שלמה קליש

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
(הופנה מהדף שלמה קאליש)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב קליש (שני משמאל) בכינוס השלוחים להודו.
ר' שלמה קליש עם משלחת אגו"ח בסיום התוועדות חג הפורים תשס"ג באולם הקבינט הבטחוני. בתמונה נראים מימין לשמאל: השר יואב גלנט (אז המזכיר הצבאי), יו"ר אגו"ח הרב שלוימק'ה מיידנצ'יק, הרב שמואל גרייזמן, ראש ממשלת ישראל, אריאל שרון, ר' ישראל מיידנצ'יק, ר' מאיר זיילר, ר' אברהם מיידנצ'יק, הרב משה נפרסטק, הרב נתן וולף ור' שניאור זלמן ברגר

הרב פרופסור שלמה קליש הוא חסיד חב"ד, יו"ר אגודת הידידים של מוסדות חב"ד רבים מנכ"ל ומייסד קבוצת "ג'רוזלם גלובל ונצ'רס", מראשי כלכלת ההיי-טק בארץ ישראל.

תולדות חיים[עריכה | עריכת קוד מקור]

קליש נולד בחיפה להורים ניצולי השואה. בשנת תש"ל התגייס לצה"ל. במלחמת יום הכיפורים בעת גיחת הפצצה ברמת הגולן נפגע מטוסו מטיל כתף, אך הוא השלים את ההפצצה וחזר לנחיתת חירום. בשנת תשל"ה השתחרר מצה"ל.

קליש למד מתמטיקה באוניברסיטת תל אביב. אחר כך המשיך ללימודי מוסמך בניהול ודוקטורט בחקר ביצועים ב-MIT. בשנת תשמ"א החל ללמד באוניברסיטת רוצ'סטר. בקיץ תשד"מ שב לישראל, לפקולטה לניהול של אוניברסיטת תל אביב. במקביל עסק בייעוץ לחברות היי-טק. בשלב זה של חייו החל בתהליך של חזרה בתשובה, שלו סייע מפגש עם ידיד נעורים, ובשנת תשמ"ט החל לחבוש כיפה.

בשנים תשמ"ח ותשמ"ט הגיע לביקר אצל הרבי ב-770[1].

בשנת תשנ"ד הקים חברת השקעות בשם "ג'רוזלם גלובל", ובשנת תשנ"ט הקים קרן הון סיכון בשם "ג'רוזלם גלובל ונצ'רס".

גר בירושלים עד שנת תשע"ה, אז עבר לגור בראש פינה וכיום הוא מתגורר בנתניה.

פעילות ציבורית[עריכה | עריכת קוד מקור]

הרב קליש הינו יו"ר אגודת הידידים של - איגוד השלוחים בהודו, ישיבת תומכי תמימים רמת אביב, ישיבת חסידי חב"ד ליובאוויטש (צפת), מוסדות חב"ד גילה, ויו"ר שלום בינינו.

כמו כן משמש הרב קליש כחבר באגודת הידידים ויועץ כלכלי של מכון הרבי - אוצרו של משיח וכיו"ר הועד הכלכלי של מטה הבחירות של מאיר פרוש.

קישורים חיצוניים[עריכה | עריכת קוד מקור]

הערות שוליים

  1. "רציתי לחיות חיים עם משמעות" • שיחה אישית https://chabad.info/magazine/123086/