עצרת גאולה ומשיח

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
עצרת גאולה ומשיח בפעם הראשונה - תשס"ד

עצרת גאולה ומשיח הוא אירוע הנערך מידי שנה על ידי האגודה למען הגאולה האמיתית והשלימה סמוך לג' תמוז ומציין את אמונת החסידים שהרבי חי וקיים והוא מלך המשיח.

צילום גזיר עיתון בית משיח עם תמונת הרבבות בעצרת תשנ"ה

היסטוריה[עריכה]

את העצרת הראשונה ערכה האגודה בכ"ח סיון תשנ"ה, בכיכר מלכי ישראל (כיכר רבין) בתל אביב. העצרת נקראה בשם "עצרת גאולה למען ציון וירושלים".

הזמר דני ליטני שעבר ליד העצרת והתרשם מהמעמד המיוחד, כתב על כך שיר בשם ימות המשיח[1].

הלכתי אתמול ברחוב ולפתע ראיתי בכיכר בעיר המון אדם שרים. שאלתי: מה זה קורה פה? ואחד מהם ענה לי: זהו כנס של אנשים מאושרים

קטע מתוך השיר ימות המשיח

עצרת גאולה ומשיח[עריכה]

עצרת גאולה ומשיח בשנת תש"ע

הפעם הראשונה שבה החלה האגודה להפיק בקביעות את עצרת גאולה ומשיח הייתה בשנת תשס"ד, כאשר בחב"ד ובארץ ציינו 10 שנים לג' תמוז.

העצרת נערכה באפמיתיאטרון בבת ים, ומאז כמעט בכל שנה[2] נערכת העצרת באותו מקום.

הסדר בעצרת[עריכה]

בכל עצרת מזמינים את הרבי שליט"א מלך המשיח, קוראים את פרקו הרבי, אומרים את שנים עשר הפסוקים, מביאים נואם מיוחד שידבר על שלימות הארץ, ובעיקר מתוועדים על מהותו של יום ונצחיות חייו של הרבי שליט"א מלך המשיח.

משיח בכיכר[עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – משיח בכיכר

בשנת תשע"ו, לכבוד שנת הקהל ובעקבות מענה באגרות קודש שקיבל הרב זמרוני ציק, החליטה האגודה לערוך את הכינוס בכיכר רבין, כפי שהיה בפעם הראשונה - בשנת תשנ"ה. כדי למתג את העצרת באופן מיוחד לשנת הקהל, נקראה העצרת בשם "משיח בכיכר". על פי הערכות שונות השתתפו בכינוס בין 10,000 ל-40,000 איש[3].

בשנת תשע"ח הבין הרב זמרוני ממענה שקיבל באגרות קודש שעליו לערוך את הכינוס שוב בכיכר רבין. זמן קצר לאחר שפנה לעיריית תל אביב והחל בפרסום הכינוס, לקה הרב זמרוני באירוע מוחי ולאחר מספר שבועות נפטר[4]. במקביל לפטירתו, עתרו ארגוני זכויות נשים לבית המשפט נגד העצרת, בטענה שהמחיצה בעצרת מדירה נשים. לאחר מאבק משפטי פסק בית המשפט שניתן לקיים את העצרת בהפרדה ועם מחיצה.

העצרת בשנת הקורונה[עריכה]

בשנת תש"פ נערכה העצרת השנתית בשידור חי מתוך אולפן שכור, בעקבות ההגבלות החוקיות על התקהלות במרחב הציבורי מתוקף חוק סמכויות מיוחדות להתמודדות עם נגיף הקורונה.

נואמים במהלך השנים[עריכה]

בין הנואמים בעצרת בשנים השונות היה ניתן לראות את[5]:

ראה גם[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]

חלק מהכינוסים בתיקיית זמרוני דרייב

הערות שוליים