שמואל אזימוב

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב שמואל אזימוב
הרבי משוחח עם הרב אזימוב, בהתוועדות

הרב שמואל (מולע) אזימוב (א' באלול תש"הי"ב בחשון תשע"ה), משלוחי הרבי לפריז, מגדולי המחזירים בתשובה במדינת צרפת.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בר"ח אלול תש"ה לאביו הרב חיים הלל אזימוב מנהל רשת תלמוד תורה החב"די בפריז, ולאמו מרת רישא.

כשנגמרה שליחותם של שלוחי הרבי לישיבת תומכי תמימים ברינוא המשיך, עם כמה מחביריו מספסל הלימודים, בעבודתם, בקירוב צעירים והפצת היהדות ומעיינות החסידות בפריז.

חתונתו עם רעייתו מרת בתיה בתו של הרב בן ציון שמטוב התקיימה בשנת תשכ"ח והמשפחות משני הצדדים שנמנו על חשובי העסקנים החב"דיים ניסו ללחוץ על הרבי שיעתר לבקשתם להשתתף בשמחת הנישואין ויסדר את טקס החופה, אך הרבי השיב שהוא חושש מעין רעה, ובתור פיצוי הגיה לכבוד החתונה את המאמר דיבור המתחיל 'כי תשא'.

כאשר נכנס ליחידות בכ"ד תשרי תשכ"ו, אמר לו הרבי "תמשיך שם ובהוספה, ויהיה בהצלחה רבה, ו"רבה" היא הצלחה כזו שאין לשער, כמו שאמרתי בהתוועדות".

בב' אייר תשכ"ח נשלח על ידי הרבי לפריז, לנהל את סניף צעירי אגודת חב"ד בפריז ובמשך השנים קירב אלפים ליהדות ולחסידות, רבים מהם נהפכו לחסידי חב"ד במלוא מובן המילה, הקים רשת של מוסדות חינוך והביא תחתיו עשרות רבות של שלוחים הפזורים בכל רחבי פריז וסביבותיה.

בין המוסדות שהקים הרב אזימוב נמנים בין השאר 'חדר ליובאוויטש - פריז' - מוסד ללימודים על טהרת הקודש (בו לומדים רק לימודי קודש במשך היום). גן פרדס חנה. בית ספר לבנות בית חנה. קאמפוס בית חיה מושקא. ו'בית ליובאוויטש' - רשת בתי חב"ד בפריז. שניהם נמצאים ברובע 19 שבפאריז.

כמו כן היה הרב אזימוב אחראי להוצאת העלון השבועי בשם 'לַא סידרה' ('הפרשה'), המופץ בעשרות אלפי עותקים ברחבי צרפת, ומגיע ללמעלה משמונים אחוז מיהודי פריז והסביבה.

נודע בהתקשרותו ומסירותו לרבי, בהתוועדויותיו עם תלמידיו חזר ותבע כל הזמן התמסרות למבצעים הרבי.

נפטר בי"ב חשון תשע"ה. מסע ההלוויה החל בבית ליובאוויטש בפריז והמשיך לירושלים שם נטמן בחלקת חב"ד בבית העלמין בהר הזיתים.

משפחתו[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]