ראובן מטוסוב

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב ראובן מטוסוב (מימין) לצד אחיו, הרב שמריהו מטוסוב (תשפ"ד)
הרב מטוסוב נואם במעמד משיח בכיכר

הרב ראובן מטוסוב (יליד שנת תשי"ח, 1958) הוא שליח הרבי ללשכת ליובאוויטש האירופאית השוכנת בפאריז צרפת.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בי"ט טבת תשי"ח בעיר קזבלנקה שבמרוקו לאביו הרב שלמה מטוסוב, שליח הרבי במרוקו. בילדותו למד בתלמוד תורה במרוקו ובשנת תשכ"ט, בהיותו בגיל אחד עשרה, עבר ללמוד בישיבת תומכי תמימים ברינוא בצרפת, שם למד במשך שלש שנים. מפאת המרחק הרב, הוריו לא היו נוכחים במעמד חגיגת הבר מצווה שלו.

בשנת תשל"ג, בהיותו בן חמש עשרה, נסע ללמוד בתומכי תמימים אהלי תורה קראון הייטס. לאחר מכן המשיך את לימודיו ב-770. בתקופה זו היה אחד מהחוזרים על ההתוועדויות של הרבי. דבר זה השפיע עליו רבות שרגיל להשמע ממנו דיוקים בלשונות ויוקר של כל מילה של הרבי.

בשנת תשמ"ב התחתן עם רעייתו מרת ציפורה בתו של הרב הרב דניאל אליהו זקס מכפר חב"ד. לפני חתונתו פנה הרבי לרב בנימין אליהו גורודצקי ואמר לו שבנו של השליח ר' שלמה מטוסוב ממרוקו עומד להתחתן, והיות שהוא בעל מרץ וחיות - ראוי שיעבוד בלשכת ליובאוויטש האירופאית. מספר חודשים לאחר חתונתו יצא הרב מטוסוב לשליחות בצרפת והחל לעבוד בלשכה.

בד בבד עם פעולתו בלשכה מתעסק בהפצת המעיינות, ומסר שיעורים בחסידות בישיבה בברינוא ובקרטיי, מתוועד עם אנ"ש בפריז וסביבותיה. היה מהפעילים בהפעלת השידור מההתוועדויות של הרבי שנערכו בימי החול. וארגן התוועדויות ענק לכבוד "ר"ח כסלו" בפריז.

משנת תנש"א, בעקבות השיחה הידועה החל הרב מטוסוב לשאת הרצאות בענייני גאולה ומשיח ואף התראיין לעיתונים יהודיים בצרפת בנושא הגאולה האמיתית והשלימה.

בחג שביעי של פסח תשנ"ד זכה לראות את הרבי בבית הרפואה[1].

בשנים תשנ"ד-תשנ"ט הפעיל הרב מטוסוב מרכז "בית משיח" שהתעסק בהפצת והסברת נושא הגאולה ומלך המשיח בפריז. "בית משיח" היה מרכז חסידי לתפילות בשבת ויום טוב והתוועדויות חסידיות בשבתות וביומא דפגרא שאליהם נשאבו ומהם הושפעה קהילת חב"ד בפריז וגלילותיה. "בית משיח" היה מקור החיות והפעילות בכל נושא משיח גאולה והתקשרות שתוצאותיה מורגשים ופועלים עד היום.

בחג שמחת תורה תשפ"ב זכה לראות את הרבי למשך זמן מה[2].

כיום הרב ראובן מטוסוב בנוסף לפעילותו הברוכה בלשכת ליובאוויטש האירופאית מוסר שיעורי משיח וגאולה בכל רחבי פריז והפרוורים.

התוועדויותיו מושכים אליהם הרבה מתלמידי התמימים ואנ"ש. התוועדויותיו מלאים ברגש אהבה וגעגועים לרבי מלך המשיח כבן לאביו. והתקשרות והתמסרות עד הקצה האחרון לרבי ולרצונותיו הקדושים. התוועדויות של הרב מטוסוב מבוקשות ביותר בכל העולם ופעמים רבות מוזמן וטס במיוחד להתוועד ביומא דפגרא במיוחד עם תלמידי התמימים.

לקראת חג הסוכות כל שנה נוסע הרב מטוסוב לקלאבריה להשגיח על קטיף האתרוגים הבלתי מורכבים שעליהם חסידי חב"ד מקפידים לברך. אתרוגים אלו נמכרים בצרפת באירופה ובכל העולם. עבודה זו קיבל מר' ישראל נח בליניצקי שבערוב ימיו העביר אליו תפקיד זה.

משפחתו[עריכה]

חתניו
בניו

לקריאה נוספת[עריכה]

  • יותר חי, יותר חזק ויותר פעיל, שבועון בית משיח ב' טבת תשפ"א עמוד 14

קישורים חיצונים[עריכה]

הערות שוליים

  1. הוא מספר על כך בהקלטה 'ר' ראובן מטוסוב האָט געזען דעם רבי'ן ערב שביעי של פסח תשנ"ד' בערוץ היוטיוב ליובאוויטש לעבט.
  2. הרב ראובן מטוסוב ראה את הרבי בשמחת תורה קובץ וידאו קישור לאתר הגאולה