יוסף ישעיה אברהמס

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

הרב יוסף ישעיה אברהמס (נולד בכ"ד בתמוז תרצ"ז) הוא חסיד חב"ד המשמש כמשפיע בישיבת תומכי תמימים ליובאוויטש מיאמי שבפלורידה; בעבר שימש כמשפיע בישיבת תומכי תמימים לוד ובנחלת הר חב"ד.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בפילדלפיה שבארצות הברית בכ"ד בתמוז תרצ"ז למשפחה שלא נמנתה על חסידי חב"ד.

בהיותו כבן שבע נכנס ללמוד בסניף ישיבת 'אחי תמימים', שנוסד על ידי הרב שלום צבי שניידרמן, ששימש כרב בית הכנסת נוסח האר"י במקום, ולמד בכיתתו של הרב יצחק דוד גרונר.

בהיותו כבן 11, עברה משפחתו להתגורר בשיקגו והצטרפה לקהילת חב"ד במקום של בית הכנסת 'בני ראובן', אך כעבור חודש בלבד נפטר אביו באופן טראגי והמשפחה חזרה לפילדלפיה; שאר חברי כיתתו נרשמו לישיבת טלז בקליבלנד אוהיו, אך בהשפעת הרב דוד משה ליברמן נשלח על ידי אמו לישיבת ליובאוויטש בקראון הייטס, בין השאר בשל הקירבה הגאוגרפית יחסית לקליבלנד.

במהלך לימודיו בקראון הייטס, היה נוכח במספר התוועדויות והתרחשויות בחצר הרבי הריי"צ בשנה האחרונה קודם הסתלקותו, ולאחר מכן היה מהראשונים שקבלו את ברכתו של הרבי ביחידות, כשנכנס לחדרו של הרבי קודם הבר מצווה, עוד לפני שהרבי קיבל את הנשיאות באופן רשמי.

בשנת תשכ"ב נמנה על התלמידים השלוחים לישיבת תומכי תמימים לוד, וקיבל מענות והוראות מהרבי, והיה ממונה מטעם הקבוצה לשלוח דו"ח שבועי לרבי מפעולותיהם של התלמידים השלוחים.

בשנת תשכ"ג התחתן עם שרה בתו של ר' תנחום דונין, וקבע את מגוריו בלוד, ומונה כמשפיע בישיבת תומכי תמימים המקומית.

כאשר הגיע חמיו הרב דונין בפעם הראשונה לרבי, התבטא הרבי שבזכות מסירותו זכה לחתן שכזה.

בשנת תשמ"ח עבר לשמש כמשפיע בישיבת תומכי תמימים ליובאוויטש מיאמי, שבפלורידה.

משפחתו[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]