שיחת הגאולה

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אחד מעלוני 'שיחת הגאולה'

שיחת הגאולה הוא עלון שבועי היוצא לאור על ידי האגודה למען הגאולה האמיתית והשלימה. את מערכת העיתון הקים הרב זמרוני ציק ע"ה, כיום העלון בעריכת הרב חיים ציק והרב בן ציון פרישמן.

הוצאה לאור[עריכה]

העיצוב הישן של שיחת הגאולה

שיחת הגאולה החל לצאת במתכונתו הנוכחית לאחר ג' תמוז תשנ"ד, כשקודם לכן ואף תוך כדי יצא הבטאון הדו-שבועי הגאולה האמיתית והשלימה שניהם בעריכת הרב זמרוני זליג ציק, ואף הוגש לרבי מספר פעמים, וזכה לעידודו של הרבי. עיתון זה זכה להיות חלוץ בנוגע לפרסום זהותו של הרבי כמלך המשיח, כאשר - לדוגמא - לאחר השיחה של הרבי בשבת פרשת שופטים תנש"א התנוססה בכותרת גליון 7 כותרת זועקת "האירועים המדהימים בשנת "אראנו נפלאות", מצטרפים למסקנה ברורה: יש נביא בישראל", ותחתיה הכיתוב "בימים אלה, נשמעת שוב הכרזתו של נשיא דורנו, הרבי שליט"א מליובאוויטש "ענווים, הגיע זמן גאולתכם" ותמונה גדולה של הרבי. גליון זה זכה למענה מיוחד מהרבי של "הסכמה וברכה".

הרבי יוצא לאוהל ובידו השמאלית "קונטרס חג הגאולה י"ב-י"ג תמוז" ובתוכו בולט העיתון שנמסר בחלוקת הדולרים.

מבנה העלון לא השתנה כמעט במהלך השנים (על המבנה ראו להלן). העלון יוצא גם באנגלית, רוסית ובצרפתית, עם תוכן שונה ועורכים אחרים. העלון מופץ בבתי כנסת על ידי מנויים ועל ידי בתי חב"ד מקומיים. בנוסף לכך, העלון מחולק על ידי התמימים במבצע תפילין. כמו כן הוא מודפס גם בארצות הברית. העלון מופץ באלפי עותקים. רוב העותקים נרכשים על ידי בתי חב"ד בארץ.

בחודש סיון תשע"ד חגג העלון את הוצאתו לאור של גיליון ה-1000.

לקראת שבת פרשת פנחס י"ח תמוז תש"פ החל העלון לצאת במתכונת חדשה, הכוללת עיצוב חדשני מבית חברת הגרפיקה Studio AG times, ונוספו בו כתבים חדשים וקבועים[1]. בין הכתבים נמנים הרב שלום דובער ישראלי במדור 'עיון שבועי מתורתו של משיח', הרב מנחם כהן במדור 'ניצוצות של גאולה', הרב מנחם מענדל ליפש במדור 'נפלאות עכשיו' והרב מנחם מענדל אקסלרוד במדור 'אור החיים'.

באותה שנה נפתח אתר דרכו ניתן להזמין עלונים ולקבל מידע אודותם[2].

הדור השביעי[עריכה]

לקראת י' שבט תשפ"א יזמו במערכת "שיחת הגאולה" הפקת עיתון בן 16 עמודים מלאי תוכן על זמננו המיוחד - ימות המשיח, אותו צירפו לעיתון הישראלי הנפוץ ישראל היום. העיתון כלל מדורי תוכן רבים ומגוונים שהביאו את קולו של הרבי מלך המשיח במגוון נושאי שיח למיליוני ישראלים.

מימון ההוצאות העצומות הכרוכות בהוצאת גיליון זה נאספו על ידי קמפיין גיוס המונים שנערך שבועות מספר קודם הוצאתו לאור של העיתון.

מדורי העלון[עריכה]

 • דבר מערכת (מאת העורך) - מופיע בעמוד הראשון והוא עוסק בנושאים אקטואלים תוך מתן דגש על שלימות הארץ ומשיח וגאולה.
 • חדשות טובות - מספר אירועים טובים שהתרחשו באותו שבוע.
 • רעיון שבועי מתורתו של משיח - רעיון על פרשת שבוע מעובד על פי שיחות של הרבי.
 • ניצוצות של גאולה - ליקוטי מדרשים מפרשת השבוע בנושא משיח וגאולה.
 • דבר מלך - קטע מהדבר מלכות השבועי בענייני גאולה ומשיח.
 • נפלאות עכשיו - סיפור מופת מהרבי, בדרך כלל מתשובות של הרבי באמצעות האגרות קודש.
 • הראש והממשלה - מאמר אודות עניינים שהזמן גרמא, ריבוי פעמים עוסק בנושא שלימות הארץ
 • אור החיים - ראיון עם דמות ציבורית או כתבה על כינוס אקטואלי.
 • עצה והדרכה - ליקוט מכתבים של הרבי במגוון נושאים.

לקראת י"א ניסן וערבי חג יוצא העלון במתכונת מיוחדת.

ספרים בהוצאת המערכת[עריכה]

 • נפלאות עכשיו - סדרה בת שלושה ספרים של ליקוט סיפורי נפלאות שארעו באמצעות ה"אגרות קודש", והתפרסמו במשך השנים ב"שיחת הגאולה".
 • כפשוטו ממש - סדרת ספרים של ליקוט ממאמריו של הרב זמרוני זליג ציק שהתפרסמו במשך השנים במדור "דבר המערכת"[3].

קישורים חיצונים[עריכה]

הערות שוליים