סמל חבדפדיה.png

הידעת? אנשי חינוך, עיתונאים וסופרים נעזרים במידע שבחב"דפדיה ומעבירים אותו לרבבות
לחצו כאן לתרומה ועזרו לנו להפיץ את מעיינות החסידות בצורה הטובה ביותר

אליהו וילהלם

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב אליהו וילהלם
הרב וילהלם בהכנסת ספר תורה בנחל'ה

הרב אליהו וילהלם הוא מנהל מכון ההוצאה לאור החב"די חזק יוזמות חינוכיות, מקים ספריית החסידות בבני ברק, מנהל בית הכנסת לצעירים בנחלת הר חב"ד, ומכון תורה שלימה של כולל חב"ד.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בירושלים בט' שבט תשכ"ב, בנו הבכור של אביו הרב מנחם בן ציון וילהלם ואמו מרת רחל.

בצעירותו למד בתלמוד תורה חב"ד בירושלים ובישיבת תורת אמת בעיר, ובשנת תשמ"ב נסע ללמוד בישיבת תומכי תמימים המרכזית ב-770.

בי"א תמוז תשמ"ג נשא את זוגתו מרת שיינא ציפורה, בתו של הרב טוביה בלוי. ולאחר חתונתו התמנה לכהן כמשגיח כללי בישיבת תומכי תמימים בנחלת הר חב"ד.

בשנת תשמ"ט הקים בברכת הרבי את ספריית החסידות בבני ברק, וניהל אותה במשך למעלה מעשור, והפעיל במקום מערך שיעורי חסידות, מרכז להשאלת ספרי חב"ד, ועוד פעילויות מגוונות נוספות בתחום הפצת המעיינות[1]. במקביל לעבודתו בספרייה, שימש בתפקידים שונים במסגרת מערכת הכשרות של הרב יעקב לנדא.

בשנת תשנ"ו התמנה לנהל את הפעילות של הרשת החינוכית 'אור אבנר' בישראל, לחזק את המורשת היהודית של יהודי בוכרה, בנשיאותו של ר' לוי לבייב, והמשיך לכהן בתפקיד זה במשך תשע שנים, עד שהוריש את התפקיד בשנת תשס"ה לרב יהודה בלוי.

בשנת תשע"א התמנה לעמוד בראש הפרוייקט המשותף של כולל חב"ד והרב יצחק משען 'מכון תורה שלימה' המרכז כוללים לאברכים מוכשרים, על מנת להכשירם להנהגת קהילות בארץ ובעולם, ולעודד אותם להוציא תעודת כושר לרב עיר.

הקים יחד עם העורך הראשי הרב,פרץ אוריאל בלוי, את חברת 'חזק הוצאה לאור בע"מ' ומנהל את החברה על כל מכלול הנושאים המייחדים אותה.

בשנת תשס"ו הקים יחד עם גיסו הרב פרץ אוריאל בלוי את מכון ההוצאה לאור חזק יוזמות חינוכיות, במסגרתו מוציא לאור עשרות ספרים וכותרים, העומדים בשורה הראשונה של ההוצאה לאור החב"דית.

עם הקמת מכון תורה שלימה של כולל חב"ד בשנת תשע"א, התמנה לעמוד בראשו יחד עם הרב מנחם מענדל בלוי. בשנת התשע"ח בר"ח אלול התמנה הרב אלי וילהלם על ידי הרב שמוליק רייניץ למנהל ישיבת אהלי תמימים המנוהלת על ידי רשת עתיד

משפחתו[עריכה]

בניו
  • ר' חיים דוד וילהלם.
  • ר' אורי וילהלם.
  • ר' לוי יצחק וילהלם.
  • ר' מנחם בן ציון וילהלם.
חתניו
  • ר' לוי יצחק גופין.
  • ר' בעריש רוזנברג.
  • ר' יונה הר צבי.
  • ר' מנחם מענדל פלדמן.
  • ר' שלום דובער גליצינשטיין.

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים

  1. כיום מנהל את הספריה הרב שמואל אנגלסמן.