אפרים לרר

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הרב אפרים לרר

הרב אפרים צבי הכהן לרר (ו' אדר תרע"ב-כ"ט טבת תשס"ט) היה מאנשי הסוכנות היהודית, חבר קהילת חב"ד בפתח תקוה, וחתנו של הרב אברהם פאריז.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בעיירה ניז'נקוביץ' בפולין בו' אדר תרע"ב לאביו ר' אברהם יעקב שהיה ראש הקהל בעיירה, ולאמו מרת לאה לרר.

בעודו בחור עלה לארץ בשנת תרצ"ג וקבע את מגוריו בבני ברק והיה מהעוסקים בשמירה על כבוד השבת בעיר, וכעבור שנתיים דאג שהוריו יעלו בעקבותיו לארץ הקודש.

בשנת תרצ"ו עבר להתגורר בפתח תקווה, שם בא בקשרי השידוכין עם מרת חיה דישא, בתו הבכורה של הרב אברהם פאריז, ועל אף שעדיין לא היה חסיד חב"ד, סמך הרבי הריי"צ את ידו על השידוך והורה לחותנו הרב פאריז לגמור את השידוך למזל טוב.

בשנת תרח"צ נשא את רעייתו, כאשר החתונה התקיימה ברמת גן בביתו של הרב משה אקסלרוד, ובהמשך הפך לחסיד חב"ד מן השורה והתקשר בלב ונפש לרבותינו נשיאינו.

בשנות מגוריו בפתח תקוה היה חבר באגודת פועלי אגודת ישראל בעיר. כאשר החלו בגיוס המשאבים לבניית ישיבת תומכי תמימים כפר חב"ד, עמד בראש המגבית בפתח תקווה.

לפרנסתו, עבד במחלקה הסוציאלית מטעם משרד הקליטה של הסוכנות היהדות וסייע רבות לעולים לארץ הקודש. כעשר שנים עבד בבית ליד, ולאחר מכן עבר לעבוד במשרדי הסוכנות בבאר שבע שם עבד במשך כחמש עשרה שנה.

באחד מהפעמים שזכה לנסוע לרבי, התיישב בספסלים מתחת לבימת ההתוועדות של הרבי יחד עם כל החסידים, אך במהלך ההתוועדות קרא לו המזכיר הרב יהודה לייב גרונר בהוראת הרבי והושיב אותו על בימת ההתוועדות מאחורי הרבי.

נפטר בגיל 96 במוצאי שבת פרשת וארא, אור לכ"ט טבת תשס"ט, והלוויתו התקיימה למחרת והוא נטמן בחלקת חב"ד בבית העלמין בהר המנוחות בירושלים.

משפחתו[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]