הבדלים בין גרסאות בדף "כולל תפארת זקנים לוי יצחק (קראון הייטס)"

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
(הוספת ערך)
שורה 13: שורה 13:
  
 
[[קטגוריה:קראון הייטס: מוסדות]]
 
[[קטגוריה:קראון הייטס: מוסדות]]
קטגוריה:כוללים]]
+
[[קטגוריה:כוללים]]

גרסה מ־17:45, 21 במרץ 2014

כולל תפארת זקנים לוי יצחק בקראון הייטס הינו בית מדרש לפנסיונרים הקרוי על שם אביו של הרבי רבי לוי יצחק שניאורסון רבה של יקטרינוסלב. הכולל פועל בשעות הבוקר, ומנוהל מאז שנת תשמ"ג על ידי הרב מנחם גרליצקי.

ייסוד הכולל

הכולל נוסד בעקבות בקשתו של הרבי בהתוועדות כ' מנחם אב תש"מ, בהמשך להצעת הרבי בהתוועדות כתב הרבי: "הדגשתי שהצעתי רק כללית כיון שצריך להיות באופן שלב המשתתפים חפץ. ב) שכוונתי שהזקנים שעד עתה אין לומדים בקביעות יקבעו עתים בכל יום (ולא שהתכלית - הוספת מוסדות שאינם אלא אמצעים להתכלית). ג) היודע כמה "זקנים" וגם בשכונה זו... מסתובבים בכל יום כמה שעות - ואין יודעים איך למלאות הזמן?"

בשעת אמירת השיחה, היה נוכח ב770 הרב שלום בער ברוד, שנמנה על קבוצת השלוחים לארץ הקודש, והחליט לקחת על עצמו את התפקיד. לאחר שקיבל את אישור הרבי, החל לפעול להקמת הכולל ומינה וועד הנהלה שכלל את האחים הגבירים לבית משפחת דייטש, ויחד עימם הקים מערכת פעילות שכללה בעיקר יציאה למבצעים.

בשנת תשמ"ב עזב את ניהול הכולל ועבר לכהן בצוות הגשמי של ישיבת תומכי תמימים המרכזית, וכעבור חצי שנה לקח על עצמו את ניהול הכולל הרב מנחם גערליצקי.

ביוזמתו, החלו בשנת תשמ"ה הלימודים הסדירים מטעם הכולל בחדר שני של עזרת נשים קינגסטון, והוא הרחיב את פעילות הכולל ואת מבצעי המצוות שנוהלו על ידו.

הרבי עצמו העניק יחס מיוחד לחברי הכולל, ומסר פעמיים בשנה שיחות קודש בפני תלמידי כולל 'תפארת זקנים לוי יצחק' במסגרת כינוס מיוחד שהתקיים בזאל הגדול ב-770.