חת"ת

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
כריכת ספר חת"ת

תקנת החת"ת או בקיצור חת"ת (חומש תהילים ותניא) הוא כינוי לשיעורים יומיים בחומש, תהילים ותניא אותם קבע הרבי הריי"צ והרבי המשיך ועודד את לימודם.

היסטוריה[עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – שיעורים יומיים

תקנת החת"ת נוסדה על ידי הרבי הריי"צ וחוזקה במיוחד על ידי הרבי.

הרבי מביא בשם אדמו"ר הריי"צ שסיפר: לאחד האדמו"רים הראו בחזיון, "ויהי חתת אלוקים על הערים"[1] - חתת היא ראשי תיבות "חומש תהילים תניא".

שיעורי החת"ת הינם לימוד החומש היומי כפי שהוא מסודר לימי השבוע, התהילים כפי שחולקו לימי החודש ותניא כפי שחילקו אדמו"ר הריי"צ לימי השנה. כמו כן לומדים בכל יום את השיעור בהיום יום כפי שכתבו וחילקו הרבי לימי השנה. היום-יום והתניא מחולקים מי"ט נכסליו עד לי"ח כסליו.

הרב זאב דב סלונים קיבל את רשות הרבי להדפיס את שלושת הספרים יחדיו ולהוסיף ליקוט על דבר חשיבות השיעורים. הספר הודפס לראשונה בשנת תשמ"א בהוצאת קה"ת.

בשנת תשס"ט הוחל בהוצאה לאור של קובץ שבועי בשם: דבר מלכות (שמביא מתורת אדמו"ר שליט"א: מאמר דא"ח שיחת קודש ואגרות קודש. וכו מתורתם של כל אדמו"רי חב"ד) ובנוסף גם את שיעורי החומש התניא והרמב"ם של אותו שבוע [למעט תהילים]. הוא מודפס באלפי עותקים ומופץ בארץ ובעולם.

הוראות הרבי[עריכה]

לאורך השנים, הורה הרבי באופן קבוע לאנשים להתחזק באמירת שיעורי החת"ת ככלי לקבלת ברכות השם.

במקרה קיצוני, לאדם שהיה נתון במצב בריאותי קשה שלא היה יכול לומר את שיעורי החת"ת בכוחות עצמו, הורה הרבי שאחד מבני המשפחה או מהחברים יאמר את שיעור החת"ת מידי יום לזכותו, וכעבור זמן קצר הבריא האיש לחלוטין.

ראו גם[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]

סיפורי הצלה בזכות חת"ת


הערות שוליים

  1. פסוק המופיע בבראשית לה, ה.