משה ברדוגו

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב ברדוגו
הרב משה ברדוגו מגיש לרבי אלבום מפרסום משיח במגדל העמק

ר' משה ברדוגו הוא מלמד בתלמוד תורה מגדל העמק ופעיל נמרץ בהפצת בשורת הגאולה.

תולדות חיים[עריכה]

ר' משה נולד במרוקו בכ"ט אייר תשי"ח להוריו יוסף וג'ולייט ברדוגו. בגיל חמש עלה לארץ יחד עם הוריו ובהמשך התקרב לחסידות חב"ד בזמן שירותו הצבאי וחזר בתשובה, ופעל במסגרת צה"ל לחזק את הזהות היהודית ולשכנע חברים ליחידה להניח תפילין ולקיים מצוות מעשיות נוספות.

לאחר נישואיו עם רעייתו חמדה, התיישב במגדל העמק והצטרף לצוות החינוכי של התלמוד תורה החב"די בעיר.

בשנת תנש"א היה מיוזמי הקמפיין של "ברוך הבא מלך המשיח" והתעסק רבות בהפצת סטיקרים וכרזות עם תמונת הרבי והכיתוב "יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד" בצפון ארץ הקודש. בחודש שבט תשנ"ב הגיש לרבי אלבום המתעד את פעילותו, ועל פני הרבי ניכרה שביעות רצון רבה.

בחורף תשנ"ג במהלך כינוס ארצי שנערך לחסידי חב"ד הרצה על פעילותו בהפצת בשורת הגאולה ונתן עצות מעשיות למשתתפים בהפצת בשורת הגאולה באופן המתקבל.

באותה תקופה הגיש לרבי אלבום נוסף המתעד את פעילותו, הכוללת בתוכה תמונות עם פרסום זהות משיח, והרבי הוציא (באמצעות המזכיר ר' בנימין קליין) בקבוק משקה, דבר נדיר באותם ימים.

ביוזמתו ובמימונו, תלוי במשך למעלה מעשרים שנה בכניסה המערבית למגדל העמק שלט חוצות ענק עם הכיתוב "ברוך הבא מלך המשיח", הוא פועל רבות למען הפצת 'בשורת הגאולה' במגדל העמק עם רכבו המעוטר בשלטי 'ברוך הבא', מערכת כריזה ודגלי משיח.

משפחתו[עריכה]

  • בנו, ישראל ברדוגו.
  • חתנו, הרב ישראל ירון.

קישורים חיצוניים[עריכה]