שיחה:קופת צדקה

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הדף לא מקושר לאף קטגוריה. למי שיש רעיון - מוזמן להוסיף. להתראות - שיחה 07:36, 17 במרץ 2017 (UTC)

עד לפני דקה הוא היה מקושר לקטגורייה "ערכים הדורשים מקורות", אבל עכשיו הוא באמת בלי קטגוריה קריצה.jpg . להתראות - שיחה 07:39, 17 במרץ 2017 (UTC)

חידושו של אדמו"ר האמצעי[עריכה]

איפה מונדשיין שיעמת את האמור בערך עם הסיפור הזה ויגיע למסקנא? להתראות - שיחה 11:46, 17 במרץ 2017 (UTC)

מקור הקופות[עריכה]

לכבוד הרב להתראות.

ממה שבדקתי, מסתבר שמה שציטטתי מקולמוס כנראה מוטעה, וקופות הצדקה הביתיות אכן ככל הנראה לא הומצאו על ידי ר' עקיבא מפראנקפורט.

אבל ממקורות אחרים שמצויים לי, נראה ההשערה שהומצא על ידי רבינו קצת רחוקה (אם כי לא מופרכת). ולכן אבקשך שתעתיק לכאן את עיקרי דבריו של בלוי או את מקורותיו, בכדי שנוכל לדון ולעמת זה מול זה.

ממה שהמקור המצויין בהערה הוא "ראה בארוכה מחקרו של...", אני מסיק שהוא לא מציין מקור מפורש, אלא שמסיק כך מתוך כמה מקורות וכו'. ומשום שכאן זה כתוב בלשון ודאי, אני מתיר לעצמי לפקפק ולבקש מקור.

עוד עניין חשוב שכדאי שתיקח לתשומת לבך, כשאני מציב "אולטימטום" כלשונך, אין זה איום ח"ו. במקרה שאני פוגש מידע שנראה כשגוי, האינסטינקט הטבעי הוא למחוק מיד. אך מכיון שיכול להיות שיש לך מידע יותר טוב, לכן אני שואל לפני זה.

כשאתה לא מגיב, אני מבין שאין לך. כך שכשאתה רואה שאני מציב "אולטימטום", במקום לחכות חודש, ואז כשאני סוף סוף מתייאש מתגובה ומשנה - לבוא ולשחזר עם מחאה וכו'; אפשר מלכתחילה להגיב בדף שיחה שלא הבנת את דבריי המקוריים וכך לחשוך עגמת נפש מיותרת.

בברכה, שף ויתיבקאנפרענץ רום 07:42, 7 באפריל 2019 (IST)

כידוע לך, איני איש מלחמות, וכידוע לך, הלוואי והיה לי זמן ופנאי כפי רצוני לחב"דפדיה. לא תמיד יש לי זמן לעבור, וגם כשעברתי וראיתי - לא תמיד אני זוכר ללכת ולחפש ולחזור עם התשובה. בשונה מאימייל שיש אפשרות להשאיר על מצב של 'לא נקרא' - כאן אי אפשר. אשתדל לעשות זאת, אך מן הסתם שגם אתה יכול לעשות את אותו דבר בדיוק - באמצעות אוצר החכמה. להתראות - שיחה, 12:46, ב' בניסן, ה'תשע"ט 12:46, 7 באפריל 2019 (IST)
הנני מכירך היטב בתור אחד שלא איש מלחמות. ועל כן בוודאי לא תקפיד אם אתקן במקצת מה שכתבת. הלא כן, ידידי? -- שף ויתיבקאנפרענץ רום
לא מקפיד בכלל. להתראות - שיחה, 10:39, ד' בניסן, ה'תשע"ט 10:39, 9 באפריל 2019 (IST)