התקשרות - חויה יהודית רוחנית

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
סמל הארגון

התקשרות - חוויה יהודית רוחנית הוא ארגון קירוב חב"די בניהול הרב עמי ברעם שליח הרבי במושב גמזו, המפעיל מערך שבתונים וסמינריונים המשלבים הרצאות עומק בנושאי יהדות וחסידות, לצד תמיכה בזוגות המצויים בתהליכי התקרבות.

היסטוריה[עריכה]

לאחר הרב ברעם ורעייתו החלו בתהליכי חזרה בתשובה, חוו קשיים זוגיים שנבעו מפערים שונים שהתהוו ביניהם, כאשר צד אחד התקדם בצעדים מהירים יותר מהשני, ונוצר צורך לגשר בין הרצונות המשותפים של בני הזוג לבין המציאות המורכבת.

לאחר שסיימו את תהליכי החזרה בתשובה, יצאו בשליחות הרבי למושב גמזו, ובשנת תשס"ז הקימו את ארגון 'התקשרות' שנועד לתת מענה לזוגות הנמצאים בתהליכים דומים לתהליכים שחוו בעצמם, ולסייע להם לגשר על הפערים המתהווים ולשמור על קשר זוגי בריא ולעבור את התהליך במשותף בצורה חוויתית.

בשנים הראשונות של הארגון, התמקדה הפעילות בקשר אישי עם המשפחות ובפתיחת סדנאות וערבי הסברה, שהתאפיינו בגישה ידידותית המדגישה את הצדדים החיוביים והמשמחים שבתהליך.

עם השנים, התהוותה סביב הארגון קהילייה שביקשה להמשיך ולשמור על קשר ולקבל הרצאות וסדנאות ברוח זו, ועקב הביקוש התחיל הארגון לקיים שבתונים וסמינריונים הזוכים להצלחה רבה ומשתתפים בהם מאות משפחות.

פעילות[עריכה]

כל סוגי הפעילות מיועדים לקהל הרחב. הארגון עורך שבתות, חגים וימים מיוחדים שנחווים דרך תוכנם הפנימי על פי חסידות חב"ד, ומביא כלים ממקורות הקבלה והחסידות שמציעים כלים מעשיים לכל תחומי החיים.

הצוות[עריכה]

צוות ההנהלה[עריכה]

צוות רוחני[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]

אתר הארגון.