבי תיכף ומיד ממש, תבנית לחיים.pngלחייםתמיםתומך תמימים הושיעה נאלהביא לימות המשיח • 19:32, כ"ח בחשוון, ה'תשפ"א (15 בנוב' למניינם), ימות המשיח

לחיים ולברכה[עריכה]

דער רבי זאל געזונט זיין!

ספרא אמר, ספרא יודע - בפקודיך אשיחה 09:20, א' בכסלו, ה'תשפ"א (17 בנוב' למניינם), ימות המשיח 09:20, 17 בנובמבר 2020 (UTC)

חג הגאולה של כוווולם![עריכה]

חג הגאולה י"ט כסלו בפתח, ואנחנו מתכוננים! "מי שישמח עמי ביום שמחתי הוציאנו מו המיצר אל המרחב!" - מדברי אדמו"ר הזקן האהוב שלנו!בעל הגאולה!!!

התוועדות י"ט כסלו המרכזית[עריכה]

שמח לפתוח את ההתוועדות הוירטואלית הגדולה בעולם בהשתתפות כל משתמשי המיזם הגדול חב"דפדיה - מרכז הפצת המעיינות הגדול בעולם.

תבנית לחיים.pngלחיים תבנית לחיים.pngלחיים

לשנה טובה בלימוד החסידות ובדרכי החסידות תכתבו ותחתמו! כלל חב"דפדים פעילים ‎‏ ‏ ו מפעילי מערכת דאתרא קדישא, מוזמנים להתוועד!

א גוט יום טוב! שמואל חייםאזהרה: משתמש זה שוהה כעת בפארבריינגען די"ט כסלו חג הגאולה דכ"ק רבינו הזקן הגדול נ"ע - לחיים! 20:22, 5 בדצמבר 2020 (UTC)

ידוע, אשר עניין ד'ראש השנה לחסידות' הוא הגברה בהפצת המעיינות - משזה מה שמזררז את התגלותו שיל"ו, וידוע, שמטרתה של חב"דפדיא היא להפיץ את המעיינות באופן הכי רחב ומקצועי, ואני חושב שעכשיו, המטרה היא לעבור מפיתוח האתר - לטיפוח האתר, מחיקת קצרמרים לא נצרכים, עריכה אנציקלופדית וכו' תבנית לחיים.pngלחיים ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 20:32 - היום, י"ט בכסלו תשפ"א מגיע משיח.
והזחה קריצה.jpg . אכן מצטרף, ובעז"ה נתמקד בזה בזמן הקרוב שמואל חייםאזהרה: משתמש זה שוהה כעת בפארבריינגען די"ט כסלו חג הגאולה דכ"ק רבינו הזקן הגדול נ"ע - לחיים! 20:34, 5 בדצמבר 2020 (UTC)

ייחסו של הרבי אל מדינת\ארץ ישראל...[עריכה]

בגליון התקשרות ת' מביא לאופר שנכנס פעם אחת יהודי אל הרבי, ושואל מדוע הרבי לא מגיע לא"י. הרבי עונה לו שגם רבותינו נשיאינו לא היו וכו' ולא אאריך. וכאשר היהודי שואל שבגמרא (כתובות;קי,ב) נאמר ש'כל הדר בחו"ל דומה כמי שאין לו א-לוה'? והרבי עונה לו בזה הלשון: "האם ידועים לכן דברי חז"ל אודות תקופות מסוימות שיהודים בא"י הייתה להם שייכות עם עבודה זרה? כאן השואל נבהל, והרבי ממשיך: בכלל יכולים לקבוע שלולי יהדות ארצות הברית לא היו יכולים להתקיים כמעט כל הישיבות גם העובדה שלא לוקחים בחורים היושבים ולומדים תורה, לצבא היא - אגלה לכם סוד -  בזכות ההסכם שנחתם כאן (ארצות הברית)..." פולע (שיחה) - הוקלד בתאריך כ"ב בכסלו ה'תשפ"א, 10:33, 8 בדצמבר 2020 (UTC)

א פריילכען חנוכה לכל משתמשי חב"דפדיה[עריכה]

ויה"ר, שנזכה עוד חנוכה השנה, להתגלות רבינו מה"מ, בבית במקדש השלישי לצד המנורה שתאיר את כל העולם בגשמיות בכלל וברוחניות בפרט. זה הזמן גם לבקש מכל מי שיכול לערוך ולשפר וליצור את ערכי חנוכה. חנוכה שמח לכולם. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 15:26, כ"ד בכסלו, ה'תשפ"א (10 בדצמ' למניינם), א פריילכען חנוכה.

דידן נצח![עריכה]

תבנית לחיים.pngלחיים - להתוועדות המרכזית עם המשפיעים לחצו כאן. לחיים ולברכה! נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 20:06, ד' בטבת, ה'תשפ"א (19 בדצמ' למניינם) - דידן נצח

"כתיבה וחתימה טובה"..[עריכה]

מסופר שבליל ניטל אחד, א' האדמו"רים איחל לחסידיו 'כתיבה וחתימה טובה' וכו'. במענה לתמיהתם ענה להם, שכאשר הקב"ה רואה איך הגויים מתנהגים ב"ראש השנה" (כביכול) שלהם, בטוח הוא יגזור על היהודים (המשך) שנה טובה.. תבנית לחיים.pngלחיים(מותר להתוועד לפחות? קריצה.jpg ..).. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 19:30, ט' בטבת, ה'תשפ"א (24 בדצמ' למניינם).

ניטל זה לא ראש השנה... וידוע מענה אד"ש שראש השנה היה לפני יותר מג' חודשים..• כתית למאורבית הבד 19:34, ט' בטבת, ה'תשפ"א (24 בדצמ' למניינם), ימות המשיח 19:34, 24 בדצמבר 2020 (UTC)
העיקר שיש א גרוייסע מעשה.. (וכפשוט: מה עוד אפשר לעשות חוץ מלהתוועד? עוד לא המציאו בחב"דפדיה משחק שחמט וירטואלי..) נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 19:42, ט' בטבת, ה'תשפ"א (24 בדצמ' למניינם).

קשר אישי[עריכה]

תבנית לחיים.pngלחיים בקשר עם כ"ב שבט, נהנה אני לשתף אם משתתפי המיזם משהו יפה.

האם חוגגים את ימי ההסתלקות של שאר נשי (ואמהות) האדמו"רים?? (האם חוגגים את יום ההולדת וההסתלקות של אבא של הצמח צדק??). לא, רק בדורינו דור השביעי. הרבי קישר אותנו ואותו בקשר אישי ומיוחד!

עוד סיפור מיוחד ששמעתי: מסופר על אשת הרב שמואל אזימוב (בתיה) שבאה לביקור בבית הרבנית, וביציאת עברה במבואה, ששם היה תלוי שעון יפה ומיוחד. אז אמרה לרבנית שהשעון יפה מאוד וזו מתנה יפה ביותר (כנראה הרבנית אמרה לה שקבלו את השעון במתנה ממישהו), הרבנית אמרה לה (אני לא יודע את הלשון המדויקת): אני ובעלי לא מתרגשים ממתנה כזו, אז אשת הרב אזימוב שהייתה אישה פיקחה ענתה: אז ממה את ובעלך מפעלים? הרבנית ענתה לה: משיעורים חדשים לצעירים. נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • 18:03, כ"ב בשבט, ה'תשפ"א (4 בפבר' למניינם)

כתבו עלינו[עריכה]

במסגרת כתבת תחקיר של תאגיד השידור כאן 11, כיצד לוחות הברית היו נראים באמת, הם מסבירים לכולם כי הלוחות העגולות הם טעות ואילו הלוחות המרובעות – הן הנכונות, דבר אשר הרבי מלך המשיח ביקש ופעל שיפעלו לפעול להחלפתן • במסגרת הכתבה, הביאו צילום מסך מתוך אתר "חב"דפדיה" בערך המדבר על העניין, וציינו כי הרבי מינה שליח מיוחד עבור העניין הזה • לצילומי המסך

חב"דפדים פעילים ‎‏ ‏, זה הזמן להבין את גודל האחריות שמוטלת עלינו, העורכים, בכל עריכה ועריכה. הצלחה לכולם. פולע (שיחה) בשעה 18:37, ז' בסיוון, ה'תשפ"א, 18 במאי למניינם.

תבנית לחיים.pngלחיים[עריכה]

אין לי הרבה מה לכתוב, שיהיה לכם:

  • א גוטען
  • און א פריילאכן
  • און אלע ענינים

פון שאבעס מברכים --ליובא - אני אוהב אותך! (- ידע חסידי) - שיחה, 12:56, כ"ד בסיוון, ה'תשפ"א 12:56, 4 ביוני 2021 (UTC)

גילנות[עריכה]

אני נוכח יותר ויותר כי קיימת באתר אפליה על בסיס גיל. אשמח לשמוע פתרונות למצב זה. 213.137.65.206 07:04, 8 בנובמבר 2021 (UTC)

תפתח אתר בדיחות  •  נכתב על ידי המשתמש חב"דפדי פעיל  •  ליצירת קשר  •  יחי אדונינו מורינו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד!  •  ימות המשיח, י"ח באייר ה'תשפ"ד, 26 במאי 2024
אז בגלל שאני בגיל 72 מותר לצחוק עלי? 213.137.65.206 16:51, 8 בנובמבר 2021 (UTC)
בהחלט יש פחות אנשים צעירים באתר כי טכנית הם בתפקידים פחותים מהמבוגרים ובלי עבר, כך שגם אין הרבה לכתוב עליהם, אם תציע מישהו צעיר שעולה על הקריטריונים של האתר ותכתוב עליו ערך אני מאמין שלא תהיה בעיה להכניס אותו למרחב הראשי ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 22:56 • ד' בכסלו ה'תשפ"ב
מודה שעד כמה שלא הבנתי אתמול מה האלמוני רוצה אני עוד יותר לא מבין מה ענית לו... ולסיום אני אזכיר את הציטוט הידוע של שף ויתיב "למעשה, יש להניח שכל הבעיות שלכם נובעות מכך שאין אתם אומרים לחיים. ואף אם כן, מן הסתם אומרים אתם על פראסטע ולא על ריינע... עכ"פ, לחיים!!!" --דוד קורצוג - שיחה, 23:10, ד' בכסלו, ה'תשפ"ב 23:10, 8 בנובמבר 2021 (UTC)
הוא מתלונן שלא נותנים בקלות ערכים לצעירים, עניתי שזה טכני - הצעירים פשוט עדין לא זכאים לערך ע"פ הרף של האתר. ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 23:45 • ד' בכסלו ה'תשפ"ב
אני במקומך לא הייתי לוקח אותו יותר מדי ברצינות את מה שהוא כותב, לא היית אתמול אז לא ראית מה שהוא עשה פה תסתכל בתגובה השניה שלו בקטע הזה וגם בשאר התרומות שלו תבין הכל. --דוד קורצוג - שיחה, 23:54, ד' בכסלו, ה'תשפ"ב 23:54, 8 בנובמבר 2021 (UTC)
צודק, עכשיו אני שם לב. חיוך.jpg ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 01:21 • ה' בכסלו ה'תשפ"ב

סתם גבאי[עריכה]

השתעממתי סופית מהאתר שלכם. תודה רבה על השהות הנעימה בימים האחרונים. 213.137.65.206 06:04, 9 בנובמבר 2021 (UTC)

קריצה.jpg • בברכה, חב"דפדי פעילליצירת קשריחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד • 19:17, י"ד בכסלו, ה'תשפ"ב (18 בנוב' למניינם), ימות המשיח

שנבין את השליחות שלנו![עריכה]

לחיים לחיים. ברשות המשפיעים והעורכים הנכבדים.

בי"ט כסלו האחרון הייתי בהתוועדות של הרב שלום בער שמולביץ, וראיתי את אחד המקורבים מסתכל במודעת הבית חב"ד ומקליד בגוגל את שם המשפיע, והתוצאה הראשונה היא חב"דפדיה.

למחרת הייתי בהתוועדות נוספת, בה הוזכר אודות מעלת ניגון ארבע בבות, וא' המקורבים שישב לידי (פרופסור) חיפש את שם הניגון בגוגל, הגיע מיד לחב"דפדיה, וקרא את הערך.

בקיצור - כל מה שנכתב כאן מתפרסם ומשפיע כפשוטו, אז שנדע את הזכות והאחריות.

לחיים לחיים! (א' המשתמשים מחוץ לחשבון) 95.86.107.6

ישר כח על העידוד ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 02:37 • כ"ט בטבת ה'תשפ"ב

הרבי עודד אנציקלופדיות![עריכה]

לחייים חסידים! (עם תקנת המשקה) אני עברתי על אגרות קודש ליקוטי שיחות וספרי הרבי וראיתי שהרבי עודד פרויקטים מסוג זה! לדוגמא:אחד המפעלים הגדולים שהרבי תמך בו ועמד לימינו, דירבן, זירז והפציר להמשיך ולפתחו - הוא מפעל האנציקלופדיה התלמודית, שעורכה הראשון היה הגה"ח רבי שלמה-יוסף זווין ז"ל, ומנהלה הגאון הרב יהושע הוטנר ז"ל.

וכך כותב הרבי אל הרב יהושע הוטנר (י"א בתמוז תש"מ - 'מקדש מלך' כרך ד עמ' שמו) עם קבלת כרך ט"ז של האנציקלופדיה התלמודית:

זה עתה נתקבל כרך ט"ז מהאנציקלופדיה התלמודית, ובלשון הידוע נתמלא הבית אורה... ובלשון חכמינו ז"ל במה אברכך - יהי-רצון אשר בזריזות הכי גדולה יופיע הכרך שלאחרי זה, ובפרט אשר ככתבו במכתבו הקודם מוכן הוא להוצאה-לאור, וזכות הרבים מסייעת לא רק בכללות העניין אלא גם ביפה שעה אחת קודם. אז יהי רצון שנגיע ל900,0 ערכים ספוגים בחסידות ויהדות שישפיעו על הרבים! לחיים ולברכה! ~ זינגען א ניגן ~ הדברן החסידי 10:39, 16 במאי 2022 (UTC)

וידיאו של התועדיות ב770[עריכה]

ב"ה שלום וברכה! מישהו יודע היכן אפשר להשיג וידיאוס של התועדיות (מרכזיות) ב770 בתשע"ד? מחכה לתשובה בברכה משיח נאו

אוניברסיטה וחב"דפדיה[עריכה]

יש בנותן טעם להעיר, שבימים הסמוכים לכתיבת הערך אוניברסיטה בחב"דפדיה, פורסם ש"עמוד התווך בחב"דפדיה ומפעיל מערכת במשך שנים רבות" סיים תואר ראשון בפסיכולוגיה... בברכה, בא מועדשו"ת • ב' בסיוון ה'תשפ"ב ליצירה | 16:03, 1 ביוני 2022 (UTC)

חסידים! מגיע לנו חתיכת לחיים![עריכה]

עברנו כבר את קו ה8770 ערכים תוך מס' ימים! תבנית לחיים.pngלחיים - זינגען א ניגן - שיחת השבוע - כותבים את ליובאוויטש 08:45, 24 ביוני 2022 (UTC)

קולו הקדוש[עריכה]

חב"דפדים פעילים ‎‏ ‏ מי יודע האם ישנה הקלטה בה שומעים את קולו הטהור והקדוש של הרבי הריי"צ?. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (03:55, ז' באייר, ה'תשפ"ג).

רץ מספר פעמים בקבוצות הווצאפ וגם בימים האחרונים ממש

אבל לא מתאים כלל וכלל להעלות לחבדפדיה כדברי הרבי בשיחת ג שבט תשנ"ב על הדיבור של הפרידיקע רבי. ניתן להשיג אצלי באופן פרטי במייל ב. א. א. - שיחה, 04:22, ז' באייר, ה'תשפ"ג

ב. א. א. שלחתי לך מייל בנידון. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (05:09, ז' באייר, ה'תשפ"ג).

י"ב י"ג תמוז[עריכה]

נו משהו יכול להתוועד משתמש:חיים כ - מסמ ציכל -י"ג בתמוז ה'תשפ"ג - 11:18, 2 ביולי 2023 (UTC)

ראה כאן. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (11:21, י"ג בתמוז, ה'תשפ"ג).
הוא התכוון אם יש משהו שיכול להתוועד כאן, בלי צורך ללכת.. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת.
חיוך רחב.png . בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (11:45, י"ג בתמוז, ה'תשפ"ג).

חול המועד פסח תשפ"ד[עריכה]

מה חב"דפדים אומרים על התוועדות פסח תשפ"ד? תמים של הרבי - שיחה ~ מפארים את חב"דפדיה 20:28, 31 במרץ 2024 (UTC)