אליהו וולף

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ר' אלי וולף בהתוועדות

הרב אליהו וולף (יליד שנת תשל"א, 1971) הוא סופר חב"די המפרסם טורים בשבועון כפר חב"ד ובמספר אתרי אינטרנט.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בח' שבט תשל"א למני מנחם מענדל וולף, ולאמו מרת פיגא בנחלת הר חב"ד.

בילדותו למד בתלמוד תורה בנחלת הר חב"ד, בישיבת תומכי תמימים לוד, ובישיבת תומכי תמימים מוריסטון, ובשנת תש"נ הגיע ללמוד בישיבת תומכי תמימים המרכזית בחצר הרבי ב-770.

לאחר שסיים את שנות לימודיו ב-770 חזר כשליח לישיבת תומכי תמימים מגדל העמק, ובשנת תשנ"ג נשא את נחמה דינה סגל, בתו של השליח בעפולה הרב חיים שלום סגל.

לאחר חתונתו למד בכולל אברכים בביתר עילית, ולאחר מספר שנים יצא לשליחות במוסקבה, ברשת החינוך 'אור אבנר' בחסותו של ר' לוי לבייב. בשנת תשס"א עבר להתגורר בכפר חב"ד. חבר בהנהלת רשת החינוך 'אור אבנר' בישראל ובמוסקבה.

בשנת תשע"ו הקים, ביחד עם זוגותו והרב שאול ויזר מנ.י., סניף הארגון העולמי "ילדי שלוחי הרבי" בארץ הקודש המסונף להנהלת "מרכז 302" שתחת מרכז לענייני חינוך, הנותן סיוע למשפחות שליחי הרבי בישראל המתמודדים עם צרכים רפואיים ייחודיים של ילדיהם.

משנת תש"פ הוא מעלה מדי שבוע סרטון וידאו של רעיון לפרשת השבוע על פי הקבלה בתורתו של רבי לוי יצחק שניאורסון, לזכר אחיו הרב בנימין וולף (הנובר), ששימש כשליח חב"ד ורב בהנובר שבגרמניה.

כיום משמש כשליח בעיר חולון.

סופר חב"די[עריכה]

כבר בבחרותו החל לפרסם מאמרים שונים בעיתונות החב"דית תחת שמות העט 'א. ד. פייגלסון' ו'א. ב. חרמש', ואף עזר בעריכתם של הוצאות לאור שונות.

לאחר חתונתו, החל לפרסם טורים מזדמנים בשבועון כפר חב"ד, ובמספר אתרים ברשת האינטרנט.

פעילות ספרותית[עריכה]

ספרו קליאמקע