עופר מיודובניק

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הרב עופר מיודובניק
הרב מיודובניק אצל הרבי בחנוכה תשנ"ב (שלישי משמאל)

הרב עופר מיודובניק הינו משפיע מרכזי בחסידות חב"ד, משמש כמשפיע בישיבת חסידי חב"ד ליובאוויטש צפת הושפע מר' מענדל פוטרפס וחמיו ר' שלמה מיידנצ'יק.

תולדות חיים[עריכה]

נולד להוריו שמעון וחיה מיודובניק בט' תמוז תשי"ח במשפחה שלא הקפידה על שמירת המצוות, כאחיינו של ראש ממשלת ישראל לשעבר אריאל שרון. בהיותו בחור פקד רבות את ביתו של ר' משה וובר, מגדולי המחזירים בתשובה. התקרב לחסידות חב"ד והחל ללמוד בישיבת תומכי תמימים כפר חב"ד. לאחר מכן למד בישיבת תומכי תמימים מגדל העמק, ועם סיום שנת השליחות נסע ללמוד בישיבת תומכי תמימים המרכזית ב-770, בחצרו של הרבי, שם למד במשך חצי שנה. לאחר מכן חזר לארץ, נשא את מרת חיה דבורה בתו של הרב שלמה מיידנצ'יק, וקבע את מגוריו בצפת.

עם הקמתה של ישיבת תומכי תמימים צפת בשנת תש"נ על ידי הרב אריה לייב קפלן, התבקש לעמוד בראשות הישיבה כשידידו הרב אייזיק לנדא ישמש כמשפיע, בהוראת הרבי הוחלפו התפקידים והוא מונה כמשפיע.

הרב עופר2.jpg

לאחר סגירתה של הישיבה קטנה, התבקש לעבור לישיבה גדולה בעיר, והוא החל לכהן כמשפיע לתלמידי שיעור א', בעבר שימש כר"מ לתלמידי ש"ג. שיטתו החינוכית הייחודית המתמקדת במתן יחס חם לתלמידים, גרמה לפרסום שמו בכל רחבי הארץ, ורבים מתלמידיו ממשיכים לשמור עמו על קשר קרוב גם לאחר שעוזבים את הישיבה, ומתייעצים עמו לעיתים קרובות, ורבים מחסידי חב"ד נוהרים להשתתף בהתוועדויותיו שנודעו בסגנון הייחודי שלהם ובפרט בניגונים המנוגנים בהם ברוב רגש חסידי.

משפחתו[עריכה]

אחיו
גיסיו
בניו
חתניו

קישורים חיצוניים[עריכה]