עובדיה יוסף (בית שמש)

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב עובדיה יוסף נואם בהתוועדות בישיבת תומכי תמימים ליובאוויטש בית שמש (גדולה) (תשפ"ג)

הרב עובדיה יוסף (יליד שנת תשל"ב, 1972) הוא רב קהילה, ראש כולל, ראש ישיבה, ופעיל ציבורי בעיר בית שמש, מקורב לחסידות חב"ד.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בירושלים בה' אדר תשל"ב כבן בכור לאביו הרב יעקב יוסף ולאמו מרת נצחיה (בת הרב עמרם אזולאי), ובשעת הברית נקרא כמנהג הספרדים על שם סבו מצד אביו, הרב עובדיה יוסף.

אביו שהיה מקורב מאוד לחסידות חב"ד, שלח אותו בילדותו ללמוד במוסדות חב"ד, והוא נותר עם קשר קרוב לחסידות חב"ד במשך כל שנותיו.

בהגיעו לגיל נישואין, התחתן עם רעייתו ממשפחת חסידי חב"ד, מרת חי' חנה מלכה[1], בת ר' חיים מאיר דוד בר כוכבא ומרת סגולה, מירושלים.

לאחר החתונה קבעו בני הזוג את מגוריהם בשכונת 'יפה נוף' בבית שמש, שם החל לפעול בקרב תושבי השכונה שהגיעו ממשפחות מאותגרות כלכלית וחברתית, ובמקביל לתפקידו כרב ומנהיג רוחני, שימש כפעיל חברתי וקידם מיזמים שונים לרווחת תושבי העיר.

במהלך השנים ייסד כולל אברכים ועומד בראשו.

כתב יחד עם אביו הרב יעקב יוסף את סדרת הספרים "בעתה אחישנה" ובמהלך העבודה על ההוצאה לאור חלה אביו ונפטר, והוא השלים את ההוצאה לאור של הספרים יחד עם הערות וחידושים משלו בשם "אמרי עובדיה".

לאחר פטירת אביו, החל לשמש כממלא מקומו בראשות ישיבת 'חזון יעקב' ובמסירת השיעורים הקבועים בבית הכנסת בורוכוב.

עם הקמת שכונת רמת בית שמש ג', עבר להתגורר בשכונה והחל לשמש בה כרב קהילה.

בבחירות לרשויות המקומיות שנערכו בשנת תשע"ח, התמודד לתפקיד חבר מועצת העיר בראש רשימית 'שבת אחים', שלא הצליחה לעבור את הרף הנדרש להיכנס לעירייה, ותמך במומעמדות של גב' בלוך שנבחרה לראשות העיר, בעוד העמדה של רוב הציבור החרדי היה לתמוך בראש העיר הקודם ר' משה אבוטבול.

בשנת תשע"ט נמנה על הרבנים שפרסמו תמיכה פומבית במפלגת נעם.

בנוסף לתפקידיו, משמש כמורה צדק ורב קהילת ומוסדות הרב כץ שבעיר הותיקה.

משדר תכנית הלכה שבועית מידי יום רביעי ברדיו 'כאן מורשת' של תאגיד השידור הישראלי, יחד עם הרב יוסף אלנקווה.

ידוע כממשיך מורשת הלימוד של סבו, ומחזיק באותה שיטה של הנחלת הלימוד, כאשר בשיעוריו ובפסיקותיו מפרט בבקיאות את הדעות ההלכתיות העוסקות בנושא, ומכריע בהן בבהירות, ובנוסף, משלב בפסיקותיו את התייחסות לנושא בפנימיות התורה, ונוטה לפסוק ולהדגיש את דעת אדמו"ר הזקן בנידון.

קשריו עם חב"ד[עריכה]

הרב יוסף לומד שיחות רבות של הרבי ואף מרגיש בחלקן שמכוונות אליו אישית, על פיהן פעל בשליחות הרבי וקירב מכר עליו פעל בענייני אמונה וקירבו, דיווח לרבי על פעולות בהפצת המעיינות, ועל בקשות ברכה למקרים שונים.

בשנים תשמ"ט, תש"נ בעקבות מספר שיחות של הרבי אותן למד ואף הרגיש שהדברים מכוונים אליו אישית בהם הורה הרבי להפיץ את המעיינות בקרב מעגל הציבור הקרוב למפיץ, יצר קשר עם מכר בעל ספקות באמונה, שוחח עימו רבות וקירבו, כשאמו של המקורב סבלה מכאבים דאג הרב יוסף להעביר בקשת ברכה לרבי מאמו של המקורב, בבקשת הברכה היא כתבה על החלטתה לא לכבס בשבת, הרבי השיב במענה שתוכנו היה "אזכיר על הציון", והיא התרפאה כליל [2].

משפחתו[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים

  1. ראו מכתב הרבי ללידתה, בתשורה מנישואי בנה, עמוד 26.
  2. הוא מספר על כך בארוכה בוידאו 'הרב עובדיה יוסף, הרבי מליובאוויטש, סיפורים אישיים' ביוטיוב.