שיחה:פינחס רייזס

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

נראה לי שהתוספת "שיק" מיותרת, כיון שאף אחד לא מכירו בשם זה. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 13:16, 18 במרץ 2010 (UTC)

ראשית כל: 'מכירו' זה לא שיקול מרכזי. בודדים אלו המכירים את רמי אנטיאן בשמו המלא. שנית: ישנם רבים שמכירים, ואנכי הקטן בתוכם. שלישית: זהו שם משפחתו, ורייזע'ס זהו כינוי ע"ש השווגער - ולשם משפחה עדיפות על כינוי. אמנם כיוון שהוא מוכר גם בשם 'ריזעס', גם הוא - חשבתי - יהי' בשם הערך. בהצלחה, חסיד חב"ד - שוחחו עימי!
אין שום הגיון ששניהם יהיו בשם הערך. צריך להחליט או על שם משפחתו או על הכינוי. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 21:52, 22 במרץ 2010 (UTC)
למרות ששם משפחתו הי' שיק, הרי שאט-אט אימץ לשמו גם רייזעס, והרי כך חותם "פנח רייזעס בלאמו"ר שיק", לענ"ד כאן יש ששתיהם יהיו יחדיו. בהצלחה, חסיד חב"ד - שוחחו עימי!
כאמור, אף אחד אינו מכירו בשם זה. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 19:29, 28 במרץ 2010 (UTC)
רבים הם. כל העוסק בהיסטוריית השנים הראשונו של חב"ד יודע. אני אישית חיפשתיו בתור 'שיק' ולא מצאתיו, עד ש'נפל לי האסימון'. בהצלחה, חסיד חב"ד - שוחחו עימי!
עשיתי הפניה. נקרא "פנחס רייזס". אכן ידוע ששם משפחתו הוא שיק וגם ידוע למה בכ"ז נקרא רייזס. באם נראה לך ש'שיק' מפורסם יותר, ניתן להחליף את שם הערך. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 20:23, 28 במרץ 2010 (UTC)
הקובע זה הפרסום? אם-כך הרי א. יש להכניס למדיניות. ב. אכן שישאר כך. (ההו"א שלי הייתה שמה שקובע זהו שם משפחתו, אבל א"כ ה"ז מקובל.) בהצלחה, חסיד חב"ד - שוחחו עימי!

חוזר או מניח?[עריכה]

למיטב זכרוני אינו מופיע בדברי ימי החוזרים כחוזר, והיה מניח. בנוסף, אני מבקש להחליף את מנדל במענדל כנדרש ע"פ כללי הכתיב. שף ויתיבקאנפרענץ רום 23:10, 21 באפריל 2017 (UTC)