שיחת משתמש:זלמן

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

כדי לשוחח עימי בנושא חדש לחצו כאן


ההודעה האחרונה בדף השיחה של זלמן התקבלה מהמשתמש/ת שלום בתאריך כ"ד בסיוון ה'תשע"א.

ברוך בואך לחב"דפדיה!

שלום זלמן, וברוך בואך לחב"דפדיה - האנציקלופדיה החב"דית ברשת האינטרנט

חב"דפדיה הינה אנציקלופדיה פתוחה, שכולם יכולים לקרוא ולהיעזר בה, ואף לשפר ולערוך אותה.

  • בראש ובראשונה, מטרת האנציקלופדיה הינה הפצת תורת חסידות חב"ד, כידוע מענה מלך המשיח להבעל שם טוב כי התגלותו תהיה על ידי הפצת מעיינות החסידות חוצה. בנוסף לזאת, באנציקלופדיה מידע על כל נושא ומושג הקשור לחסידות וחסידים.
  • לתשומת לבך: אין להכניס חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. הדבר תקף גם לגבי תוכן כתוב וגם לגבי תמונות - אין להעלות תמונות שמצאת סתם כך בגלישה באינטרנט, אלא יש לברר האם ניתן להשתמש בהן בהתאם לחוקי זכויות היוצרים.
  • תקוותנו כי החומר הרב בחב"דפדיה יהיה לך לתועלת, ומקווים כי תיקח חלק בזכות להגדיל ולהרחיב את האנציקלופדיה לנחת כ"ק אדמו"ר שליט"א מלך המשיח.
  • בחב"דפדיה נהוג לחתום בדפי השיחה בסיום כל תגובה. החתימה נעשית באמצעות הוספת ארבע טילדות (~~~~), או באופן אוטומטי בלחיצה על האייקון: חתימה2.png (מופיע מעל חלונית העריכה). את חתימתך תוכל לעצב בדף ההעדפות האישיות.
  • בכל שאלה אפשר לפנות כאן, או בכתובת הדואר האלקטרוני: chabadpedia.a@gmail.com
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד
--בברכה, שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים י"ט באדר ב' ה'תשע"א, למניינם 20:55, 25 במרץ 2011 (UTC)
ההודעה האחרונה בדף השיחה של זלמן התקבלה מהמשתמש/ת שלום בתאריך כ"ד בסיוון ה'תשע"א.

עבודת קודש[עריכה]

אתה עושה כאן עבודה נפלאה, הרבה הצלחה! --בברכה, שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים י"ט באדר ב' ה'תשע"א, למניינם 20:57, 25 במרץ 2011 (UTC)

תמונות[עריכה]

האם יש לך אולי תמונות, מנשואי הערכים? --בברכה, שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים כ"א באדר ב' ה'תשע"א, למניינם 03:30, 27 במרץ 2011 (UTC)

אין לי. אבל עם קצת חיפוש בגלריות של קישור לאתר חב"ד אינפו בוודאי אפשר למצוא. זלמן - שיחה
אם יונעקו לך הרשאות להעלות תמונות, תעלה אותם? --בברכה, שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים כ"א באדר ב' ה'תשע"א, למניינם 17:30, 27 במרץ 2011 (UTC)
בעז"ה, בלי נדר - כן. זלמן - שיחה

הרחבת ערכים[עריכה]

שלום זלמן וייש"כ על הערכים החדשים. חשוב מאוד, לכבודה של חב"דפדיה ושל נשואי הערך, להרחיב את הערכים ושלא יכילו רק שני שורות או ארבע. לכל שאלה או עזרה נוספים אשמח לעמוד לשרותך. בהצלחה! --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), כ"א באדר ב' ה'תשע"א 09:19, 27 במרץ 2011 (UTC)

תמונות[עריכה]

לתשומת לבך

קיבלת הרשאה להעלאת תמונות לחב"דפדיה.

תקוותנו כי הרשאה זו תהיה לך לעזר בשיפור ויעול המיזם.

בכדי להעלות תמונה, לחץ על השורה "העלאת קובץ לשרת" שבתיבת הכלים (מצידו הימני של המסך), או לחץ כאן.

לעזרה אודות העלאת תמונות ראו עזרה:העלאת תמונות. למידע על כללי זכויות היוצרים, ראו זכויות יוצרים של תמונות.


הינך מורשה להעלות תמונות בעצמך. בהצלחה! --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), כ"ב באדר ב' ה'תשע"א 13:14, 28 במרץ 2011 (UTC)

מומלץ מאוד לקרוא לתמונות בשמות מלאים. כך יהיה ניתן לחפש אותם ולעשות בהם שימוש בערכים נוספים וכו'. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), ט' בניסן ה'תשע"א 10:49, 13 באפריל 2011 (UTC)

ישראל ליבוב[עריכה]

ביטלתי את עריכתך בערך, כיון שלא דאגת לנמק את מחיקת המידע. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), א' בניסן ה'תשע"א 07:00, 5 באפריל 2011 (UTC)

נימוק: העובדה לא נכונה. יחד עם זאת, אם באמת מחפשים לדעת ולכתוב עם מי התחתן בזיווג שני, אזי אם זכרוני אינו מטעני - הוא התחתן עם אשתו של ר' יוסף גולדברג, והיות שאיני בטוח בכך לא העברתי זאת לערך הנ"ל. זלמן - שיחה
תודה. החזרתי העריכה. להבא, חשוב מאוד לנמק בתקציר העריכה, בפרט במחיקת מידע. בהצלחה! --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), ו' בניסן ה'תשע"א 11:14, 10 באפריל 2011 (UTC)

חתימה[עריכה]

איני יודע, האם כבודו יודע כיצד לחתום, מכיוון שאיך חותם באופן הרגיל, המציג גם את התאריך. לכן, לתשומת לבך: בחב"דפדיה נהוג לחתום בדפי השיחה בסיום כל תגובה. החתימה נעשית באמצעות ארבע טילדות (~~~~), או באופן אוטומטי בלחיצה על האייקון: חתימה2.png (מופיע מעל חלונית העריכה). את חתימתך תוכל לעצב בדף ההעדפות האישיות. --בברכה, שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ו' בניסן ה'תשע"א, למניינם 13:52, 10 באפריל 2011 (UTC)

מקורות[עריכה]

שוב תודה. האם תוכל, רק אם לא קשה, להוסיף מקורות להתוכן בו אתה מרחיב את הערכים - במיוחד ערכי חסידות? --בברכה, שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ח' בניסן ה'תשע"א, למניינם 01:41, 12 באפריל 2011 (UTC)

ועוד הערה חשובה: כדאי ומומלץ מאוד, להגיב בדפי שיחה, גם תגובות כמו "תודה" ו"הבנתי". במיוחד כשמישהו מבקש ממך משהו, תוכל לענות כמובן "לא" או "אשתדל בפעם הבאה". עניין של תקשורת הדדית. --בברכה, שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ט' בניסן ה'תשע"א, למניינם 01:33, 13 באפריל 2011 (UTC)

ראובן מטוסוב[עריכה]

שלום ראובן, ייש"כ גדול על עריכותיך וכו'. 2 הערות, ברשותך: יש סגנון לערך. קודם כותבים פתיח - הגדרת נשוא הערך. לאחר מכן מתחילים לפרט את תולדותיו, הוריו וכו'. אין טעם לפרשת בשורה הראשונה בנו וחתנו של מי הוא, לרוב. כמו כן, מעבר פיסקה עניינו נושא חדש. אין טעם להרבות בפיסקאות שעוסקים באותו נושא. בהצלחה! --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), ה' באייר ה'תשע"א 12:08, 9 במאי 2011 (UTC)

הערות[עריכה]

  1. התואר המקובל לכתוב הוא "הרב" שהוא גם מובן לגולש שאינו מתמצא בעגה החסידית.
  2. אדם הנושא בתפקיד שבמהותו הוא חב"ד (שליח, משפיע וכדומה) מיותר לציין שהוא חסיד חב"ד.

בהצלחה! --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), ה' באייר ה'תשע"א 12:43, 9 במאי 2011 (UTC)

איך עושים דף הפניה?[עריכה]

אם תוכל לעזור לי, איך עושים דף הפניה? --בברכה, יצחק (מטכסים עצה) 22:40, 10 במאי 2011 (UTC)

ראה כאן עזרה:דף הפניה. בהצלחה. זלמן - שיחה
תודה! --בברכה, יצחק (מטכסים עצה) 22:43, 10 במאי 2011 (UTC)

פרוייקט[עריכה]

ייש"כ על פרוייקט הצמצום החדש שלך. רק להעיר שעל פי חב"דפדיה:מדיניות חב"דפדיה, מומלץ להוסיף בסוגריים גם את התאריך הלועזי, כדי שרוב דוברי העברית, שאינם בקיאים בתאריך העברי, יקבלו מושג את תקופת התרחשות האירועים. כמובן שיש להסיר את הקישור. בהצלחה! --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), ז' באייר ה'תשע"א 06:55, 11 במאי 2011 (UTC)

קיבלתי, תודה. כמו כן תודה על ההדרכה בקשר לעריכת וכתיבת ערכים על אישים חב"דיים. בהצלחה. זלמן - שיחה

חתימה[עריכה]

כפי הנראה הינך חותם באופן ידני. אזי לידיעתך אפשרות נוספת:

בחב"דפדיה נהוג לחתום בדפי השיחה בסיום כל תגובה. החתימה נעשית באמצעות ארבע טילדות (~~~~), או באופן אוטומטי בלחיצה על האייקון: חתימה2.png (מופיע מעל חלונית העריכה). את חתימתך תוכל לעצב בדף ההעדפות האישיות.

בהצלחה! --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), י"ג באייר ה'תשע"א 15:16, 17 במאי 2011 (UTC)

תבנית:הערה[עריכה]

מכיר? --בברכה, שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים י"ג באייר ה'תשע"א, למניינם 18:04, 17 במאי 2011 (UTC)

בנוגע למה? זלמן - שיחה
ראיתי אאל"ט, שהשתמשת בתבנית ההערה השניה האנגלית, ולכן רציתי להפנות את תשומת לבך לתבנית קלה זו. --בברכה, שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים י"ג באייר ה'תשע"א, למניינם 18:58, 17 במאי 2011 (UTC)
לא הבנתי. אם תוכל להפנות אותי לאן שראית. זלמן - שיחה
העיקר שאתה מודע לתבנית, ואולי טעיתי ואכן לא השתמשת בתבנית ההיא. --בברכה, שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים י"ג באייר ה'תשע"א, למניינם 19:01, 17 במאי 2011 (UTC)

הפניות לדפים לא קיימים[עריכה]

שמתי לב כי לעיתים הנך מפנה לדפים לא קיימים. למה הינך עושה זאת? בטעות? --בברכה, שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים י"ג באייר ה'תשע"א, למניינם 19:00, 17 במאי 2011 (UTC)

תלוי לגבי מה מדובר. כנ"ל אם תפנה אותי אליהם אוכל להסביר. זלמן - שיחה
למשל לדף משיח בודאי שיצרת, המפנה לדף משיח ודאי שאינו קיים. --בברכה, שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים י"ג באייר ה'תשע"א, למניינם 22:54, 17 במאי 2011 (UTC)
הפניתי למשיח בוודאי - כי דבר ברור הוא שיהיה עליו ערך בשלב כלשהוא. זלמן - שיחה

הפניות שגויות[עריכה]

שלום זלמן. כאשר יש הפניה שגויה שמופנית רק מערך אחד (או שניים), למשל המילה חב"דית שהופיעה בערך מסויים, והפנית ממנה לערך חב"ד, אז עדיף לענ"ד לתקן את הקישור, במקופ ליצור הפניה מיותרת. עדיין לא הוחלטה החלטה מפורשת כזו במיזם זה (ובמזמי ויקי אחרים נהוג כך), אך כך נראה לענ"ד. אשמח לשמוע האם דעתך שונה. (במקרה זה, כבר תיקנתי את העניין). לעומת זאת, כאשר מילה מסויימת מופנית מערכים רבים, סימן הוא כי כך מקובל לחפש את המילה, ואז כמובן עדיף ליצור הפניה, מלבד החוסך בזמן.

אגב, איני יודע האם אתה אוהב לקבל מחמאות (אני אוהב...), אם הייתי יודע שכן, הייתי כותב לך כאן שני דפים כתובים מלאים בכאלו, שכן הם מגיעים לך ובצדק בעקבות עבודתך המופלאה. --בברכה, שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים י"ג באייר ה'תשע"א, למניינם 22:54, 17 במאי 2011 (UTC)
באיזה ערך היתה המילה חב"דית? דומני שעלה בי הרהור להחליף ולתקן למילה אחרת אך לא מצאתי אפשרות שתבטא את הענין כמו הנ"ל. זלמן - שיחה
יישר כח. זלמן - שיחה

טל ניר[עריכה]

שלום זלמן, לידיעתך היה ערך על ד"ר טל ניר והוא נמחק מחוסר מידע. באם באמתחתך מספיק מידע על האדם ונראה לך שזכאי לערך, עדכן אותי ו"אחלץ" את הערך, למען הקל לך על העבודה. בהצלחה! --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), י"ד באייר ה'תשע"א 06:53, 18 במאי 2011 (UTC)

לא ידעתי זאת, רק ראיתי בדפים המבוקשים שהוא מסומן באדום וחשבתי שמן הראוי שיהיה עליו ערך. אבדוק - באם יהיה לי חומר מספיק עליו, אכתוב ערך. זלמן - שיחה

זה מה שהיה בערך:

ד"ר טל ניר מנחלת הר חב"ד הינו רופא שהתקרב לחב"ד בשנות הממי"ם מהקיבוצים, בסיפור שהרעיש את הארץ. כיום הוא נחשב כאחד מגדולי המקרבים ליהדות של הרופאים בכל רחבי הארץ. ד"ר ניר הוא מתלמידיהם של ר' ראובן דונין ויחזקאל סופר. ע"כ. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), ט"ו באייר ה'תשע"א 11:56, 19 במאי 2011 (UTC)

מיזם ערכים מומלצים[עריכה]

אודה לך על התייחסותך. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), ט"ו באייר ה'תשע"א 16:26, 19 במאי 2011 (UTC)

חוו"ד. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), י"ז באייר ה'תשע"א 22:34, 21 במאי 2011 (UTC)

שמחה עלברג כמומלץ[עריכה]

אודה לך על הערות לערך שמחה עלברג לפני הגדרתו כמומלץ. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), כ' באייר ה'תשע"א 20:17, 24 במאי 2011 (UTC)

אולם דיונים#דרוש[עריכה]

--בברכה, שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים כ"ד בסיוון ה'תשע"א, למניינם 18:30, 26 ביוני 2011 (UTC)