שיחה:התוועדות חסידית

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

נראה לי כי בראש ובראושנה יש לציין להגדרתו של הרבי למושג התוועדות. הלא היא כתובה מפורשות בהיום יום... חשוב לתרגם את המשפט המצוטט מ'היום יום'

שם הערך[עריכה]

נראה לי כדאי לשנות את שם הערך להתוועדות חסידית ולעשות הפניה מהתוועדות. ולא הפוך. שנוזעל - שיחה 11:20, 1 במרץ 2013 (IST)

אבל בד"כ היא מכונה התוועדות, לא? האם יש התוועדות שאינה חסידית? (בויקיפדיה אגב, זה 'התוועדות' לא שאנחנו מחויבים אליה, אבל זאת אינדיקציה לשם המקובל). --שיע - שיחה 23:10, 6 במרץ 2013 (IST)
בלקסיקון האישי שאני רגיל אליו, כשאני אומר 'התוועדות' אני מתכוון לאירוע המתקיים לציון חג חסידי כל שהוא, דהיינו 'התוועדות רשמית', שהיא יותר קרובה להגדרה סדנת אימון אישי חסידית ברוח ישראל סבא, אבל 'התוועדות חסידית' מתארת התוועדות אמיתית, שהיושבים בה מגיעים על מנת להשתנות ולשנות את מהותם הפנימית (משהו כמו התוועדות עם עופר מיודובניק וכדו'... קריצה.jpg ). לא יודע אם זה אבן בוחן, אבל כך נראה לי. זוננשיין - שיחה 01:38, 7 במרץ 2013 (IST)
לפני שנתחיל לדון על ההבחנה בין סוגי התוועדויות, האם אתה מציע ליצור שני ערכים, אחד על התוועדות ואחד על התוועדות חסידית. (בויקיפדיה, שניהם נכנסים תחת השם התוועדות). --שיע - שיחה 01:23, 10 במרץ 2013 (IST)
ממש לא. אבל אני סבור שהיות וההתוועדות האמיתית היא ה'התוועדות החסידית', ואילו הסוג השני של ההתוועדויות הוא רק חיקוי (עלוב למדי...), היה ראוי שהשם של הערך יבטא את המושג בטהרתו. זוננשיין - שיחה 04:50, 10 במרץ 2013 (IST)
יש החלטה? זה ממש נוגע... הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • ז' בניסן ה'תשע"ג 08:07, 18 במרץ 2013 (IST)
אין מנהגי להחליט, אלא רק להביע את דעתי, וזו כבר הובעה. • זוננשיין - תמיד בשמחה • ז' בניסן ה'תשע"ג • 12:59, 18 במרץ 2013 (IST)
בעד "התוועדות". שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ז' בניסן ה'תשע"ג, למניינם 23:38, 18 במרץ 2013 (IST)

הועתק מ'אולם הדיונים' :

התוועדות או התוועדות חסידית

באשר הדיון בדף השיחה הוזנח מזה זמן רב, אני מעלה אותו שוב כאן. נא לציין את דעתכם, גם אם זו הובעה כבר בדף השיחה.

התוועדות

  • Symbol support vote.svg.png בעד --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ו' באייר ה'תשע"ג, למניינם 02:50, 16 באפריל 2013 (IDT)
  • בעד חלש.png בעד חלש נכון אין תבנית, אבל אולי זה יעורר... --שיעשיחה ז' באייר ה'תשע"ג 16:32, 17 באפריל 2013 (IDT)
  • נגד חלש.png נגד חלש עכשיו כבר יש תבנית, וזה הזמן להסביר את עצמי (לא מאהבת מרדכי, אלא משנאת המן; התרגזתי שיש יותר מידי ירוק בעיניים, אז החלטתי לכתוב את דעתי באופן של 'נגד הבעד'...) : התוועדות אמיתית היא התוועדות חסידית. ככה בכתבי רבותינו נשיאינו, וכן הוא האמת. סתם לשבת ולהיוועד יחד - זו גם מעלה, וגם היא מבוארת בכתבי אדמו"ר הריי"צ, אבל לא זהו תוכן הערך (ואגב, כאן המקום לעורר: נצרך מישהו שיוסיף לבאר שם בטוב טעם מהי התוועדות, ומהי התוועדות חסידית!). • זוננשיין - תמיד בשמחה • ח' באייר ה'תשע"ג • 02:03, 18 באפריל 2013 (IDT)

התוועדות חסידית

  • Symbol support vote.svg.png בעד ההתוועדות היא התוועדות חסידית, וזה מקורה. (בנוסף, יש מעלה נפלאה כשאדם מבחוץ נכנס לערך ורואה את שמה 'התוועדות חסידית' ולא סתם 'התוועדות'). הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • ו' באייר ה'תשע"ג 00:37, 16 באפריל 2013 (IDT)
  • Symbol support vote.svg.png בעד התוועדות הוא כמו ועידה, לעומת התוועדות חסידית שפירושה: ועידה חסידית בנוגע לעניני החסידות. וגם ביידיש שאומרים פארבריינגען פירושו הוא בילוי, ורק כשאומרים "א חסידישע פארבריינגען" הכוונה היא לבילוי חסידי של הנשמה.--מ'דארף צוטרייסלט זיך א ביסל - לאמיר פארבריינגען א ביסל 17:20, 16 באפריל 2013 (IDT)
  • Symbol support vote.svg.png בעד לא זכיתי להבין את עומק הסברות של כולם כאן ואת ההבדל הגורלי בין שתי האפשרויות (אולי עקב השעה המאוחרת ויומיים בלי שינה) אבל כך זה נשמע יותר חסידי...--יוסי ג - שיחה 00:47, 19 באפריל 2013 (IDT)

בוצע בוצע כדעת הרוב --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ט' באייר ה'תשע"ג, למניינם 17:52, 19 באפריל 2013 (IDT)

שני ענינים, א. מי בדיוק פתח את הערך הזה שכל פעם שמוזכרת התוועדות הוא הפך את זה לקישור שמביא לאותו דף עצמו???? ב. איך זה שאין ערך מיוחד או לכה"פ בערך הזה על התוועודות של הרבי????? --מענדי ר. - שיחה 02:48, 31 באוקטובר 2016 (UTC)

אמירת לחיים[עריכה]

אולי כדאי להוסיף שבגן ישראל הרבי אמר (או שרק הילדים (צריך לברר)) לחיים על סודה. וכן שהיה מישהו שאמר לרבי שאינו יכול לומר על משקה והרבי שאל אותו מה הוא אוהב לשתות, וענה קוקה קולה, והרבי אמר לו שיגיד על קולה אבל לא יותר מ4 פעמים...--מ'דארף צוטרייסלט זיך א ביסל - שיחה 00:49, 3 באפריל 2013 (IDT)

אולי. ליהודי שקיבל הוראה מהרבי בנוגע לקוקה-קולה קוראים ג'ובני, והוא צתגורר בעיה"ק צפת. שמעתי בעבר ממנו בעצמו את הסיפור. • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"ג בניסן ה'תשע"ג • 06:28, 3 באפריל 2013 (IDT)

להוסיף לערך[עריכה]

(נגזר מהערך אברהם אבא פערסון):

"מרגלא בפומײהו דעתיקאי" [רגילים היו לומר הזקנים] (בנוסח זה הי׳ הראא״פ מכנה את זקני החסידים) אשר התועדות חסידים הוא חצר מקדש החסידות אשר דרך בו ועל ידו נכנסים אל העזרות וממנו באים לקדש הקדשים.