שיחת משתמש:Amire80

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ההודעה האחרונה בדף השיחה של Amire80 התקבלה מהמשתמש/ת שלום בוט בתאריך כ"ב באדר ב' ה'תשע"ד.

ברוך בואך לחב"דפדיה!

שלום Amire80, וברוך בואך לחב"דפדיה - האנציקלופדיה החב"דית ברשת האינטרנט

חב"דפדיה הינה אנציקלופדיה פתוחה, שכולם יכולים לקרוא ולהיעזר בה, ואף לשפר ולערוך אותה.

  • בראש ובראשונה, מטרת האנציקלופדיה הינה הפצת תורת חסידות חב"ד, כידוע מענה מלך המשיח להבעל שם טוב כי התגלותו תהיה על ידי הפצת מעיינות החסידות חוצה. בנוסף לזאת, באנציקלופדיה מידע על כל נושא ומושג הקשור לחסידות וחסידים.
  • לתשומת לבך: אין להכניס חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. הדבר תקף גם לגבי תוכן כתוב וגם לגבי תמונות - אין להעלות תמונות שמצאת סתם כך בגלישה באינטרנט, אלא יש לברר האם ניתן להשתמש בהן בהתאם לחוקי זכויות היוצרים.
  • תקוותנו כי החומר הרב בחב"דפדיה יהיה לך לתועלת, ומקווים כי תיקח חלק בזכות להגדיל ולהרחיב את האנציקלופדיה לנחת כ"ק אדמו"ר שליט"א מלך המשיח.
  • בחב"דפדיה נהוג לחתום בדפי השיחה בסיום כל תגובה. החתימה נעשית באמצעות הוספת ארבע טילדות (~~~~), או באופן אוטומטי בלחיצה על האייקון: 23px (מופיע מעל חלונית העריכה). את חתימתך תוכל לעצב בדף ההעדפות האישיות.
  • בכל שאלה אפשר לפנות כאן, או בכתובת הדואר האלקטרוני: chabadpedia.a@gmail.com
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד

בכל נושא ועניין תוכל לפנות אלי בדף השיחה שלי, אשמח לעזור. --חיים נהר (שיחה) 09:07, 10 ספטמבר 2007 (EDT)

שלום אמיר[עריכה]

איך אני מוסיף קישור לחתימה שלי,(כמו שיהודה מלאכי מוסיף בויקיפדיה העברית את הקישור של ויקיקרעטשמע שלו לחתימתו)?,ענה לי בדף השיחה שלי,חסיד 10:49, 24 יולי 2008 (EDT)

הפניית תשומת הלב[עריכה]

בימים האחרונים החל להיבנות פורטל "הקהל", לרגל שנה זו - שנת "הקהל". אין צורך להרחיב בנחיצות ובדחיפות שיהיה בחב"דפדיה פורטל שכזה שכולל בתוכו את כל הקטגוריות והערכים העוסקים בענין זה ומביאים את החומר כולו מסודר לפני כל באי חב"דפדיה, ונקל לשער הנח"ר שיהיה מזה לאדמו"ר שליט"א מלך המשיח. הינך מוזמן לבקר בפורטל, לכתוב ערכים שזקוקים לשכתוב, ולהוסיף כיד ה' הטובה עליך בערכים הקיימים. יישר כח. איציק 770 * "הקהל את העם האנשים, הנשים והטף"

בוט החלפות[עריכה]

שלום. תודה על ליבך הטוב ורוחך הנדיבה. אשמח אם תעזור לנו פה עם בוט החלפות. --טראכט גוט וועט זיין גוט. שלום - סוכת (שיחת) שלום 04:33, 12 באפריל 2010 (UTC)

על לא דבר.
איזו עזרה אתם צריכים? ––אמיר א. אהרוני 06:41, 12 באפריל 2010 (UTC)
אנו זקוקים לאפשרות קבועה להחליף מילים. למשל "ראוב'" ל"ראובן". זה אפשרי? --טראכט גוט וועט זיין גוט. שלום - סוכת (שיחת) שלום 06:46, 12 באפריל 2010 (UTC)
זה אפשרי. מי שמתמצא הכי טוב בטכנולוגיה של ביצוע ההחלפה זה Yonidebest מוויקיפדיה. אני מתמצא בחלק הלשוני.
יוני יוכל לתת לכם את התכנה שמחליפה ואת רשימת ההחלפות מוויקיפדיה. אתם תעברו על הרשימה, תמחקו את מה שאתם לא צריכים ותוסיפו את מה שאתם צריכים. אם אתם צריכים ייעוץ לשוני או ייעוץ על ביטויים רגולריים, אל תהססו לשאול אותי. ––אמיר א. אהרוני 06:50, 12 באפריל 2010 (UTC)
תודה על ההפניה המועילה.
יש לך מידע גם בעיצוב פורטלים? ראה כאן. התמונות קופצות לי. הפורטל בשלבי הכנה ראשוניים, רציתי פשוט לברר קודם כל את הבעיה עם התמונות. --טראכט גוט וועט זיין גוט. שלום - סוכת (שיחת) שלום 06:57, 12 באפריל 2010 (UTC)
יפה, אז אתה מומחה. מה הבעיה עם התמונה שם בצד שלא עולה, בפורטל הנ"ל? --טראכט גוט וועט זיין גוט. שלום - סוכת (שיחת) שלום 07:04, 12 באפריל 2010 (UTC)
אני ממש לא מומחה גדול לעיצוב פורטלים, טבלאות ותמונות. הצלחתי לתקן את זה, כי זו בעיה נפוצה מאוד.
בררת המחדל היא ליישר אנכית את תוכן התא בטבלה לאמצע. כדי שהיישור יהיה למעלה צריך להוסיף valign לכל שורה. ––אמיר א. אהרוני 07:09, 12 באפריל 2010 (UTC)
והבעיה השניה המוזכרת כאן? --טראכט גוט וועט זיין גוט. שלום - סוכת (שיחת) שלום 07:11, 12 באפריל 2010 (UTC)

טוב, במחשבה שניה זה לא דחוף עכשיו. תודה רבה! נשמח לקבל את עזרתך בדברים נוספים בעזרת השם --טראכט גוט וועט זיין גוט. שלום - סוכת (שיחת) שלום 07:20, 12 באפריל 2010 (UTC)

אם זה לא קשה, האם תוכל אכן להשיג לנו את רשימת ההחלפות מוויקיפדיה? שלום בוט - שיחה 01:37, 24 במרץ 2014 (UTC)

חיפוש[עריכה]

בקשר לבוט ההחלפות, אנו בשלבי עבודה על כך, ותודה על כל העזרה בנושא.

בוויקיפדיה ישנה תוכנת חיפוש משוכללת ביותר.

במסגרתה כאשר מחפשים מילה מסוימת, מראה התוכנה את כל המילים הדומות למילה המבוקשת.

ניתן לעשות זאת גם כאן? --טראכט גוט וועט זיין גוט. שלום - סוכת (שיחת) שלום 05:19, 13 באפריל 2010 (UTC)

אני לא מתמצא בזה כל־כך, אבל זה כנראה קשור לגרסה של מדיה־ויקי שמותקנת אצלכם. תסתכלו בדף בשם Special:Version ובדף באותו שם בוויקיפדיה ותשוו.
חוץ משדרוג הגרסה של מדיה־ויקי עצמה אולי צריך להתקין גם הרחבה כלשהי.
אם אתם לא מוצאים בעצמכם, אפשר לשאול בדלפק הייעוץ של ויקיפדיה. ––אמיר א. אהרוני 09:34, 13 באפריל 2010 (UTC)

חידוש עמוד ראשי[עריכה]

שלום אמיר, אשמח שתתן מבט על הצריך שיפוץ במשתמש:חיים נהר/ארגז חול עמוד ראשי על מנת שיראה טוב. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), ה' בטבת ה'תשע"א 21:21, 12 בדצמבר 2010 (UTC)

נראה לי בסדר. יש שם משהו מסוים שנראה לך לא טוב? ––אמיר א. אהרוני - שיחה 21:25, 12 בדצמבר 2010 (UTC)
בחלק מהתיבות הרקע הוא חום ובחלק ירקרק. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), ה' בטבת ה'תשע"א 21:32, 12 בדצמבר 2010 (UTC)
חשבתי שזה בכוונה. זה לא הפריע לי.
אם אתה רוצה לשנות את זה, שחק עם הפרמטר background, שמופיע בנפרד לכל כותרת. אפשר לעשות אותו אחיד באופן אוטומטי בעזרת css, אבל אני לא כל־כך מתמצא בחיבור של css ומדיה ויקי. ––אמיר א. אהרוני - שיחה 21:43, 12 בדצמבר 2010 (UTC)
תודה. אנסה. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), ה' בטבת ה'תשע"א 21:49, 12 בדצמבר 2010 (UTC)

ערֵמה[עריכה]

שלום אמיר אהבתי את הרעיון שמופיע באתר שלך, אבל לא ראיתי שם אפשרות לתגובה, אז אני מגיב פה...

ולטובת מי שלא קרא אני מעתיק לפה. מומלץ בחום להעתיק לתפילה (הראשון שלוקח את המכשיר תורם ספר תורה... טוב לפחות כמה סידורים) או התוועדות (הראשון תורם את ה'משקה') ועוד כיד הדמיון הטובה עלכם.

שלום שיע,
אני שמח שזה מגיע למקומות לא צפויים :) --אמיר א. אהרוני - שיחה 01:14, 5 במרץ 2012 (IST)

ערֵמה[עריכה]

מה הייתם עושים אילולא תרגמתי לכם רשומות מבלוגים ברוסית?

ידידי סלוויק איבנוב מאוֹסֶטְיָה מציע פתרון לזה ולעוד מספר בעיות חברתיות של מסעדות: כשחברים באים לאכול במסעדה, כולם מוציאים את הטלפונים הניידים שלהם ושמים אותם בערֵמה בצד. הראשון שמוציא את הטלפון שלו מהערֵמה, לא משנה מאיזו סיבה, משלם על כולם. אם כל הסועדים עמדו בפיתוי ולא דיברו, לא צילמו את המנות, לא קיבלו אס־אם־אס ודואר, לא השוויצו בשדרוג שהם עשו בעצמם לאנדרואיד ולא בדקו מה קורה בטוויטר, פייסבוק, ו־ynet, כל אחד משלם על עצמו.

זה פותר את בעיית החשבון, את בעיית חוסר־הנימוס שבקריאת דוא״ל תוך כדי ארוחה עם חברים – משהו שגם אני חוטא בו הרבה, ואת בעיית ההשווצה בטלפונים.

סלוויק איבנוב דובר רוסית ויודע גם אנגלית, בולגרית, אספרנטו ואוֹסֶטִית – שפה איראנית שמדוברת באזור הקווקז, בין צ׳צ׳נית, גאורגית, צ׳רקסית ורוסית. אף שהוא רוסי, הוא הכותב העיקרי בוויקיפדיה האוֹסֶטִית. הוא גם פעיל בולט למדי בתנועת האספרנטו העולמית. הכינוי שלו באינטרנט – אָמִיקֶצוֹ, „ידידות” באספרנטו. סלוויק ביקר בישראל באוגוסט האחרון בוויקימניה – הכנס העולמי בנושא ויקיפדיה.

את הרעיון למשחק הוא קיבל מבלוג אנגלי, אבל אני קיבלתי אותו ממנו, ואם אתם שואלים אותי, מגניב בהרבה לקבל רעיון כזה מרוסי דובר אספרנטו ואוסטית מאשר מרקדן פֿאנק מקליפורניה.

מתוך הבלוג של אָמִיר אַהֲרוֹנִי

עד כאן. --שיע 01:05, 5 במרץ 2012 (IST)

ואוו!!.. יפה מאוד! תודה אמיר ותודה גם לך שיע ("חמרא למרא, טיבותא לשקיא"). כאדם שעוסק בהוראת היהדות אומר שזהו אחד המחסומים המשמעותיים ביותר להוראה ידידותית. השכלול שלי להצעתך היא, שאם אני "נופל" השיעור יהיה "על חשבוני" ואם אחד השומעים "נופל" הוא יצטרך לשלם מחיר מלא תמורת השיעור. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), י"א באדר ה'תשע"ב 09:20, 5 במרץ 2012 (IST)