אהרון גורביץ'

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

הרב אהרון גורביץ' (יליד שנת תשל"ג, 1973) הינו הרב הצבאי הראשי של כוחות הבטחון הרוסיים, הפועל תחת איגוד הרבנים ברוסיה בראשות הרב בערל לזר.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בשנת תשל"ג במוסקבה.

בשנת תשנ"א השלים את חוק לימודיו ונכנס ללמוד בפקולטה להיסטוריה באוניברסיטה הממלכתית הפדגוגית המוסקבאית ע"ש לנין, ובמקביל התקרב ליהדות על ידי שלוחי הרבי במוסקבה, ובנוסף ללימודיו האקדמיים למד במשך שנתיים בישיבת תומכי תמימים לאחריהם נסע לארץ ישראל ולמד בישיבת "ייטב לב" בירושלים.

בשנת תשנ"ה החל לפעול במסגרת ארגון הצדקה המרכזי של יהודי גרמניה, ומאוחר יותר התמנה לרב העיר פרנקפורט דמיין.

בשנת תש"ס הצטרף לשלוחי הרבי ברוסיה והתמנה לכהן כרב העיר ולדימיר, ובמקביל ניהל את ארגון הנוער "אש התורה" במוסקבה.

בשנת תשס"א התמנה לשמש כרב הראשי של מערב סיביר והעיר טיומן, ושימש בתפקיד זה כשנתיים.

ביוזמת הרב הראשי לרוסיה הרב בערל לזר התמנה בשנת תשס"ו כראש המחלקה ליחסים עם הכוחות המזוינים, המשרד למצבי חירום, גופי אכיפת החוק וארגוני ותיקי המלחמה ברוסיה של פדרציית הקהילות היהודיות של רוסיה. במקביל מונה לחבר במועצה הציבורית של משרד ההגנה הרוסי ובחודש שבט תשס"ו (פברואר 2006) הוכר תפקידו באופן רשמי על ידי משרד ההגנה הרוסי והוא מונה לשמש כרבו הראשי של צבא רוסיה חבר במועצה החברתית של שירות בתי הסוהר הפדרלי הרוסי, המשרד לענייני פנים ובשירות הפדרלי למלחמה בסמים, הוענקה לו דרגת סגן אלוף (פולקובניק), והוא קיבל את התואר הרשמי 'הרב הראשי של הכוחות המזוינים'.

מינויו היוה נקודת ציון היסטורית לאחר שהפך לרב הראשי הצבאי הראשון ברוסיה מאז המהפכה בסיום מלחמת העולם הראשונה (מהפכת אוקטובר 1917).

בשנים תשס"ח-תש"ע שימש כחבר המועצה הציבורית של משטרת רוסיה, ובשנת תשע"א היה חבר במועצה המייעצת לענייני לאומים של ממשלת מחוז מוסקבה.

במסגרת תפקידו כרב הכוחות המזוינים הוא אחראי גם על האסירים היהודיים שבבתי הסוהר הרוסיים ועל היהודים המשרתים בזרועות הביטחון השונים.

קישורים חיצוניים[עריכה]