האגודה למען הגאולה האמיתית והשלימה

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
סמל הארגון

האגודה למען הגאולה האמיתית והשלימה הינה עמותה חבדי"ת הפועלת להגברת התודעה הציבורית בנושא הגאולה הקרובה וזהותו של מלך המשיח. האגודה הוקמה על ידי הרב זמרוני זליג ציק בעקבות שיחת הרבי[1] "עשו כל אשר ביכולתכם להביא בפועל את משיח צדקנו". כיום בראשות האגודה עומד בנו הרב חיים ציק. מרכז האגודה הוא בעיר בת ים.

מיד לאחר הקמת האגודה, הוציא הרב זמרוני ציק את עיתון הגאולה האמיתית והשלימה שנועד כדי לבשר לעם ישראל כולו על בואו הקרוב של מלך המשיח. בהמשך, בישר העיתון גם על זהותו של המשיח (בשנת תשנ"ג) ועל כך ש"הרבי מלך המשיח חי וקיים" (כותרת העיתון שיצא שלושה ימים לאחר ג' תמוז תשנ"ד). בהמשך לעיתון החלה האגודה להוציא את העלון שיחת הגאולה שנועד להביא לכל עם ישראל את בשורת הגאולה בשפה ברורה.

בשנת תשנ"ה הקים הרב זמרוני את "מטה הקהל" שתחתיו אורגנו שלושה כינוסים ארציים בהשתתפות עולמית לקבלת פני הרבי שליט"א מלך המשיח. בכינוסים השתתפו רבנים וחברי כנסת מכל שכבות הציבור.

החל משנת תשס"ד מארגנת האגודה כינוס ארצי לקראת ג' בתמוז, ואף כינוסים נוספים במהלך השנה.

פעולות האגודה

אלפים בכנס 'מקבלים פני משיח בכיכר' רבין, תמוז תשע"ו
  • עלונים עונתיים - לקראת כל אחד מחגי ישראל מפיקה האגודה עלון מרהיב ומלא בתוכן על החג. העלון מודפס במהדורה לילדים ובמהדורה נוספת למבוגרים.
  • כרטיס משיח - בשנת תש"ס הפיקו באגודה כרטיס כיס הנושא את תמונתו של הרבי ותפילת הדרך. כרטיס זה הודפס מאז במיליוני עותקים, מהדורות ובשפות שונות[2].
  • מטה הקהל - בשנת תשס"ט ייסדה האגודה "מטה הקהל" במטרה לרכז את ענייני הקהל בארץ הקודש מזווית של גאולה. בראש המטה עמד ר' מנחם רווה. המטה ארגן כינוסים והוציא לאור ספרים וחומרי הסברה.
  • משיח בכיכר - בשנים תשנ"ה, תשע"ו ותשע"ח ארגנה האגודה כינוס ענק ב'כיכר רבין' במרכז העיר תל אביב לקבלת פני משיח צדקנו. בשנת תשע"ח, בעקבות התערבות עיריית תל אביב באופי המעמד ובהפרדה בין גברים לנשים כפי שמחוייב ע"פ ההלכה, נוצרה סביב המעמד סערה תקשורתית בכל כלי התקשורת שהובילה לפרסום בשורת הגאולה בקנה מידה רחב ביותר.

חברי האגודה

ראו גם

לקריאה נוספת

משיח פרידמן, האגודה למען הגאולה - תולדות הקמתה ופעולותיה, בית משיח 770, י"ט סיון תשע"ב

קישורים חיצוניים

הערות שוליים