סמל חבדפדיה.png

הידעת? אנשי חינוך, עיתונאים וסופרים נעזרים במידע שבחב"דפדיה ומעבירים אותו לרבבות
לחצו כאן לתרומה ועזרו לנו להפיץ את מעיינות החסידות בצורה הטובה ביותר

ויקטור עטיה

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב ויקטור עטיה
מופיע כקוסם בפני ילדים בפעילות של בית חב"ד פסגת זאב בירושלים
עם קבוצת חיילים בחברון

הרב אביגדור ויקטור עטיה (יליד שנת תשכ"ג, 1963) הוא שליח הרבי בקריית ארבע-חברון, בעל קשר קרוב עם אוגדות הצבא המשרתות בעיר, מארח מידי ליל שבת בביתו עשרות חיילים, ומופיע בפעילויות של בתי חב"ד ברחבי הארץ כ'קוסם' דבר המאפשר לו להסיר מחיצות ודעות קדומות, ולהעביר את המסרים של הרבי בצורה קלילה וחוייתית.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בבת ים להוריו אסתר וחיים עטיה בכ"ח שבט תשכ"ג כילד במשפחה מסורתית יוצאי לוב ברוכת ילדים, ובצעירותו היה ספורטאי מצטיין.

בזמן שירותו בצה"ל חזר בתשובה והתקרב לחסידות חב"ד, ובעקבותיו התקרבו גם הוריו ושאר אחיו.

בהגיעו לגיל הנישואין נשא את רעייתו דבורה נחמה, בתו של הצייר החב"די ר' ברוך נחשון, התיישב בסמוך לחותנו בקריית ארבע והחל לשמש כשליח הרבי במקום.

במהלך שליחותו, גילה בעצמו כשרון של זריזות ידיים, והחליט לנסות ללמוד קסמים ואחיזת עיניים על מנת להופיע בקייטנות חב"ד בראשם הוא עומד. לאחר שהתמחה בתחום, החל לקבל בקשות רבות משלוחי הרבי ברחבי הארץ שיבוא להופיע גם בעירם בפעולות שמקיימים מטעם בית חב"ד, כשלהופעות אלו יש ערך מוסף המאפשר להעביר מסרים בצורה קלילה וחוייתית יותר על ידי הקוסם בעצמו.

בשנת תשס"ו פרצה שריפה בביתו, והאש נתפסה בבגדיה של בתו חיה מושקא בת השמונה שלא הצליחה להינצל מהשריפה ונפטרה. לזכרה, הקים הרב נחשון את 'בית חיה מושקא' הפועל כמרכז חב"ד בעיר. הבנין נפתח לפעילות עוד קודם השלמת חזית המבנה, ביום בת המצווה של חיה מושקא[1], ונחנך בכנס חגיגי בי"ט אב תשע"ב[2].

משפחתו[עריכה]

בניו:

  • ר' יהונתן עטיה שליח חבד במערת המכפלה- חרסינה
  • ר' שניאור עטיה - פתח תקווה

חתניו:

  • ר' שמואל לביא - ערד
  • ר' פנחס אשר יעקובוב

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים