שיחה:משה בלוי

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

לאור הדיונים סביב, אישים שאין להם תפקיד ראוי לערך. שאלתי האם ערך זה ראוי הוא. פיני 05:21, 25 מאי 2009 (EDT)

לדעתי נשוא הערך ראוי לערך זה. יואל
ללא תפקיד, ללא מקצוע ייחודי, וזכאי, ואילו נתן אברהם ואחרים נפסלו. חושבני כי לכל לראש אחד שיש לו תפקיד בחב"ד בדוגמת כתב בית משיח, זכאי לערך, ואחר כך יהיו זכאים כל אחד מאנ"ש פיני 04:28, 26 מאי 2009 (EDT)
א. חושבני שאין הכוונה לומר כי רק מי שלו תפקיד - זכאי לערך. המבט הרחב (וההגיוני) אומר שחסידים מיוחדים שידם רב להם בעסקנות ציבורית ו/או ידועים ומוערכים בציבור, זכאים לערך, ולערך מכובד. ב. בקשר עם נתן אברהם - זה משום שהוא צעיר ולא ידוע כל כך. לבד משמו בבית משיח. אתה יודע בכלל איך הוא נראה? דיברת איתו פעם?. משא"כ, ר' משה בלוי ע"ה, שהיה חסיד עסקן מסור ונתון לעניינים של הרבי, וכולם הכירו אותו בנחל'ה, אין שום סיבה להוריד את הערך עליו. כך לכל הפחות לעניות דעתי, אשמח לראות תגובתך בנידון. יואל

מסכים עם יואל --chabadnik - שיחה 11:04, 26 מאי 2009 (EDT)

כנ"ל. חסיד חב"ד* אידישעפדיה
חבר'ה הגזמתם. ר' משה בלוי לא נחשב עסקן. ר' משה בלוי סייע רבות לאנשים בצורה פרטית. לפרנסתו עבד כסופר סת"ם, ואם תשאל את אלו שהכירו אותו בירושלים, נחלת הר חב"ד ומקומות אחרים, יאמרו שהם מכירים אותו לא כסופר ולא כעסקן אלא כדמות ססגונית, שיודע הכל ומספר על הכל וכדומה. ומעשיו הטובים ימליצו בעדו ובעד משפחתו ונאמר אמן. שנית, נתן אברהם ודומיו - הלה כותב מזה מספר שנים בשבועון המופץ באלפי עותקים, ואלפים רבים קוראים את מאמריו סיפוריו והגיגיו, ואילו הרבה מהאישים שקיבלו פה ערך, מכירים אותם בחב"ד רק אנשים הקרובים אליהם. ובכלל כתב של עיתון, זה אישיות מעצם התפקיד. וזו רק דוגמא. ושוב איני רוצה להוריד את הערך משה בלוי, אבל אם הוא קיים אז רבים אחרים חייבים להימצא כאן ולא להימחק פיני 02:58, 27 מאי 2009 (EDT)
יש לי נטיה להסכים עם דבריך, ובעיקר עם הצד החיובי - אולי כדאי לשחזר את נתן אברהם ודומיו. יואל
אבל כדאי להוסיף עליהם במה שאפשר. חסיד חב"ד* אידישעפדיה
אם משה בלוי לא זכאי לערך, לא נכניס עוד ערכים על חסידים שלא זכאים, אלא נמחק את הערך הזה ג"כ. זאת דעתי עלכ"פ. --chabadnik - שיחה 10:47, 2 יוני 2009 (EDT)