קול החסידות

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
(הופנה מהדף אוצר החסידות)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

קול החסידות - הינה מערכת לשמיעת שיעורי חסידות בטלפון הממוקמת בארץ ישראל.

פתיחת המערכת[עריכה]

בעלי תפילה

המערכת הוקמה בהמשך לדברי הרבי בהתוועדות שבת פרשת בחוקתי תשד"מ: "וזהו העילוי המיוחד שבלימוד החסידות על ידי הטלפון - שהכל עומד מוכן לכך שמי שירצה יוכל לשמוע וללמוד תורת החסידות".

המערכת הוקמה על ידי מכון היכל מנחם ירושלים באדיבות הנגיד החסידי יוסף יצחק גוטניק שי'. בתחילת דרכה פעלה המערכת תחת השם 'קול החסידות'. במערכת הושמעו שיחות קודש והתוועדויות מהרבי, שיעורים בענייני השעה, סיפורי חסידים, שאלות ותשובות על מנהגי חב"ד ועוד. השיעורים וההתוועדויות הושמעו בשפות: עברית, יידיש ואנגלית. המערכת הופעלה על ידי מערכות הטכנולוגיות החדישות בזמנו, והייתה מוגבלת במספר השיעורים והמאזינים שיכלו להשתתף בו זמנית.

כמה שנים לאחר מכן, כבר לא עמדה המערכת בעומס בכל המובנים ועברה תחת ניהולו של 'אוצר החסידות' - מרכז לתורת החסידות החסידות בארץ הקודש המופעל על ידי הרב מרדכי בלוך.

המערכת עברה לטכנולוגיה חדישה ומתקדמת. עם שדרוג המערכת נוספו בה מגוון רחב יותר של שיעורים ממרצים ומשפיעים שונים מכל רחבי העולם, עם יכולת קבלת מספר גדול יותר של מאזינים בו זמנית, והפעלת שידורים חיים של שיעורים והתוועדויות בארץ ובעולם וספרים בהם העורכים הרב אברהם וולף והרב מנחם טייטלבוים.

כיום מאזינים מידי יום למערכת עשרות אנשים מכל הזרמים והחוגים בהם כאלה שלא היו רוצים להיחשף ברבים כלומדי תורת החסידות.

הוצאה לאור[עריכה]

המערכת בארץ הקודש הוציאה לאור מספר חוברות אודות נחיצות לימוד תורת החסידות.

  • קונטרס נחיצות לימוד תורת החסידות[1]

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים