חיים זאב בומזר

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב חיים זאב בומזר אצל הרבי במעמד חלוקת דולרים בליווי אחד מגרי הצדק

הרב חיים זאב (הרברט) בומזר, חבר הסתדרות הרבנים בארצות הברית, עמד בקשר עם הרבי וקיבל קירובים ועידודים בגין התעסקותו בגיורים על פי ההלכה. שמו יצא כמומחה ובקיא בתחום כאשר במשך השנים אלפים רבים התגיירו על ידו.

לאורך שנות חייו הוא שימש כנשיא ויושב ראש 'ועד הרבנים של פלטבוש', רב קהילת ישראל הצעיר באושן פאקווי, לצד שורה מכובדת של תפקידים ציבוריים כרב ופוסק הלכה בדגש על תחום הגיורים בדרך המסורת היהודית בשיטת האורתודוכסיה על פי התורה והשולחן ערוך.

הרב בומזר הוסמך לרבנות על ידי הרב משה פיינשטיין והרב יוסף דוב סולובייצ'יק.

למעלה מיובל שנים התעסק בגיורים, וגדולי הרבנים נהגו להפנות אליו את אלו שביקשו להכנס לכלל עם ישראל. בין הרבנים ניתן למנות את הרב זלמן שמעון דבורקין, רבה של שכונת קראון הייטס, הגאון הרב מאיר גרינברג, ראש ישיבת תומכי תמימים מוריסטון ורבה של העיר פטרסון בניו ג'רזי, והרב אהרן סולובייצ'יק.

במהלך באנקט כינוס השלוחים העולמי בשנת תשנ"ג, דיבר ברגש רב על מעמדו של הרבי כמנהיג ישראל בדורנו, משלח השלוחים לכל קצווי תבל, וקרא עליו את פסק הרמב"ם: "הרי זה בחזקת שהוא משיח"!

במספר הזדמנויות במעמד חלוקת דולרים, הציג לרבי הרב בומזר את אלו שזכו להיות גרי-צדק. על בחור צעיר שזה עתה התגייר אמר לו הרבי[1]: "יש לומר לו שהוא חביב בעיני הקב"ה יותר ממך וממני".

נפטר בל' שבט תשע"ג.

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים

  1. חלוקת דולרים, י"ג טבת תשנ"א