אברהם דוד מיידנצ'יק

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
(הופנה מהדף אברהם מיידנצ'יק)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ר' אברהם מיידנצ'יק עם מקורבים מבכירי השלטון

הרב אברהם דוד (אברמי) מיידנצ'יק (יליד שנת תש"מ) משמש כשליח הרבי לשכונת קריית ראשון במערב ראשון לציון. כמו כן הרב מיידנצ'יק חבר הנהלה בהתאחדות החסידים ופעיל בית חב"ד לאישי ציבור. דבר המתבטא בקשרים הענפים שיש לו עם צמרת השלטון בישראל, כהמשך לקשרים הענפים עם אישי ציבור שהיו לסבו הרב שלמה מיידנצ'יק יו"ר אגודת חסידי חב"ד בארץ הקודש.

תולדות חיים[עריכה]

ר' אברהם מיידנצ'יק נולד בכפר חב"ד בשנת תש"מ להוריו ר' צבי הירש וחיה מיידנצ'יק, בבחרותו למד בישיבת תות"ל לוד ובישיבה גדולה בצפת, בשנת תשס"א לאחר שגמר את לימודיו בישיבת תות"ל בצפת נסע לשנת ה'קבוצה' שלו.

לאחר שגמר את שנת הקבוצה חזר לארה"ק ועזר ביחד עם בני משפחתו לסבו - ר' שלמה מיידנצ'יק בניהול העניינים באגו"ח, וכתוצאה ישירה מכך נלווה אל סבו למקצת מפגישותיו עם ראשי צמרת המדינה, וכך קנה לו ידידים בצמרת השלטון בישראל. לאחר פטירתו של ר' שלמה מיידנצ'יק, ובמסגרת זו הקים ביחד עם דודו ר' ישראל מיידנצ'יק ובן דודו ר' מנחם מענדל בליניצקי את בית חב"ד לאישי ציבור הפועל אצל חברי כנסת ואישי ציבור בישראל מכל גווני הקשת הפוליטית.

בשנת תשס"ו נשא את רעייתו מרת סימה לבית משפחת ברינסון, וקבע את מגוריו בכפר חב"ד. בשנת תשע"ו עבד כמשגיח כשרות בפנימיית עיינות ולאחר מכן קבע את מגוריו בראשון לציון והחל לפעול בשליחות הרבי ביישובי המועצה האזורית גן רווה הסמוכים לנס ציונה להכנת תושבי המקום לקבלת פני משיח צדקנו[1].

משפחתו[עריכה]

הערות שוליים