מנחם מענדל בליניצקי (אגו"ח)

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב בלניציקי, בכנס מנהלי מוסדות חב"ד בשנת תשפ"ב
הרב בליניצקי
עם ראש הממשלה בנימין נתניהו במסגרת פעילות של יד לילד המיוחד

הרב מנחם מענדל בלניצקי (יליד שנת תשל"ה, 1975) הוא עסקן חב"די, מנהל הפרוייקטים של אגודת חסידי חב"ד בארץ הקודש, מנהל ועדת החינוך החב"די, חבר ועדה המייעצת של התאחדות החסידים, חבר וועדת כנס המנהלים, מנכ"ל ארגון יד לילד המיוחד, חבר ועד כינוס השלוחים העולמי שע"י המרכז לעניני חינוך, חבר הנהלת חדר אור ליובאוויטש, והעורך הראשי של קונטרס יחי המלך.

תולדות חיים[עריכה | עריכת קוד מקור]

נולד בכ"ט אדר תשל"ה בנחלת הר חב"ד לאביו הרב חיים אברהם בלניצקי, ולאמו מרת מרים (בת ר' שלמה מיידנצ'יק).

בילדותו למד במוסדות החינוך המקומיים, ובהגיעו לגיל ישיבה נכנס ללמוד בישיבת תומכי תמימים קריית גת, ובשנת תשנ"ה נסע ללמוד במסגרת שנת ה'קבוצה' בישיבת תומכי תמימים המרכזית בחצר הרבי ב-770.

בשנה זו החל להיכנס לעסקנות ציבורית, ולקח על עצמו לסייע לרב דוד כהנוב בעריכת קונטרס יחי המלך ובהפצתו. לאחר שנכנס לעסוק בהפצת העלון לקח על עצמו הנגיד רמי אנטיאן את העלות הכספית של הפצת העלון, דבר שאיפשר להגדיל את התפוצה לכל רחבי העולם.

בשנת תשנ"ח נשא את רעייתו מרת רעות לבית הרב ישראל דוד, וקבע את מגוריו בקריית שמואל, ועם הקמתה של ישיבת תומכי תמימים קריית שמואל הצטרף לצוות הישיבה, תפקיד בו המשיך עד שנכנס לעסקנות ציבורית במסגרת פעילות אגודת חסידי חב"ד בארץ הקודש.

במהלך השנים קיבל על עצמו תפקידים נוספים, והתמנה לעמוד כמנהל הפרוייקטים של הארגון, חבר וועדת כנס המנהלים, חבר הנהלת "התאחדות החסידים לקבלת פני משיח" ומנהל יד לילד המיוחד.

כמו כן הוא מנהל את "ועדת החינוך החב"די" שתחת אגו"ח, ובמשך מספר שנים הפיק ירחון כרומו צבעוני ומהודר תחת השם 'חינוך בדרך המלך', בו הובאו כתבות עומק על החינוך החסידי בשילוב קטעים מדברי רבותינו נשיאינו, ומידי שנה מארגן מספר כנסי חינוך להורים חסידי חב"ד ברחבי הארץ. בשנת תשע"ד, יצא הירחון מחדש בשם 'דרך המלך'.

לצד שאר העסקנויות, הוא משתתף בפעילות הפרלמנטרית של אגו"ח, ומבקר בערבי החגים בלשכותיהם של אישי ציבור ובכירים במשק הישראלי יחד עם חברי אגו"ח נוספים להביא להם את שמחת החג.

בשנת תשס"ט עבר להתגורר במגדל העמק, לקראת שנת תשפ"א חזר להתגורר בכפר חב"ד.

בשנים תשס"ט ותש"ע נבחר הרב בליניצקי לאחד מאנשי השנה של אתר חב"ד אינפו[1][2].

הרב בליניצקי משמש גם כחבר ועד כינוס השלוחים העולמי שע"י המרכז לעניני חינוך.

משפחתו[עריכה | עריכת קוד מקור]

ראו גם[עריכה | עריכת קוד מקור]

קישורים חיצוניים[עריכה | עריכת קוד מקור]

הערות שוליים