חב"דפדיה:בקשות ממפעילים

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
בדף זה ניתן לבקש בקשות שונות שרק מפעילי המערכת יכולים ליישם. מפעילי המערכת יסרקו את הדף ויבצעו את השינויים המבוקשים, לפי שיקול דעתם, ויסירו את הבקשות הישנות מהדף.

אנא פרטו את בקשתכם ואת כל הפרטים הנחוצים כפריט רשימה (כלומר, להתחיל את השורה בתו *). מומלץ לחתום את שמכם, בסוף הבקשה על מנת שניתן יהיה לפנות אליכם לצורך בירור פרטים נוספים.

במקרה והבקשה אינה העברה או מחיקה, אנא פרטו את בקשתכם ואת כל הסיבות והפרטים הנחוצים.

בקשה ממפעילי המערכת: אנא אל תשתמשו בלחצן ה'שחזור' אלא הסירו את הבקשה ידנית לאחר הטיפול בה, וכתבו בתקציר האם היא טופלה או לא טופלה.

שמות מוטעים[עריכה]

רשמו כאן את הדפים שאותם ברצונכם להעביר משמם העכשווי לשם אחר. אנא השתמשו רק באפשרות זאת ואל תעבירו את התוכן באופן ידני, דבר הגורם לאיבוד היכולת לבדוק את הגרסאות הקודמות ואת רשימת התורמים במקום המתאים.

אופן רשימת הבקשה: רשמו את שמו העכשווי של הערך בקישור פנימי וכן את השם החדש שהינו ריק כעת או משמש כהפניה. לדוגמא:ערך לימוד התורה צריך להיות מצוות תלמוד תורה (אף שגם זה אינו מדויק, ואם היה אפשר היה עדיף תלמוד תורה לבד אלא שצריך להבדילו מהמוסד). פיצישיחה • ז' באייר ה'תש"ף •

אפשר שערך אחד יקרא תלמוד תורה (מצוה), ואחד יקרא תלמוד תורה (מוסד), אבל כיון שבאנציקלופדיה, ובפרט אינטרנטית, אחד השיקולים העיקריים הוא תחת איזה שם יחפשו את הערך, לדעתי כדאי להשאיר במצב הנוכחי ולהוסיף תבנית פירוש נוסף בתחילת הערך 'תלמוד תורה'. להתראות - שיחה, 20:12, ח' באייר, ה'תש"ף 20:12, 2 במאי 2020 (IST)
הנני מקבל את הדברים האמורים (שאגב קצת מפליאים, משום שלפחות בעולם התורני - אפילו אנשים הפשוטים - מכירים היטב את המושג "הלכות תלמוד תורה" שהרי כך הוא נקרא ברמב"ם וכך הוא נקרא בשולחן ערוך, וכך הוא נקרא ב"אלו דברים שאין להן שיעור . . ותלמוד תורה כנגד כולם". ונראה לי שגם בויקיפדיה ישנו ערך בשם "תלמוד תורה (מצוה)").
אבל יש מקום לכאורה לברר היכן הוא הגבול - ועד כמה זה יכול להוות שיקול במקום שישנו עדיפות תוכנית ומהותית עם שם הערך ולא רק ענין של סגנון או דיוק (כמו בכתיבת שמו הק' של הרבי בלי עי"ן, או בשם הערך הבעש"ט עם ה"א וכיו"ב). והדברים באים בעיקר בשל התעוררותי להרחיב ערך זה (כפי שכבר התחלתי - לאחר שמצאתיו במצד מוזנח ביותר), ומטבע הדברים כשמוסיפים פרטים רבים תחת כלל ושם אחד, צריך יותר לדייק בשם הכולל של הדברים שהוא שם הערך, משא"כ עד עכשיו שהוא היה דל מאד ודיבר בעיקרו אעל ענין ופרט ספציפי מאד. (דרך אגב: אם יש דף הפניה של "לימוד התורה" לערך בשם "תלמוד תורה (מצוה)" זה לא יועיל לחיפוש באינטרנט?).פיצישיחה • ט' באייר ה'תש"ף •
זה לא עיקרון קדוש אצלי, כהבנתך, לדעתי כדאי להתייעץ עוד ותיק נוסף או שתיים. בכל אופן, בנוגע לשאלתך - אז לא ממש, שם הדף משמעותי מאוד עבור החיפוש, ולעניות דעתי רוב האנשים יחפשו "לימוד תורה". להתראות - שיחה, 06:11, ט' באייר, ה'תש"ף 06:11, 3 במאי 2020 (IST)
כמובן לא התכוונתי לקדש שום דבר בעיניך, ואין עמדתי כאן כשל מתוכח (דבר מיותר במהותו) כי אם של מברר. באם בויקיפדיה (שקצת קשה לבדוק) - נראה לי שקוראים לזה תלמוד תורה (מצוה) - היש לך ותיק יותר מויקיפדיה עצמו? פיצישיחה • ט' באייר ה'תש"ף •
לא ברור למה אתה מתכוון. אם השם שלו אוריאל צימר אז למה למחוק אותו? פשוט להעביר אליו ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • י"א באייר ה'תש"ף • 17:56, 5 במאי 2020 (IST)
מחקתי את 'פרץ אוריאל' מניח שזו הייתה כוונתך. שיעשיחה כ"ה באייר ה'תש"ף 22:58, 19 במאי 2020 (IST)

מחיקה[עריכה]

רשמו כאן את שם הדפים שאותם ברצונכם למחוק כליל מהאתר. אנא השתמשו באפשרות זאת רק לאחר שביצעתם דיון על שם הערך בדף השיחה, או במידה וברור כי שם הערך מוטעה מיסודו, או במקרה של השחתה.

אופן רשימת הבקשה: רשמו את שמו של הערך בקישור פנימי. לדוגמא:הגנה[עריכה]

רשמו כאן את שם הדפים עליהם ברצונכם להפעיל הגנה. עדיף להימנע מהטלת הגנה על דפים, ויש לעשות זאת רק במקרה של השחתות חוזרות ונשנות. אנא ציינו את רמת ההגנה אותה ברצונכם להפעיל.

אופן רשימת הבקשה: רשמו את שמו של הערך בקישור פנימי. לדוגמא:ספאם[עריכה]

על מנת למנוע ספאם, כל האתרים נמצאים ברשימה השחורה ולא ניתן להוסיף אותם לחב"דפדיה, חוץ מרשימה לבנה של אתרים שסומנו בפירוש כאתרים מותרים על ידי מפעילי המערכת. אם ברצונכם להוסיף כתובת נוספת שאינה מצויינת ברשימה זו, אנא רשמו את בקשתכם בפסקה זו. מכיוון שלא ניתן לכתוב את הכתובת המלאה של האתר, שאינו מופיע עדיין ברשימה הלבנה, רשמו אותו ללא הקידומת www. או הקידומת http:// לדוגמה:
  • אם האתר החסום הוא http://chabadpedia.co.il. רישמו: נא להוסיף לרשימה הלבנה את האתר: chabadpedia.co.ilעד כאן טופל טופל

פתחתי רק את הקישור הספציפי. שיעשיחה כ"ה באייר ה'תש"ף 23:20, 19 במאי 2020 (IST)

עוד לא טופלו[עריכה]

  • //5e7803e3a7d55.site123.me/ להתראות - שיחה, 00:54, כ"ב בניסן, ה'תש"ף 00:54, 16 באפריל 2020 (IST)
בעייתי, כי זה יפתח אל כל האתרים של site123. תכתוב לי בבקשה דף/דפים שאתה רוצה להכניס ואכניס אותם בעז"ה שיעשיחה כ"ב בניסן ה'תש"ף 22:49, 16 באפריל 2020 (IST)
כעת הם עברו לאתר חדש :/forumchabad.org
לא נכון לקשר לאתר שהתוכן שלו חסום, ודורש הרשמה. שיעשיחה כ"ה באייר ה'תש"ף 23:20, 19 במאי 2020 (IST)
אי אפשר לקרוא בלי הרשמה? להתראות - שיחה, 06:22, כ"ח באייר, ה'תש"ף 06:22, 22 במאי 2020 (IST)
לא הבנתי מה הקשר בין מקלר לבין חוברת הסברים על רחובות כפ"ח. אם המטרה כ'מקור' לכך שחיבר את חלק ג' של ספר הזכרונות, חוברת מסוג זה ממש לא מהווה מקור קביל. צריך הוצאה מסודרת ונורמלית שעוסקת בנושא, ולא חוברת לילדים. שאפילו לא מצוין מי כתב אותה. אגב, כשצריך, אז עדיף להעלות את הקובץ לחב"דפדיה מאשר לקשר לאתר שאולי מחר יעלם ונישאר עם קישור שבור.שיעשיחה כ"ה באייר ה'תש"ף 23:20, 19 במאי 2020 (IST)
  • toratyosef.co.il. להתראות - שיחה, 21:31, י"ח באייר, ה'תש"ף 21:31, 12 במאי 2020 (IST)
מה הצורך, אם יורשה לי לשאול? אם זה רק עלון אחד עדיף להעלות אותו לאתר.שיעשיחה כ"ה באייר ה'תש"ף 23:20, 19 במאי 2020 (IST)
ברור שעדיף, אבל לא תמיד יש את הזמן. כרגע מדובר על עלון אחד שאני הייתי צריך להכניס, אבל למעשה עולים שם באופן מסודר עיתונים חב"דיים רבים בקביעות, וחלקם אלו עיתונים שעולים רק שם. להתראות - שיחה, 06:22, כ"ח באייר, ה'תש"ף 06:22, 22 במאי 2020 (IST)

בקשת הרשאות[עריכה]

תקלות[עריכה]

החלפת טקסט[עריכה]

שלום וברכה!

האם יש בוט המעדכן הפניות בדפים המפנים לערך ששונה שמו לשמו החדש של הערך.

כרגע בעת שינוי שם ערך יש אפשרות להותיר דף עם השם המקורי שיהווה דף הפניה לערך החדש.

אך לעיתים דף ההפניה מיותר ועדיף לתקן את ההפניות הישנות, כדוגמת תבניות קטגוריה (כגון תבנית זו) בהן רצוי שהקישורים יפנו לערכים עצמם ולא לדפים המפנים אליהם כדי שבעת פתיחתן יסומן הערך הפעיל במודגש ולא כהפניה לדף עצמו.

בברכה, --לוי ק - שיחה, 22:00, כ' באייר, ה'תש"ף 22:00, 14 במאי 2020 (IST)

אין בוט המעדכן באופן אוטומטי, אך כשיש צורך להחליף ביטוי או תבנית וכיו"ב שחוזר על עצמו פעמים רבות, אפשר לעשות זאת באמצעות בוט חצי אוטומטי, שאני מזין לתוכו את הביטוי המקורי ואת הביטוי המתוקן. לדוגמ' החלפת כל מקום שכתוב בו 'מנדל' ל'מענדל' או תבנית:ל"ט מלאכות לתבנית ל"ט מלאכות שבת. שיעשיחה כ"ה באייר ה'תש"ף 23:27, 19 במאי 2020 (IST)
אז האם אני יוכל לקבל הרשאה לשימוש בו? ברצוני לסדר כל הקישורים להתוועדות כך שיפנו או להתוועדות עם הרבי או התוועדות חסידית לפי המתאים.--לוי ק - שיחה, 18:23, ב' בסיוון, ה'תש"ף 18:23, 25 במאי 2020 (IST)

שונות[עריכה]

  • בעמוד הראשי כתוב תש"ף. כיצד מתקנים זאת?--בנימין770 - שיחה, 06:23, כ"ז באייר, ה'תש"ף 06:23, 21 במאי 2020 (IST)
אין אפשרות לשנות את זה, זה בנוי על הבסיס של האתר. אולי מתכנת יכול ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 15:35 • כ"ז באייר ה'תש"ף
בטוח מישהו יכול. כנראה המתכנת מה עם ההתגלות? - שיחה, 03:33, ד' בסיוון, ה'תש"ף 03:33, 27 במאי 2020 (IST)
זה לא רק בעמוד הראשי אלא כמעט בכל דף בחב"דפדיה, כך התוכנה שעליה מושתת חב"דפדיה מובנית. אולי המתכנת שעובד מאחורי הקלעים יכול לשנות משהו ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 16:36 • ד' בסיוון ה'תש"ף
  • ב'שינוים אחרונים' להוסיף בקשת תמונות ובקשת גרפיקה.
  • בעמודה הימנית של חב"דפדיה להוסיף 'טיפ' אקראי (כבויקיפדיה)--בנימין770 - שיחה, 07:52, כ"ז באייר, ה'תש"ף 07:52, 21 במאי 2020 (IST)
  • לעשות שבשעה שיעמדו על קישור תופיע חלונית לערך ההוא. אפשרי?--לוי ק - שיחה, 18:23, ב' בסיוון, ה'תש"ף 18:23, 25 במאי 2020 (IST)
כפי ששיע אמר, זה אחד הדברים שהמתכנת עובד עליהם ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 03:02 • ג' בסיוון ה'תש"ף
אין אפשרות להפעיל את הקישור ליוטיוב מאחר ותוכן האתר לא מתאים לכאן. ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 03:02 • ג' בסיוון ה'תש"ף