תורת חיים (מגזין וידאו)

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Disambig RTL.svg.pngערך זה עוסק במגזין הוידאו השבועי של חברת jem. אם התכוונתם לחברת ההפקה עצמה, ראו JEM - מדיה חינוכית יהודית (Jewish Educational Media).

מגזין הווידאו תורת חייםאנגלית: Living Torah) הינו תוכנית וידאו שבועית, המוקדשת לשיחות וקטעי וידאו המתעדים את הרבי.

התוכנית יוצאת לאור על ידי חברת JEM - "תכניות יהודיות חינוכיות", והיא מוקרנת בעיקר בבתי כנסת או בבתי חב"ד ברחבי העולם.

שם התוכנית נגזר מביטוי בו השתמש הרבי עצמו פעמים רבות, כי התורה ניתנה כדי להדריך את האדם בחיי היום-יום שלו.

  • עיקרה של התוכנית, הוא קטע משיחת קודש של הרבי באורך של 7 עד 11 דקות, הקשור עם פרשת השבוע או עם אירועים הקשורים עם התאריך בלוח העברי, בעל לקח מעשי לחיי היום-יום.
  • עין בעין - מפגשים פרטיים של אישים שונים במעמד חלוקת הדולרים הקבועה מידי יום ראשון, או בהזדמנויות דומות כגון יחידות לחברי קרן הפיתוח של מחנה גן ישראל. מפגשים אלו יוצרים פסיפס אנושי של אנשים מכל קצות הקשת, החל מרבנים, אנשי ממשל, תורמים, ו'עמך ישראל', העוברים לפני הרבי לקבלת עצה וברכה.
  • רגע מיוחד - קטע וידאו מאירועים מיוחדים במחיצת הרבי, כגון כינוסי ילדים, תפילות, תהלוכת ל"ג בעומר, עידוד השירה ועוד.
  • מפגשים אישיים - ראיון אישי עם אישים חשובים מכל רחבי העולם, המספרים בהתפעמות גלויה על היכרותם עם הרבי, על ראייתו הרחבה, ועל המופתים המתגלגלים מתחת לשולחן[1].

לאחר הגהה קפדנית ורמת גימור גבוהה, התכניות נאגדות יחד בתקליטור DVD חודשי, נמכרות בחנויות יודאיקה בכל רחבי העולם, ונשלחות בדואר למאות מנויים קבועים. התכניות מתורגמות לחמש שפות באמצעות כתוביות על המסך.

העורך הראשי של התוכנית הוא המנכ"ל של החברה, הרב אלקנה שמוטקין, ותחתיו עובדים עשרות עורכים ובעלי מקצוע.

הפרוייקט החל בשנת תשס"א. נכון לשנת תשע"ב, יצאו במסגרת התוכנית למעלה ממאה ועשרים דיסקים, הכוללים כחמש מאות תוכניות שבועיות.

ראו גם[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים

  1. פרוייקט זה החל בשנת תשס"ו, והחליף את המדור הקודם בו הוקרן מידי שבוע קטע וידאו ממקום מסויים ברחבי הגלובוס, בו צופים בקביעות במגזין.