מרדכי ברוצקי

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב ברוצקי מנגן בקונצרט יהודי בחרקוב (תשע"ו)

הרב מרדכי ברוצקי (יליד שנת תשכ"א, 1960) הוא כנר ומוזיקאי חב"די, בעל אולפן הקלטות, העוסק בשימורם והפצתם של ניגוני חב"ד עתיקים עם דגש מיוחד על ניגוני ר' הלל מפאריטש, ומנהל מקהלת ילדים בתלמוד תורה חב"ד ברחובות.

תולדות חיים[עריכה]

נולד במוסקבה בכ"ז כסלו תשכ"א להוריו פנחס ווילא ברוצקי. משפחתו נמנתה על אנשי המעמד העליון ולא הקפידה על שמירת תורה ומצוות, כאשר אביו משמש כמהנדס ואמו כרופאה.

בגיל קטן נשלח ללימודי מוזיקה, ובגיל 12 עלתה משפחתו לארץ הקודש וקבעה את מגוריה בקריית ים בסמיכות לכנר בעל שם ממוסקבה שעבר להתגורר בארץ, והוא המשיך להתמסר למקצועות המוזיקה והתמקצע בנגינה בכינור.

עם סיום מסלול לימודי התיכון, למד לתואר ראשון ושני במוזיקה, והמשיך ללימודי דוקטורט כשבתקופה זו אף נסע לאירופה לתקופת הכשרה ממושכת אצל הכנר הבינלאומי מר הנריק שרינג, וכן שהה שנת לימודים מלאה בארה"ב בבית הספר הבינלאומי לאומניות במדינת מישיגן.

במהלך שירותו בצה"ל שימש ככנר בתזמורת הצבאית.

לאחר נישואיו עם רעייתו ליבא, החל בשנת תשמ"ז להתקרב לחסידות חב"ד, ובשנת תשמ"ט נסע לרבי בפעם הראשונה.

בברכת הרבי, הקים את עמותת "היכל הנגינה", ששם לו למטרה לעסוק בשימורם והפצתם של ניגוני חב"ד, וכחלק מפעילותה הקים מקהלה חב"דית לילדים המורכבת מתלמידי תלמוד תורה חב"ד ברחובות.

פרוייקט הדגל שלו, הינו התחקות אחר ניגוניו של ר' הלל מפאריטש והפצתם בקרב הציבור.

לאורך השנים שיתף פעולה עם חברת 'ניצוצות של קדושה' בניהולו של ר' יגאל הושיאר והפיק עבורו פסי קול לסרטים שהוציא, וכן שיתף פעולה עם קעמפ אורו של משיח בהפקת התקליטים עם מבחר שירי הקעמפ.

ברוצקי מתגורר ברחובות, ולו 11 ילדים.

משפחתו[עריכה]

  • בנו, ר' אמתי ברוצקי
  • בנו, ר' אלישע ברוצקי
  • חתנו, ר' שלום ערד
  • בנו, ר' שלום ברוצקי

קישורים חיצוניים[עריכה]